Borbeno vozilo pešadije CV-90

35

Borbeno vozilo pešadije CV-90

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2025
  • Poruke: 222

Rusko kiselo grožđe. Oni moraju da se vozikaju u sovjetskom smeću.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16625

kljift ::Zasto pise za CV 90 da se lose pokazao?
Пре би се могло рећи да није имао прилике да се покаже у нападу.
Што би се десило сваком ОТ у овим условима.



offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2896

Kurganets je ruski CV-90, više manje. I dalje je CV-90 naj BVP u ponudi.

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1500

Jedina ocigledna mana - nema POVR. Mada ove najfriskije verzije imaju.

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

Као и сви други.. Нпр. погледати дебљину горње косе плоче..



Може ли заштити посаду од дронова или ПОВР?

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

mikrimaus ::Jedina ocigledna mana - nema POVR. Mada ove najfriskije verzije imaju.

Ah, pored one topine mozda je PORV overkill. Ali neka i PORV mozda neka Maljutka 2T Smile
Malo je preambiciozno barem sa ruske strane reci da se nije pokazao, dronovi su vec sasvim nova kategorija ratovanja.
Ja sam vise mislio na ispravnost u ovakvim uslovima ratovanja, upotrebljivost topa, visoku siluetu.
Cini mi se i da je 40mm na CV 90 sada potreban okrenut i ka nebeskim ciljevima. Samo da ih prvo detektuje.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

VJ ::Као и сви други.. Нпр. погледати дебљину горње косе плоче..



Може ли заштити посаду од дронова или ПОВР?


Dronovi su dosli prebrzo i u prevelikim kolicinama, to tek treba da se `radi`. I tehnicki i takticki. PORV je vec kapitalno sredstvo, a bitna je i koja se generacija istog koristi.
Sa druge strane CV 90 stiti od 14,5mm do 30mm, vjerovatno je dobro `oblozen` i za parcad artiljerijske municije. Sa prilicnom pokretljivoscu. To je vec dosta, narocito za vrijeme kada je nastao.
I naravno, `pakuje` puno odeljenje strijelaca kroz optimalnu rampu.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22268

30mm prednjih 60 stepeni, 14.5 prednjih 270 stepeni.
Strf 90C dodatno od stare kumulativne kalibra do 73mm i probojnosti do 350-400mm.
Sa krova se otvara i Namer, nema i tesko da ce biti zastite od kumulativne sa krova osim aktivnim sistemima zastite.

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

Свеједно, уколико је противник опремљен ПОВР које нападају "из горњег ракурса" или дроновима, он није у стању да изврши задатак, као ни остали савремени или хладноратовски БВП/ОТ.

Је ли решење у новом концепту, снажније конструкције, масивнијег основног оклопа како са страна, тако и "на крову", озбиљног додатног оклопа, активних система заштите, аутономне борбене станице итд, или овако, да су борбена возила корисна само док не буду примећена.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

A ukoliko je protivnik opremljen Maljutkama, Fagotima i slicno. Spajkovi pa i Korneti cesto su kupovani na kasicicu. Za neke najbitnije pravce. Jos upotreba PORVa nije bas najjednostavnija, zavisi od mnogo faktora, dobar OMJ sa dobrom komandnom nije lako ni uhvatiti, a ne jos i `perehvatiti` kad ulete kroz bresu.
Slazem se da se OMJ pretvori u katastrofu u nekom sirijskom ili slicnom scenariju ali to je vec upotreba tenka u rulet strategiji.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1367 korisnika na forumu :: 127 registrovanih, 16 sakrivenih i 1224 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, 8u47, AirSremac, annon, Arsenije, bankulen, Ben Roj, bestguarder, bobo85, Borski1977, Bozjidar87, brandža84, Bubimir, bunker, C-Gun, carinko, cenejac111, Coabelgrade, comi_pfc, Comyymoc, crnogorac, DaliborVukadinovic, Denaya, Despot1, dj.ape, dolinalima, Dorcolac, draganca, Dukelander, dule10savic, Duschi, Electron, esko_hz, Feller, Flanker-G, Frunze, Georgius, Giskard, GORDI, Goxy1, Hans Gajger, helen1, Helket, Ivan Campo, Ivica1102, jalos, Jomini, Jozo74, kenny74, kinderpingvin, komenski, Kredit, kreker, larb_11, lcc, Lucije Kvint, Lucky 6, luka35, Macalone, Man1ac021, Marko Marković, Martin543, medaTT, MegaVLAdaR, MGBRBG, mgolub, Miki01, milanpb, Miler88, milimoj, Milun24, miodrag, miso2709, mladen.zovko, Moldovan, moldway, Morava71, N.e.m.a.nj.a., nenomir, neutrino, nikolabb, nikolapetkovic, nuke92, OldKresoje, Papadubi, Parker, pein, Piani Jazzer, Pilence, Posmatrac77OKB, procesor, promajauglavi, Ray1973, Redred, repac, Romibrat, S-G, Sale0501, Samo gledam, sap, shadower78, Shinobi, sifogiannis, skok, Stefan M, stegonosa, Stoorb, Tafocus, Tamna_strana_Meseca, tamno.nebo, Titan, tomo2, Tvrtko I, Ulzana, veljko82, VJ, vobo, Voice1, zajcev1, ziggga, zixo, ZlatniRez, Zmaj Tolak, Zmajac, zokizemun, Žrnov, šumar bk2