|
Poslao: 25 Sep 2009 12:56
|
offline
- Dylan Dog

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 26 Avg 2009
- Poruke: 504
- Gde živiš: Beočin selo
|
Za vreme NATO bombardovanja 1999. koristili smo rekete vazduh-vazduh R-73 (AA-11 Archer), sa nasih MiG-29 kao rakete zemlja-vazzduh kratkog dometa.
To je podatak iz Aeromagazina, samo moram naci kog...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2009 13:16
|
offline
- Dylan Dog

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 26 Avg 2009
- Poruke: 504
- Gde živiš: Beočin selo
|
Na ovoj temi nije pisano o R-73, kao raketi zemlja-vazduh bliskog dometa
Nisam mislio na sasiju Prage, nego na ove donje dve slike.
E, to su bas slike iz Aeromagazina.
Znas li mozda kako se zvalo to oruzje, ako uopste ima ime(donje dve slike)?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2009 13:23
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33450
|
Na ovoj temi je upravo pisano o R-73,pogledaj od pocetka,imas i tekst iz aeromagazina.A donje dve spojene nisu R-73 nego R-60.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2009 14:58
|
offline
- Dylan Dog

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 26 Avg 2009
- Poruke: 504
- Gde živiš: Beočin selo
|
Ovaj sistem se zove"Praćka", i postavljen je na postolje topova kalibra 20 mm.
Opsirniji tekst u Aeromagazinu broj 9; strana 6; tekst "Novi jugoslovenski raketni sistem".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2009 15:02
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
Dali je ovo ikad bilo sprobano? Sta i se desilo sa staklom kad bi raketa poletela? Spalila ga?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2010 18:46
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Ruski eksperimentalni projekti aviona sa gusenicamai vazdušnim jastucima umesto klasičnog stajnog trapa....
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Maj 2010 13:02
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16326
- Gde živiš: Lublana
|
DjadjoCroBj ::Nesto fotki updateane Prage.....velike neke rakete..ili su to ti dodani busteri
na raketu koju ste spomenuli da je vec bila namontirana na pragu...
Djadjo
Pa to je bila super ideja, dvostupanjska: v-v raketa + 2. stupanj (buster) z-v.
Jedini nedostatak je bila dobra elektronika i radar.
Danas slićni sistem postoji u Izraelu, Spajder jako hvaljen! Srbija bi napravila dobar posao ako bi to razvijala dalje. Čini mi se da Rusi sada nešto pokušavaju na tom planu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Maj 2010 16:37
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
jazbar ::
Danas slićni sistem postoji u Izraelu, Spajder jako hvaljen! Srbija bi napravila dobar posao ako bi to razvijala dalje.
Vrati se stranicu unazad i pročitaj post o izraelskim improvizacijama
|
|
|
|
|
|