PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

80

PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12015

Nema nigde da je ugrađen neki drugim motor, bio je plan još u SFRJ, ali ništa. Iskreno u spotu ne kažu isto ništa o novom motoru.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Dec 2016
  • Poruke: 2171

Mlav ::
Ljudi, ne zestite se...
Srboauto je to... Sta su mogli da urade, uradili su, a to je mehanika i, u manjoj meri, hidraulika/pneumatika. Motoru digli snagu koliko su mogli (ako su uopste nesto tu i radili posto oko motora bas i nemaju nekih referenci). Klasican remont i nista vise (nemoj samo neko da prosecanje vrata i navarivanje dodatne zastite, a i to je upitno sta su navarili i kolika je ta "dodatna zastita", nazove "modernizacijom")...

S' druge strane, vise se i ne isplati uraditi... Sam kamion je krs, uvek i bio...


Ne naravno. Meni je to apsolutno jasno. U tome je i poenta. U losoj smo ekonomskoj situaciji i ne stojimo dobro sa orudjima za podrsku pa je vracanje prage sasvim opravdano. Ali predstavljanje uspeha prelazan, eventualno dobar kao odlican rezultat postaje uvredljivo za zdrav razum. I onda se jos nadje neki lovac na vestice da etiketira...



offline
  • Pridružio: 25 Jun 2019
  • Poruke: 111

Sa Pragama sam se prvi put susreo 2003-ce. Tada su imale ugradjen FAMOSov motor iz FAPa trinaestice.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

FAP 13: "FF", šest cilindara, 8280 ccm, 145 KS/2200 okr.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12015

Srna ::Sa Pragama sam se prvi put susreo 2003-ce. Tada su imale ugradjen FAMOSov motor iz FAPa trinaestice.

Na koliko je Praga bilotih motora? Bio je plan, da se obavi od 1984 do 1990, sa ugradnjom novog domaćeg motora,kao i SUV. Moguće da se nešto radilo, stvarno nisam siguran, ali nije bio neki veliki projekat i bio je zapravo iza nekih važnijih. Sad ću da pogledam,ima tema koja može da pomogne.

offline
  • Pridružio: 25 Jun 2019
  • Poruke: 111

Sve Prage koje su stajale u V. Mostanici u rezervi su bile sa FAPovim motorima. Sve uredno konzervirano. Poskidamo papire sa usisa i izduva, nadrukamo gorivo, stavimo akumulator i pali kao mina. U njima je bilo motorno ulje do maksimuma, a ostatak, do cepa, je bilo neko motorno ulje za konzervaciju. Kad Praga upali, motor to ulje sagori i ostane samo motorno.
Takodje, sve te Prage su bile tzv "Jotovke", sa boljim SUVom.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12015

Onda je neki od tih uzet. Kada je stavljen novi motor, još ne znam.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7608

Moжда и није нови мотор, већ препакован ФАМОСов са постојећих 13ица?

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Чини м и се да је нека количина добила нове моторе,а рат је прекинуо довршетак пројекта.Такође бољи СУВ.Ако се не варам негде око 400 ком.Проверићу....

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12015

Napisano: 25 Jun 2019 20:35

Zapravo ono što sam napisao o modernizaciji iz JNA je delimično zaživelo. Neke Prage su dobile tada nove motore, ali ne piše koji, verovatno ovaj. Ne piše ni koliko mašina je dobilo motor.

No evo.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Našao ovde. Tema je o pragi, logično je vatiti se prvu stranu.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 25 Jun 2019 20:38

Srna ovo je tvoj neki Gušter, definitivno.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1251 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 4 sakrivenih i 1145 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, black venom, bojan_t, boromir, branko87, Bubimir, cifra, Coabelgrade, darkojbn, dejan1972, dejanlule72, dj.ape, djile1, Dogma21, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dskrlec33, Duschi, Džekson, esko_hz, Georgius, ghoost, glada, goran.vvv, Gorilo_1991, Helket, ivan1973, jalos, jimi_agf, Joint Chief, JOntra, Jozo74, Kajzer Soze, Kenanjoz, kikisp, kolateralnasteta, Kozara1, Kozi-RS, kunktator, Kvaka22, Lazarus, lcc, Lucky 6, lukac, m0nstrum_, mainstream, Man1ac021, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, MiloradKomadic, mkukoleca, moldway, Ndsk, nenooo, nnovakis, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Pekman, Piani Jazzer, ping15, pobeda, PoolbegD02, Prle90, probisic, radza1, sabros, Sami_1ali, samo_citam, SamoGledam, samojednoimeznam, saputnik plavetnila, Sarmat, sasics, Shinobi, Slingshot, Srki98, ssekir75, starlights, tecataki, The Joker, theNedjeljko, Tvrtko I, VBoss, vidra boy, vjetar, Vladoj, VOŽD, Vrač, vuksa72, wulfy, XBMC, ZlatniRez, zlaya011