PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

91

PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

offline
  • Pridružio: 09 Apr 2014
  • Poruke: 706

Kava je prohodnost Pragi po nepristupacnom terenu?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Napisano: 11 Sep 2019 14:44

Проходност је благо очајна. Не због карактеристика самог возила колико до веома слабе видљивости из кабине. Дешавало се да возило слети са пута, и то по равном, јер возач од њушке не види десну ивицу пута. Командир мора да преклопи врата и да осматра пут са своје стране да до тога неби дошло.

Dopuna: 11 Sep 2019 14:46

Што се камиона Прага В3С тиче имаш по јутубету снимке где га људи све провлаче. И пичи само тако.



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

To bi jedna zgodno postavljena kamera mogla da reši ili periskop.

offline
  • Pridružio: 03 Dec 2015
  • Poruke: 184

Profica ::+ ...
Што се камиона Прага В3С тиче имаш по јутубету снимке где га људи све провлаче. И пичи само тако.


Da, ali ima jedna stvar - po specifikaciji, kamion Praga V3S u terenskim uslovima sa 3t tereta (koliko je preporuceno kao maksimum - po putu je max 5t) ima ukupnu masu od cca 8,5t a M53/59 ima ukupnu masu od 10,3t.
Dodaj na to ocajnu preglednost i cvrc...

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Napisano: 11 Sep 2019 16:51

Имали су снимци и оклопљене додуше без топчета да ради скоро исто као и неоклопљена. Додуше ове на којима сам служио су имале ориђиналне гуме никад замењене од како су купљене па су проклизавале и по равном и по асфалту

Dopuna: 12 Sep 2019 10:48

Ево нешто интересантно. Две обичне вуку једну необичну Прагу
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Nemačko oklopno vozilo GeFas mene neodoljivo podseća na futuristički koncept Prage







offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Naročito na trećoj slici.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Bastina SdKfz 250/251 serije... Smile

offline
  • Pridružio: 26 Feb 2017
  • Poruke: 733

aramis s ::Naročito na trećoj slici.
Idealno za trupnu PVO i za kombinaciju sa Pancirima.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Тај трећи 6х6 ми личи да је из неке игрице.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3847 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 3 sakrivenih i 3735 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, A.R.Chafee.Jr., ALEXV, alke12, Apok, arsa, AudioTehnica, berste23, Bojan198527, bojankrstc, bojanM84, Bombona, BOOM COMPANY, Boris BM, BORUTUS, Boskovic, cenejac111, Cirkon, coaa, cole77, Cvijo_ue, Daba75, dankisha, DDragoje, deks, deLacy, delrey, Demi87, Dogma21, DrFlyFisherman, DS01, duro1990duro, Džekson, Flanker-G, Geran136, Goksi95, goxsys, Goxy1, Hans Gajger, HrcAk47, Igor Antonic, Igritelj, ILGromovnik, ivan979, Ivoo, jarovitt, Jeremiah, Jester, JimmyNapoli, K a s p e r, kib, KizJ, Koser, kunktator, lcc, LeGrandCharles, Lieutenant, m94j, Macalone, Magistar78, MarijaC84, Marko Marković, marsovac 2, medaTT, mercedesamg, Miletić Zoran, milivoje_vatrogasac, milosdam, MilunovicM, mir juzni, Mićko, Moldovan, nenomir, nikolapetkovic, Nikoletina Bursac, nnovakis, ObelixSRB, Orc, ozzy, pein, Permaldar, proka89, Radoslava, radza1, raketaš, raptorsi, repac, samsung, sekretar, SirOliver, Smiljke, Spinosa, Srna, stalja, stegonosa, Stoilkovic, Tamo neko, tanakadzo, Troja, Tvrtko I, UncleSAM, uruk, VJ, Vladoj, VNVK, Vrač, XBMC, zlaya011, zombicar153