Uniforma Kraljevske vojske

10

Uniforma Kraljevske vojske

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2008
  • Poruke: 521
  • Gde živiš: Preußen, Hohenzollernsche Lande

Može li neko postaviti slike Nedićevaca i Ljotićevaca ili makar neki link gde se mogu naći informacije i dobre fotke?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8012

Srpska Vojna Parada tokom drugog svetskog rata



offline
  • Pridružio: 25 Jul 2008
  • Poruke: 521
  • Gde živiš: Preußen, Hohenzollernsche Lande

Vojska Kraljevine Jugoslavije

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Да ли можемо да добијемо фотографију у мало већој резолуцији како би смо је боље анализирали?

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

DrazanBt ::kao i puno literature vojne iz doba kraljevine Jugoslavije (ovde je jedan mali deo:



e taj uput za poljsko utvrdjivanje imam i ja Razz

offline
  • Pridružio: 25 Jul 2008
  • Poruke: 521
  • Gde živiš: Preußen, Hohenzollernsche Lande

Evo fotka pripadnika specijalnih jedinica Kraljevine Jugoslavije. Pripadnik prvog planiskog puka VKJ.


offline
  • Pridružio: 30 Apr 2008
  • Poruke: 1617

Mali doprinos temi Smile



















offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8012


Pripadnici petog pešadijskog puka kralja Milana u Prilepu 1912 god.

Pripadnici petog pešadijskog puka u Aleksincu

Vojni lekari u Valjevskoj bolnici


izvor:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Da li neko može da mi objasni koje boje su išle za koji rod u vojsci Kralejvine pred I sv. rat?

offline
  • Pridružio: 30 Apr 2008
  • Poruke: 1617

Kralj Milan , šapka koju nosi je odlična i mogla bi se ponovo koristiti (samo oblik , ne i boje )



Dopuna: 29 Mar 2010 15:58

Iščeprkao na limundo-u





Tačno se da primetiti kako je šilt na oficirskoj šajkači vojske kraljevine Jugoslavije dosta dublji od šilta na šajkači vojske kraljevine Srbije .. (da ne pričam o mojim .. i željama mnogih drugih što se tiče ove kape ..)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2931 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 3 sakrivenih i 2920 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, havoc995, Linda, mrgud2025, ping15, Saša31LPB, simazr, Slingshot