Automatski top 40 mm L70 (Bofors) i njegove verzije

33

Automatski top 40 mm L70 (Bofors) i njegove verzije

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37683
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Dvocevni (twin) mornarički L60 demontiran sa broda i iskorišten kao obalski stacionarni PAT Tajvanskih OS







Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37683
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Citat:Bofors 40mm anti-aircraft gun on Leopard 1 hull, seems to be some kind of Italian experimental project from the 1990s.



offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1850

Lep prikaz (na korejskom valjda)razlike Boforsa 40mm iz K21 i 40mmCTA sa teleskopskom municijom...CTA stvarno kompaktan ...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113365

Eritreja


Citat:Ural technical with 40mm Bofors anti-aircraft gun, Eritrea

offline
  • sap 
  • Super građanin
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1344

vathra ::Брацо

Једно питање, ако топ пуца рафално (што мислим да може), морао би да има некакво праћење током дејства, јер се циљ значајно помери и за тај део секунде ? Или се померање врши на основу раније одређених параметара?


Слично питање је имао и бабарога,а одговори нису били сасвим прецизни у односу на питање.
Помјерање се врши на основу раније одређених параметара.
Цијев прати путању претицања у току испаљивања рафала без обзира на правац,висину или косу путању у одласку или доласку циља.
Битно је да циљ до тренутка пристизања рафала не промјени смјер што се иначе дешава у тренутку слања другог рафала ако први не одради посао.На даљинама од 3800м и више, има времена да нишанџија пошаље други рафал(5 граната)док први још пристиже на сусрет с циљем.Ту долазимо до ранијег објашњења са повратком цијеви са претицања на циљ и поновним ласеровањем с корекцијом и опаљењем.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113365

Ukri


Citat:The Swedish 40-mm Bofors L70 automatic gun is in service with the Armed Forces of Ukraine.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37683
  • Gde živiš: ovalni kabinet

VEAK 40 (skraćeno od Vagn, Eldledning, AutomatKanon, "40") je dizajniran da obezbedi Kraljevskoj švedskoj vojsci gusenično PVO sredstvo kratkog dometa. U to vreme, Švedska se oslanjala samo na vučne topove Bofors i nekoliko zastarelih Lvkv fm/43 dizajna iz Drugog svetskog rata.

Projekat je započeo 1960. godine a prvi prototip isporučen 1964. Koristio je šasiju Strv 103, sa montiranim dvostrukim PAT Bofors 40 mm. Namera je bila da se opremi s novorazvijenim Ericssonovim radarom ali je na kraju ipak zamijenjen postojećim starijim radarom koji je bio sa nedovoljno snage i imao je ograničenu sposobnost skeniranja. Ovo je odabrano jer je namera bila da se ovaj "nedostatak" nadomesti uvezivanjem sistema sa većim radarskim stanicama koje bi davale informacije posadi o tome u kojem smeru i visini treba skenirati.

Uprkos tome, VEAK je bio naprednog dizajna i obećavao je, ali je projekat ipak okončan jer je već premašio predviđene troškove, a vojska je tada odlučila da se fokusira na vazduhoplovstvo.





offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113365

Ukri


Citat:40mm Bofors L70 automatic AA gun donated by Lithuania and Sweden

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113365

Argentinci na gadjanju

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 3437


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 668 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 2 sakrivenih i 611 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -Max-, aleph_one, amaterSRB, Asparagus, bokisha253, Boris.A, boromir, brane2208, BrcakRS, carinko, Dannyboy, Denaya, DonRumataEstorski, DovlaODR, dusanobr, Georgius, GreenMan, iceburn, Imperator_Aleksandr_lll, K2, king111, Lazur_01, luka35, m0nstrum_, Magistar78, Marko Marković, mercedesamg, Metanoja, mikrimaus, Milometer, MiloradKomadic, muaddib, Nikola0575, Ognjen D., panonski mornar, Panter, pein, Perudin_92, Posmatrac77OKB, S2M, sabros, sekretar, stibium51, Superastro, tomo2, US_Rank_0, vjetar, VNVK, voja64, wizzardone, Zdilar, Zeka_Peka, zlaya011, Zmajac, zokilivac