|
Poslao: 13 Mar 2025 09:07
|
offline
- Pridružio: 05 Mar 2025
- Poruke: 220
|
Rusko kiselo grožđe. Oni moraju da se vozikaju u sovjetskom smeću.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2025 09:08
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16590
|
kljift ::Zasto pise za CV 90 da se lose pokazao?
Пре би се могло рећи да није имао прилике да се покаже у нападу.
Што би се десило сваком ОТ у овим условима.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2025 16:10
|
offline
- HrcAk47
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Mar 2017
- Poruke: 2890
|
Kurganets je ruski CV-90, više manje. I dalje je CV-90 naj BVP u ponudi.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Mar 2025 21:01
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20826
|
Као и сви други.. Нпр. погледати дебљину горње косе плоче..
Може ли заштити посаду од дронова или ПОВР?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Mar 2025 21:48
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7385
|
mikrimaus ::Jedina ocigledna mana - nema POVR. Mada ove najfriskije verzije imaju.
Ah, pored one topine mozda je PORV overkill. Ali neka i PORV mozda neka Maljutka 2T
Malo je preambiciozno barem sa ruske strane reci da se nije pokazao, dronovi su vec sasvim nova kategorija ratovanja.
Ja sam vise mislio na ispravnost u ovakvim uslovima ratovanja, upotrebljivost topa, visoku siluetu.
Cini mi se i da je 40mm na CV 90 sada potreban okrenut i ka nebeskim ciljevima. Samo da ih prvo detektuje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Mar 2025 21:58
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7385
|
VJ ::Као и сви други.. Нпр. погледати дебљину горње косе плоче..
Може ли заштити посаду од дронова или ПОВР?
Dronovi su dosli prebrzo i u prevelikim kolicinama, to tek treba da se `radi`. I tehnicki i takticki. PORV je vec kapitalno sredstvo, a bitna je i koja se generacija istog koristi.
Sa druge strane CV 90 stiti od 14,5mm do 30mm, vjerovatno je dobro `oblozen` i za parcad artiljerijske municije. Sa prilicnom pokretljivoscu. To je vec dosta, narocito za vrijeme kada je nastao.
I naravno, `pakuje` puno odeljenje strijelaca kroz optimalnu rampu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Mar 2025 23:00
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22248
|
30mm prednjih 60 stepeni, 14.5 prednjih 270 stepeni.
Strf 90C dodatno od stare kumulativne kalibra do 73mm i probojnosti do 350-400mm.
Sa krova se otvara i Namer, nema i tesko da ce biti zastite od kumulativne sa krova osim aktivnim sistemima zastite.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Mar 2025 14:47
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20826
|
Свеједно, уколико је противник опремљен ПОВР које нападају "из горњег ракурса" или дроновима, он није у стању да изврши задатак, као ни остали савремени или хладноратовски БВП/ОТ.
Је ли решење у новом концепту, снажније конструкције, масивнијег основног оклопа како са страна, тако и "на крову", озбиљног додатног оклопа, активних система заштите, аутономне борбене станице итд, или овако, да су борбена возила корисна само док не буду примећена.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2025 22:12
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7385
|
A ukoliko je protivnik opremljen Maljutkama, Fagotima i slicno. Spajkovi pa i Korneti cesto su kupovani na kasicicu. Za neke najbitnije pravce. Jos upotreba PORVa nije bas najjednostavnija, zavisi od mnogo faktora, dobar OMJ sa dobrom komandnom nije lako ni uhvatiti, a ne jos i `perehvatiti` kad ulete kroz bresu.
Slazem se da se OMJ pretvori u katastrofu u nekom sirijskom ili slicnom scenariju ali to je vec upotreba tenka u rulet strategiji.
|
|
|
|
|
|