Tenk T-14 "Armata"

260

Tenk T-14 "Armata"

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

Digitroni (nixie tube) ili nista Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Jun 2021
  • Poruke: 1393

«Арматы» не будет. Можно расходиться



offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

bojank ::"Retrofuturizam" - kozni vezovi na T-14:

Koža može da se seće i buši prema volji i pogodnija je za prototipove ili male serije, dok najlon gurtna zahteva robljenje ili varenje rupa i kraja te je zato pogodnija za veće serije.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Steeeefan ::«Арматы» не будет. Можно расходиться

-Znaci kaze da imaju praznu halu bez masina jer su im udarili sankcije 2014. a masine su trebale da budu zapadne. Proizvodnja bi bila spora rucna. Sve je zauzeto sa T-90 i T-72.

-Motor koji niko nije hteo je stavljen u Armatu, tezak, nepouzdan a jak, a ako ga zamene sa V92 dobice mnogo slabiji motor, i veci, doduse laksi i pouzdan.

-Nedostatak potrebne elektronike.

Osam godina kasnije od bombasticnih hiljada najavljenih 2014. nema nista, tako da je realno da ostanu na T-90M, posebno sada.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

Tekst je... onako. Spominje realne probleme, ali isto tako ima par delova za "hvatanje za glavu". Vise sutra-prekosutra.
Ali naslov je tacan - Armate tesko da ce biti masovno, ali ko je pratio je to mogao znati jos 2016-17.

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2022
  • Poruke: 17

Armata posle tolikog hajpa, vozanja po poligonima i Crvenim trgom ispade tehnoloski i ekonomski fail. RIP

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

Tehnoloski i ekonomski "fail" je jako diskutabilno, jer podrazumeva gledanje iz izrazito tupave crno/belo perspektive.

U jednom momentu moras da pocnes da razmisljas "van kolotecine". Pa imas MBT-70, razne "Objekte", FTTB, Armatu, sada ovog novog Abramsa... koji ce svi da zavrse u kolekciji nekog muzeja, bez da budu uvedeni u naoruzanje.
Ali bez takvih programa nema tehnoloskog pomaka, a gomila stvari razvijene u tim projektima zavrse u upotrebi. Bez MBT-70 pitanje je da li bi bilo relativno brzog i bezbolnog razvoja M1 i Leopard 2. Bez T-95 i rada na Armati pitanje je da li bi T-90M bio razvijen u relativno normalnom roku.

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2022
  • Poruke: 17

bojank ::
Ali bez takvih programa nema tehnoloskog pomaka, a gomila stvari razvijene u tim projektima zavrse u upotrebi.

Ovo je cinjenica. Mozda su neki od nas ovde, dosli previse ocarani. Mislim na sebe.
Mozda je Armata samo platforma i tehnoloski demonstrator.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Да, али и даље нико није споменуо бар од званичника да Амрата неће завршити само као предсеријска оптина партија возила и ништа више. Ипак је наручено ако не грешим 100 Т14, који ће бити испоручени, једино ако у међувремену нису понитшили тај уговор са УВЗ због СВО у украјини, мада колико ми се чини на досадашњим пројектима ће се радити, на новим неће и биће све испоштовано што је потписано. И да не буде забуне потпуно нова фабрика је направљена за Т-14 и армату платфрому тако да њена производња на инијама нема ниаккве додирне тачке са производним линијама Т-90М као ни модернизације Т-72 која се одвија у старим погнима УВЗ..

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1068 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 3 sakrivenih i 1045 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ares12356, bojan_t, cikadeda, Citalac, dexteroza, GrammaticalAnalysis, GT, J - 6, Jozo74, Kriglord, Lap720, LostInSpaceandTime, Medojed, nenad81, Pantelejmon, Rupert, scimitar19, shiro, Tanasko95, veljko82