Vodici pasa i vojni psi

30

Vodici pasa i vojni psi

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Te su merdevine malo prilagođene sa gazištem za silazak ali ipak ovo po meni nije red.
Zato sam i okačio sliku jer sam radeći u garnizonu Kikinda gde je ejdno vreme bio smešten COP(centar za obuku pasa)nagledao svega i svačega.
Čak i učestvovao u više tipova obuke pasa od Čuvarapa preko psa za odbranu lica i MTS do graničnih i pasa za specijalne namene u kojima je moj profil pirotehničara bio od koristi.
Ovakav dril mi je potpuno stran..
A ovo mi je bila omiljena tema za pametnjakoviće koi podcenjuju psa da ih kao markirante malo proigram sa više pasa...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Od trenutka kad se ženka vojnog psa ošteni počinje obuka za novog člana vojne družine..

Potom se polako kroz igru izvode sve složenije radnje u obučavanju...











offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

U Rusiji su cak podigli i spomenik jednoj vrsti pasa - granicarskom psu (i njegovom vodicu, naravno)

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Pas kurir

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Pas je vazda bio vojnikov pomoćnik..

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Obuka vojnih pasa u SSSR-u davne 1925.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

U DSR su masovno na svim stranama korišteni psi za razne poslove u i oko miniranja pa je tako i na ovoj slici jedinica sa psima za otkrivanje nemačke Tellermine..

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Sobaka i vojna u Avganistanu..

Noviji snimak pas u specijalnoj jedinici i vodič ..

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

voja64 ::Sobaka i vojna u Avganistanu..



Pre bih rekao da je Cecenija. Uniforme pre svega upucuju na to.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Vrlo je moguće a na originalnoj slici ne piše tačno mesto gde je slika nastala pa sam je ja slobodnom interpretacijom tamo smestio i pogrešio..
U pravu si za uniformu a evo i izvor slike sa tekstom.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1045 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 5 sakrivenih i 987 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., acatomic, amonsrb, Andrija357, Apis Dr, Avalon015, Cigi, d.arsenal321, dankisha, Dare, Djota1, Dovla, Duce, Džekson, eagle.rs, EVIDENTICAR, france93, ginjica, Glavonja049, gregorxix, HrcAk47, igorpet, istina, jalos, Jeremiah, Khaless, kib, ljubicad7, lord sir giga, milenko crazy north, Misterrno, Mićko, Nemanja Opalić, Nikolajevic, Orc, Panter, Papadubi, Parker, Petarvu, raptorsi, repac, RiV, saputnik plavetnila, stegonosa, StrahinjicOgnjen, strn, theNedjeljko, tomo2, Vanderx, VekiJ, Vlada78, xAlex2, zvomar