|
Poslao: 21 Maj 2026 21:07
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113845
|
Kruševački gigant širi proizvodnju: Trajal u Rudo seli proizvodnju raketnog goriva, obuka u Srbiji
Citat:Trayal planira da u Rudo smesti pogon za proizvodnju raketnog goriva, a budući zaposleni prvo će morati da prođu detaljni lekarski pregled, a potom i plaćenu obuku u Kruševcu ili Beogradu.
Dodali su da će u početku biti angažovano desetoro radnika, a da će na jesen taj broj biti veći za još deset zaposlenih.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 25 Maj 2026 20:45
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Saopštenje sindikata Zastava Tervo
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2026 13:14
|
offline
- Pridružio: 27 Jun 2024
- Poruke: 41
|
Na slici ispod je raketa koja se ispaljuje sa, 99% sam siguran, Pegaza. Ne znam da li je ovo nasa verzija FT-8D ili potpuno nova raketa. Ovo je screenshot videa sa youtube-a o Pegazu, jos od prosle godine (ŠP), a tek sada sam se setio da spomenem.
Takodje, na sajtu Yugoimporta su postavili info za bojeve glave za dronove. Tu su i bojeve glave koje su prikazane na Partneru. NIsam siguran da je bilo ranije postavljeno pa rekoh za svaki slucaj.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2026 16:33
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29317
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Ovo meni mnogo liči na raketu koja ima radni naziv NOVA. Malo duži RH i doterani stabilizatori.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2026 17:01
|
offline
- Pridružio: 27 Jun 2024
- Poruke: 41
|
Ne bih rekao da je NOVA. Nije ista konfiguracija, sto se i vidi na slici u prilogu (screnshot sa istog videa). Izgleda kao da su stavili navodnjenje sa NOVA-e na FT-8D. Mozda unificiraju glavu za lasersko navodjenje sa NOVA-om.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2026 20:29
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29317
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Jeremiah ::Ne bih rekao da je NOVA. Nije ista konfiguracija, sto se i vidi na slici u prilogu
E pa to je druga slika gde se vidi cela raketa. Drugačija perspektiva.
@pein
Ove FT sa Partnera imaju manji ptečnik GSN, dok ova sa snimka ima veći prečnik GSN i b/g.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2026 18:41
|
offline
- wolverined4
- Ugledni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2019
- Poruke: 371
|
Citat:Dalji razvoj proizvoda kompanije EDePro: Testiranja raketa A-50 i Uragan na većim daljinama, nove bojeve glave za GRAD rakete
Tangosix
|
|
|
|
|
|