|
Poslao: 12 Nov 2014 19:40
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13013
- Gde živiš: Srbija
|
Bice jos materijala za ovu temu.
USIJANJE Ruski bombarderi kreću u patrole nad Karibima i Meksičkim zalivom
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:Rusko ministarstvo odbrane je saopštilo da će ruski bombarderi ići na redovne patrole vazdušnim prostorom od Arktika do meksičkog zaliva, prenosi “CBS News”.
Saopštenje ministra odbrane Sergeja Šojgua usledilo je nakon što je NATO prijavio sve veći broj ruskih vojnih aviona iznad Crnog mora, Baltika, severnih mora i Atlantskog okeana.
“Trenutna situacija zahteva da održimo vojno prisustvo u zapadnom Atlantiku i istočnom Pacifiku, kao i na Karibima i Meksičkom zalivu”, rekao je Šojgu.
Njegovo saopštenje reflektuje čvrst stav Moskve u odnosima sa Zapadom koji su pod sve većom tenzijom zbog situacije u Ukrajini.
Šojgu je rekao da će avioni zbog pojačanja tempa i trajanja letova zahtevati bolje održavanje.
Ruski bombarderi su išli u redovne patrole Atlantskim i Pacifičkim okeanom tokom Hladnog rata, ali je nakon tog perioda Rusija bila primorana da smanji budžet vojsci.
Pod vladavinom predsednika Vladimira Putina obnovljene su patrole i postale sve učestalije u poslednje vreme.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 15 Nov 2014 16:10
|
offline
- jastreb1234

- Ugledni građanin
- Pridružio: 09 Nov 2014
- Poruke: 461
|
NATO Jets Intercept Two Russian Fighter Planes Over Baltic Sea
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Nov 2014 18:32
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13013
- Gde živiš: Srbija
|
Oni kazu "incident" ?! Kako moze biti incindent kad su ih "sustigli" u medjunaodnom vazdusnom prostoru ?!
To se i ne moze zvati presretanje ?!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2014 09:59
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4960
- Gde živiš: Slovenija
|
Isto bi mogli rusi da kazu da su presreli amerikance.
Ne kuzim kako to rusi dozvoljavaju ovi semanticki rat
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2014 10:05
|
offline
- Pridružio: 01 Okt 2012
- Poruke: 4062
|
S-lash ::Isto bi mogli rusi da kazu da su presreli amerikance.
Ne kuzim kako to rusi dozvoljavaju ovi semanticki rat
da bi se ostavio utisak na javnost.. kao , "opet presreli uljeze"..
"zapamtite, oni su uljezi, uljezi se presrecu," al dok izbrojim do tri zapamticete ko su uljezi, znaci disi duboko, oni su uljezi"..
( nije vazno gde, sutra ce zapadni lovci da presretnu uljeze na iznad Bajkonura ili Minska, al opet ce oni biti presretaci a rusi-uljezi..)
prosto I jednostavno. od 1945 do dan danasnji.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2014 17:21
|
offline
- LonelyWolf

- Super građanin
- Pridružio: 03 Okt 2009
- Poruke: 1015
- Gde živiš: Novi Sad
|
Требали би и Руси да почну да пресрећу сваки авион који се иоле приближи њиховој граници... Па макар и Каљинградској области (ексклави, зовите како хоћете)... Да им мало узврате секс...
Мислим, ако НАТО пресреће авионе у међународним водама... И Руси би могли то да ураде, таман једна војна вежба више...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2014 22:58
|
offline
- Skywhaler

- Legendarni građanin
- vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
- Pridružio: 13 Dec 2013
- Poruke: 6078
- Gde živiš: Esgaroth
|
A šta tek reći na ovo...?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2014 15:49
|
offline
- jastreb1234

- Ugledni građanin
- Pridružio: 09 Nov 2014
- Poruke: 461
|
djox ::Nisu uvek Rusi akteri....ali mislili su da su oni
Gripen scrambled after French aircraft entered Swedish airspace
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Da li je taj slucaj povezan sa onim postom kolege Skywhaler ili su francuzi poceli trenirati zivce
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2014 14:53
|
offline
- Pridružio: 28 Dec 2012
- Poruke: 2551
|
prvo ona holandska podmornica sad i ovo, definitivno ih pritiskaju da uđu u NATO
|
|
|
|
|
|