Projekti oklopne tehnike

9

Projekti oklopne tehnike

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

T110



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22288

Na fotki je inace T95E...nesto, koji je delio generalni koncept sa T110 serijom.
Jedan od prvih tenkova sa digitalnim* daljinomerom i kompozitnim oklopom.

*Ideja ista kao kod laserkog, samo je korisceno nefokusiran IC izvor.



offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Као што у постављеном извору и пише..
Citat:A T95 with an OPTAR rangefinder; as was intended for the fourth and fifth T110 designs.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883



Citat:Prototype XM–1 / Chrysler
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Citat:Concept project artillery complex AFAS/M1 – FARV/M1 (USA)



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Naču da JužnoKoreanci na svom K1 rade na smanjenju buke i toplinskog odraza.



Upravo mi navode potvrdila i dva drugara tenkiste da je K1 i JK u pitanju..

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

Sportski auspuh AKRAPOVIČ Smile

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Jedno od čudnih rešenja je i ovaj OTIRAČ za čišćenje gusenica načinjen na bazi šasije IS2.

Pancerny pucybut (albo wycieraczka).

Stanowisko do oczyszczania gąsienicowych układów jezdnych z lat 60/70-tych, którego bazą było podwozie czołgu IS-2.

Ciekawe czy żagańscy pancerniacy mają obecnie coś podobnego? 🤔 😉

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Citat: Prototypes AMX-56 Leclerc
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Da malo na Velki Petak začinim sa oklopnim borbenim traktorom indijske armade u kašmirU




Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 871 korisnika na forumu :: 67 registrovanih, 2 sakrivenih i 802 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Arhiv, Asteker, Avalon015, awathorn, Banovo Brdo, bato_banjaluka, Betta, bojank, boromir, Botovac, bpvl, brundo65, burevesnik, cenejac111, Cirkon, Coabelgrade, Colt D, DavidA, dekiz, djonsule, djuradj, Dragon Order, Duck of Death, gaga23, Georgius, goran.vvv, gost321, Igor Antonic, Ivan972, IvanMiletic, Joint Chief, Jomini, JOntra, kljift, kolateralnasteta, Kontrausluga, koom0001, kybonacci, Lazur_01, Lucky 6, m94j, Marko Marković, marko.markovic, MarkoW, mgolub, Milan A. Nikolic, milimoj, milos.cbr, mino bosanac, miodrag, Mldo, mustangkg, narandzasti, nenomir, nuke92, OgnjenMitric, Prometeus, repac, Ripanjac, rokokoko, shiro, Superastro, Topaz9, Vanderx, Vlajman1957, vranjanac29, Vrač