Vojna baza Udbine - danas

8

Vojna baza Udbine - danas

offline
  • Pridružio: 07 Okt 2009
  • Poruke: 185

Prezentacija USAF C-130 na Udbini



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Slike tokom prolaza pokraj Udbine. Izgleda da je postavljena i nova ograda,nigdje nisam primjetio hrđe.










offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 12957
  • Gde živiš: Srbija

Tenk na ulasku u aerodrom ??? To je isto kao kada bi na ulasku u kasarnu oklopne brigade stavili MiG-29 ?! Logika do bola.

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Ne jedan,vec 2 Very Happy Mada ipak je i to bolje nego da negdje truhnu,uz to Udbina je sada vise baza za kopnenu vojsku i njihove vjezbe.

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 276

Na Golesu pored Pristine je bio stacioniran kompletan drugi OKB,tako da ne vidim sta ti je cudno sto se na aerodromu nalaze i tenkovi.

offline
  • Pridružio: 06 Jan 2012
  • Poruke: 1

Tacno tako,ja sam bio septembarac 97/98 VP 8215/14,vozac i vezista u RTB-u(raketno tehnicka baterija),to je 311 ssrp(srednji samohodno raketni puk) u sistemu KUB 3M,inace korpus RV i PVO.Prvi OKB je bio u gradu u kasarni Kosovskih Junaka(nekad M.Tito),a ceo drugi je bio kod nas na aeorodromu,sluzio je kao obezbedjenje,sto se ispostavilo ispravnim,jer u to vreme je pocela da bas deluje OVK-a i to u neposrednoj blizini.Zadatak smo obavljali na objektu Belacevac,gde je bila sva tehnika i gde smo davali strazu,a za rakete smo isli na brdo Goles,tamo su bili podzemni hangari.Zeleo bih sve koji su bili tada na Aeorodromu Slatina u tzv. raketasima da se jave.Pozdrav!

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39352

Izgleda da su baš rešili da od Udbine naprave raketnu bazu broj vojnika se smanjuje a delovi sela Jošan i Visuć će biti iseljeni

offline
  • Bojan Vlajić
  • Pridružio: 30 Jun 2010
  • Poruke: 101
  • Gde živiš: Banjaluka

Одавно није било ништа брже на овој писти...



Very Happy

offline
  • Boby  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Boby
  • Pridružio: 30 Mar 2016
  • Poruke: 1
  • Gde živiš: Italija

Da li se danas može ući na Aerodrom Udbina. Hvala i pozz za sve clanove

offline
  • Pridružio: 17 Nov 2008
  • Poruke: 237

I da mozes, nemas sta pamento videti.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1151 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 10 sakrivenih i 1061 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, acatomic, arezina, asdfjklc, Atila919, Betta, Bojan198527, boskelazo, Cirkon, croato, cvrle312, Darth Malak, Demi87, DezurniOperativni, DonRumataEstorski, Dorcolac, dule10savic, duro1990duro, dzada, gagidjuric, Giskard, howyesno, hyla, istina, jarovitt, Jaz, jodzula, Jomini, Jose, Jozo74, K-1A, kaput21, klepesina, kolle.the.kid, kozhedub, Lance Guest, Lazur_01, luka35, Marko Marković, marre, Martin543, Maruti, mean_machine, mercedesamg, MiloradKomadic, Milos ZA, Mldo, moldway, nebidrag, OldKresoje, Orc, PlayerOne, precan, predragc, probisic, Pv123, Rale08, raster12, Robin, Rogan33, Srky Boy, stegonosa, Szigetwar, tamno.nebo, tanakadzo, tomigun, Tvrtko I, US_Rank_0, vathra, veljko82, VJ, Vlada1389, vuk77, wizzardone, XBMC, zeka013, ZlatniRez, Zoran1959, zziko, 1107