Kupovina novog visenamenskog helikoptera

151

Kupovina novog visenamenskog helikoptera

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32344

I to za 98. i Batajnicu se pocelo pricati...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2322

trajkoni018 ::To je za sad sve samo “rekla-kazala”, ono sto sam ja cuo je da ce takodje biti formirana Komanda specijalnih snaga. A ako padobranci prerastu u brigadu, neka druga brigada ce morati da se gasi, jer po nekom od medjunarodnih sporazuma koje smo ratifikovali, VS moze imati svega 12 brigada. U tom slucaju islo bi se verovatno na gasenje 98.vbr i formiranje jedinstvene vazduhoplovne brigade sa komandom u Batajnici. Kazem, nisam bas optimista kad je ta reformacija u pitanju, nepisano pravilo kaze da uvek kad ocekujes da neka promena dovede stanje na bolje, uvek ispadne losije. Ovim zavrsavam svoj off.
Hm, ovo mi je izuzetno cudno i veoma nategnuto sa pravnog stanovista. U principu svaki sporazum koji se tice vojnih ogranicenja je uvek eksplicitan i definice se u brojkama (broj naoruzanja, domet oruzja, kalibar i slicno) dok se sistemska organizacija ne dira prvenstveno sto brigada nije tacno odredjena kategorija jer se brigadom moze nazvati sastav od 600 ljudi pa i od 6000 ljudi. Sa druge starne koja bi drzava pristala na taj tip ogranicenja.


Kada pogledamo broj eskadrila kao i broj vazduhoplova u eskadrilama, nema potrebe za dupliranjem komandnih pozicija tako da ne mora biti losa stvar gasenje 98. brigade.



offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 7908

Poslednji sporazum o ogranicenjma koji smo potpisali, potpisali smo dok smo jos imali armije

offline
  • Pridružio: 02 Nov 2010
  • Poruke: 941

Tako je.Tada (1996) su ograniceni broj naoruzanja, vojnika isl...nikako koliko cemo brigada imati...mi smo danas miljama daleko da se priblizimo tim granicnim ciframa-kvotama tipa 100 000 vojnika, 145 borbenih aviona itd...

offline
  • KUZMAR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 25 Feb 2011
  • Poruke: 5434

stegonosa ::Poslednji sporazum o ogranicenjma koji smo potpisali, potpisali smo dok smo jos imali armije

Ti sporazumi koji su potpisivani se odnose na borbene avione, tenkove, artiljeriju, oklopna borbena vozila, jurisne helikoptere a nigde nije postojalo ogranicenje u smislu broja jedinica ili vojnika. Uostalom ono sto je potpisano kao maksimalan broj ni jedna strana potpisnica nema jer je visak unistavan a ni ono sto je ostalo potpisnice nisu u stanju da odrzavaju ni vojnike da placaju pa je tako i broj vojnika od tada pao.

I evo tog sporazuma ako nekog interesuje [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kansije su prakticno potpisivani aneksi kako bi se zbog promena imena drzava prenele obavez sa SRJ na SCG a potom na Srbiju i Crnu Goru.

Za one koje mrzi da citaju samo da napisem da je ogranicenjima predvidjeno da SRJ odnosno sada Srbija moze imati npr. 155 borbenih aviona, vise od 1000 tenkova i 3750 artiljerijskih orudja (mislim da je bilo reci o kalibrima preko 100 mm.


Ziveli

offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2615
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

Republika Srbija:

(1) 948 borbenih tenkova;
(2) 786 oklopnih borbenih vozila;
(3) 3375 topni_ko oružja;
(4) 143 borbenih zrakoplova; i
(5) 46 jurišnih helikoptere.

Crna Gora:

(1) 77 borbenih tenkova;
(2) 64 oklopnih borbenih vozila;
(3) 375 topni_kog oružja;
(4) 12 borbenih zrakoplova; i
(5) 7 jurišnih helikoptera.

Republika Hrvatska
:
(1) 410 borbenih tenkova;
(2) 340 oklopnih borbenih vozila;
(3) 1500 topni_kog oružja;
(4) 62 borbena zrakoplova; i
(5) 21 jurišni helikopter.

11
Bosna i Hercegovina:

(1) 410 borbenih tenkova;
(2) 340 oklopnih borbenih vozila;
(3) 1500 topni_kog oružja;
(4) 62 borbena zrakoplova; i
(5) 21 jurišni helikopter.

od kojih:
Federacija Bosne i Hercegovine:

(1) 273 borbena tenka
(2) 227 oklopnih borbenih vozila
(3) 1000 topničkih oružja
(4) 41 borbeni zrakoplov
(5) 14 jurišnih helikoptera.

Republika Srpska:

(1) 137 borbenih tenkova
(2) 113 oklopnih borbenih vozila
(3) 500 topničkih oružja
(4) 21 borbeni zrakoplov
(5) 7 jurišnih helikoptera.

offline
  • Doca  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2016
  • Poruke: 792
  • Gde živiš: Pomoravlje

Pa koliko to mi sada brigada imamo kada nam ta jedna skripi... Svakako nemamo tih 12 aktivnih,a rezervnih je 8,pa se opet ne uklapa u tu racunicu. A 63.padobranska je po sastavu ostala skoro na istom nivou kao i kada je bila brigada,tj u nivou ojacanog bataljona.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3831

Нису само 4 бригаде, ту је бригада везе, гарда која има статус бригаде, затим речна флотила као јединица ранга бригаде, па две ваздухопловне бригаде-базе, пво бригада, артиљеријска бригада, не знам да ли је ВОЈИН бригада итд.. Али слажем се да је ограничење бригада чудно и бесмислено, онда можемо имати бригаде које се воде као батаљони или много батаљона у бригади итд..

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23255
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Ulaze u sastav 119.mhe, valjda svih 6. Takodje, svi HT-40 ce biti prebaceni za Nis, a HO-45 iz Nisa idu za Batajnicu.

Да 119. мхе добија Х145М а Газеле иду на Батајницу. Међутим ХТ-40 је Ми-8Т, они су и сада у Нишу а тешко да ће издржати још неку годину.

Можда си мислио да ће у Ниш из Батајнице два ХТ-49 односно Ми-17В-5.

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2012
  • Poruke: 623
  • Gde živiš: Niš

Mislio sam na Mi-8T. Vidis ja bih se kladio da se iz 890. ceka predaja jos najmanje jednog, ali s obzirom da u poslednje vreme bas i ne pratim stanje operativnih vazuhoplova po evidencijskim brojevima, verovatno je to sve od osmica sto imamo. Ne znam sta ce biti sa onim HT-48, bivsi MUP-ov?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1943 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 10 sakrivenih i 1840 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, acov34, ALEXV, AMCXXL, bakovaca, Belac91, Betta, Betty25, bobomicek, Bobrock1, bojan1234, Bojan198527, Borski1977, Car89, CioRio, coaa, DalmatinacMF, deks, Desmond, Djole3621, djordjemiklusev, Doc, doktor097, draganl, Erast Petrovic, EVIDENTICAR, famoso, Fliper, Giskard, Great White, istina, Jager715510, Jakonjveliki, Jan, Jelly4183, Kalem, king011, klepesina, Koser, Kubovac, kunktator, Lucije Kvint, Maschinekalibar, MB120mm, MikeHammer, miki kv, milenko crazy north, mileta4, Milometer, milos.cbr, milutin134, mxzzz, N.e.m.a.nj.a., nerislav2025, nextyamb, nick79, niksa517, Nmr, nnnnnnnnnn, nobutado, Nomica, obsc, pceklic, pein, Pilence, ping15, pobeda, Polifon, precan, predragc, raptorsi, Robin, rodoljub, sasovsky, savaskytec, Shilok, shone34, ShtagodShtagod, skok, Sky diver 29, Smajser, Smiljkovich, sosko, tamno.nebo, Tastatura ratnik, Tumansky, vjetar, vlahale, yagosh, yufighter, zemljanin, Zoca, Zoran1959