Lista vazduhoplovnih gubitaka u ratu Rusije i Ukrajine

29

Lista vazduhoplovnih gubitaka u ratu Rusije i Ukrajine

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 3450

Где ли сам онда ја гледао... Извињавам се Тони што сам посумњао да су ти ови промакли 😁



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Pogodjeni Tu-142MR i Tu-142F u Taganrogu.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]





offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Oba Tupoljeva bila su na remontu u fabrici Berijev u Taganrogu.
Ovaj Tu-142MR bio je važan i vredan avion u floti RF

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

^^^ Gadjani su kad su poceli da menjaju pozicije. Remont je verovatno bio u toku. Zgrada je vec bila gadjana pa popravljena. Tu su unisteni i oni A-100LL i A-60.

offline
  • Pridružio: 08 Dec 2011
  • Poruke: 2629
  • Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo

Ne znam, šta god da se napiše trenutno če doživjeti napad.

Dakle imaš remontni zavod blizu ratnih zbivanja, već gađan, već pogađan kako hale tako i avioni pored. Dovoziš Tu-142 koji je bazno stacioniran na nekom daljem aerodromu tu na pladanj ukrajincima.

Za ovoliko vremena rata objektivno, zavod je mogao biti preseljenj, a da ne govorim dalje. Ukrajinci u daleko manjoj državi bježe sa industrijom što više zapadno, dok se stječe utisak da u azijski dio Rusije ne možeš više nikoga natjerati ni puškom.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Citat:Стигли су детаљи.

То су авиони Ту-142МК и Ту-142МР, долетели на поправку 1998. и 2002. године из Николајева, Украјина.

Али грбови нису обезбедили новац за поправку, па су иструнули јер није било шта да се узме од њих.

Изгледа да грбови не планирају да их рестаурирају.

Али и даље плаћају паркинг!


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3593

ukrajinski su unisteni jos odavno. nisu ih ni smeli zadrzati (kako ja znam). tako da je prica o popravci malo cudna.

Ukraine dismantles Tu-142 aircraft
26.07.2004 12:22
World
The Tu-142M ground-based anti-submarine aircraft was dismantled at the Ukrainian Air Force state aviation research center, the press service of the Ukrainian Defense Ministry reported.

The aircraft was dismantled under the Strategic Reduction and Limitation of Nuclear Arms Treaty of December 25, 1993, being implemented within the framework agreement on aid to Ukraine in eliminating its strategic nuclear weapons and also preventing the proliferation of weapons of mass destruction.

The process of dismantling the Tu-142M aircraft was observed by a group of American experts headed by William Youngstrom, the head of the Cooperative Threat Reduction Program for Ukraine.

The Ukrainian Defense Ministry noted that the four other aircraft of this type, now deployed in Nikolayev, must also be dismantled.

The Tu-142M with the Korshun automatic submarine search-sighting system was developed in 1969. In 1980, the aircraft was phased into service under the name of Tu-142MK and later, Tu-142M. Today, the latest modifications of the Tu-142 aircraft are in service of the Northern and Pacific Fleets of the Navy of the Russian Federation and in the Indian Air Force.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Koplje  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Maj 2026
  • Poruke: 24

novator ::Ne znam, šta god da se napiše trenutno če doživjeti napad.

Dakle imaš remontni zavod blizu ratnih zbivanja, već gađan, već pogađan kako hale tako i avioni pored. Dovoziš Tu-142 koji je bazno stacioniran na nekom daljem aerodromu tu na pladanj ukrajincima.

Za ovoliko vremena rata objektivno, zavod je mogao biti preseljenj, a da ne govorim dalje. Ukrajinci u daleko manjoj državi bježe sa industrijom što više zapadno, dok se stječe utisak da u azijski dio Rusije ne možeš više nikoga natjerati ni puškom.


Nezvanicno, to je postala kineska teritorija.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2123 korisnika na forumu :: 67 registrovanih, 4 sakrivenih i 2052 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alex71, amaterSRB, amonsrb, Andrija357, Apis Dr, b_z_b, Banovo Brdo, bbogdan, boromir, Bozjidar87, Brankojle, BrcakRS, Chainsaw, Cigi, crnirocko, dankisha, Dare, doktor097, Džekson, Flanker-G, Giskard, gregorxix, ILGromovnik, ivan979, ivran064, Josef, K a s p e r, Kobrim, lord sir giga, miki69, milenko crazy north, Mitch22, Mićko, Mrav Obrad, Nemanja Opalić, nenomir, Nepopravljivi, Nikola0575, Nikolajevic, OgnjenMitric, Orc, ozzy, Pantelejmon, panzerwaffe, Parker, Petarvu, proka89, Pururin, raptorsi, repac, RiV, Romibrat, samojednoimeznam, saputnik plavetnila, sasics, sekretar, Semberija, Sharpshooter, stegonosa, StrahinjicOgnjen, strn, Tihi86, Tvrtko I, Vatreni Zmaj, Vlada76, vukajlo71, Witcher