Automatski top 40 mm L70 (Bofors) i njegove verzije

35

Automatski top 40 mm L70 (Bofors) i njegove verzije

online
  • sap 
  • Super građanin
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1345

Тако је Арамис,притиском на дугме ,,радар,,добијао си аквизицију по правцу.Нишанџија отпуштањем тог дугмета,након уочавања циља по елевацији,калотом преузима праћење циља.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39485

Topče 40mm koje bi trebalo da ide na neki novi BVP projekat Jugoimporta



offline
  • bato  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 31 Jan 2010
  • Poruke: 1068
  • Gde živiš: Novi Sad

^
Iz drugog ugla. Meni najinteresantnija informacija sa jucerasnjeg prikaza.



40mm. Automatsko punjenje. Pravi se kupola za BVP. Ajde da i to vidimo...

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1850

Najbolja vest Ziveli ...ako su rešili da naprave dubs-rcws kupolu sa bofors 40mm topom ....a još bolja ako su rešili da "napokon" počnu proizvodnju topa bofors 40mm ...imali smo 2 licence koje su istekle,mada Južna K je napravila svoju kopiju boforsa 40mm i izjavila da je njihova konstrukcija... mrtvi ladni,tako da.....i da naprave samo RCWS kupolu je ogroman korak.

offline
  • Pridružio: 09 Apr 2022
  • Poruke: 204





[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39485

U novoj liniji za proizvodnju u Zastavi radiće se topovi 30, 40 i 57mm e sad linija još navodno nije kompletna ako sam dobro čuo na onom očajno pinkovom snimku. Potencijal tog topa vidim na PASARS-u BVP za VS ide sa topom 30mm.
Ene i BVP sa 2x30 u gornjem levom uglu slike koju je Jugoslav postavio.

Pošto je tema zaključana postaviću ovde HARPAS gledajući onaj gore top sad je jasno okle potiču i ova dva na HARPAS-u sa automatskim punjenjem.

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 1154

pein ::Topče 40mm koje bi trebalo da ide na neki novi BVP projekat Jugoimporta

Мирише ми на гусеничара... Неки БВП Душан

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2890

Ovo je Bofors L70. Ali izgleda su počeli ponovo da melju cevi za isti. Interesantno.

online
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7633

pein ::U novoj liniji za proizvodnju u Zastavi radiće se topovi 30, 40 i 57mm e sad linija još navodno nije kompletna ako sam dobro čuo na onom očajno pinkovom snimku.


Navode li kakve rokove?
Mada i kad razmislim u srpskoj vojnoj industriji rokovi navedeni u medijima ne vrijede ništa.

offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

pein ::Topče 40mm koje bi trebalo da ide na neki novi BVP projekat Jugoimporta


Ajde u dvaest marki, da ce da bude ovakav:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 658 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 3 sakrivenih i 617 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, Ben Roj, bojan_t, braca57, cemix, Chainsaw, Cvijo_ue, darkojbn, Djokislav, dolinalima, DonRumataEstorski, DPera, Duschi, DuškoMraz, eagle.rs, GaleDJ, Goran_, Gradjanin, hyla, iceburn, ivica976, kinderpingvin, kripo, Lazur_01, marsi, mačković, mercedesamg, Piicoki, radionica1, RED4G-304, S2M, sap, saputnik plavetnila, simicnenadbg, SOVO515, Stevan Visoki, umpah-pah, Vanderx