Sgt Stout M-SHORAD

2

Sgt Stout M-SHORAD

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

caesar ::Došli so nešto brzo u naoružanje, bez večeg pravog ispitivanja. Uran-9 je puno ozbilnije istestiran u ulozi PVO nego ovi...

Da li nekada mozes da ne odvalis kao bataljon maksima po armijskoj grupi centar?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • djboj  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 06 Jul 2010
  • Poruke: 1288



offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2663
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

bojank ::
Da li nekada mozes da ne odvalis kao bataljon maksima po armijskoj grupi centar?


Зар није ДШК одваљивао тада?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

DShK je bio redak zver sve do 1944., a i tada su uglavnom isli u PVO. Van PVO se prvi put pojavljuju 1945. u pesadijskom bataljonu imaju tri komada u komandi bataljona.
Maksim je Sovjetima ostao glavni mitraljez do kraja rata, iako su ga 1943. u proizvodnji zamenili sa SG-43.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Citat:American LTV Crossbow self propelled AA system in 1988 ,it can use Hydra-70 rocket pods, RBS -70 & Hellfire missiles.




[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39669

Omerikens na gađanju






offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Iznutra

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2013
  • Poruke: 3876

Snimak gadjanja iz Nemacke


offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Ameri pazare jos 8 DE M-SHORAD
US Army buying 8 more laser M-SHORAD Strykers after combat shoot off
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2017
  • Poruke: 791

poljoprivreda ::To nije jedna antena, vec mnogo manjih primopredajnika.

GaNi tehnologija omogucava vec frekvencije i manje zagrevanje samih primopredajnika. Zasto je vazno sto manje zagrevanje? Zbog manjih temperaturnih oscilacija i manje kondenzacije (kapljica vode), koja je najveci neprijatelj primopredajnih AESA modula.

Zamisli priblizno ovako: imas mobilni telefon, to je u sustini 1 primopredajnik, ali omogucava da od bazne stanice mobilne telefonije budes udaljen 5-10km (opticka vidljivost). E, sad zamisli 50 mobilnih telefona na istoj poziciji, koji istovremeno rade istu stvar...i dobijes AESA radar.


Ne omogucava GaN visoke frekvencije, to su mogli i ranije poluprovodnici, vec omogucava smanjivanje TR modula i vecu izlaznu snagu po modulu, daje vecu izlaznu snagu po jedinici povrsine modula u odnosu na GaAs za isti frekventni opseg i ima malo siri opseg rada od GaAs baziranih sistema, zato je postao ultra popularan za X-band kao tehnologija, no ima i hrpa mana koja ide uz njega, vece zagrevanje, sam dizajn modula je problematican zbog jako malih povrina modila, napajanje i radna struja (jedan element moze da povuce i do 2.5 - 3A struje pri recimo 25 - 30V a dimenzija 15-20mm kvadratnih, neki su i manji od ovih dimenzija), proizvodni proces koji cesto podrazumeva upotrebu i zlata i drugih plemenitih metala sto ga jako poskupljuje a da ne govorimo o eventualnoj steti koja se popravlja na nacin sto ce se ceo segment zameniti, nema tu krpljenja modula i slicno, to moze slobodno da se zaboravi, dovoljo je da jednu ovu malu antenu na vozilu ocesaju malo geleri ili neki snajperista sa 12.7 da grune direktno u nju - cao, taj cosak vise ne radi i ne vidi nista...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 917 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 2 sakrivenih i 827 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, A.R.Chafee.Jr., AirSremac, Apok, ArmFPGA, b_z_b, Ba4e, Belac91, bojan_t, Cirkon, cvrle312, dejan.7951, Dekanovic, Dimitrise93, Dixtrix, dj.ape, Djokislav, drale12, Duce, dule10savic, Dvojac005, Dzoni70, Džekson, Electron, flavius89, Foxdie, Grebostrek, Helket, howyesno, ihis, ILGromovnik, In_hero, Ir, Jager715510, Jeremiah, JohnDoe, jon istvan, JOntra, Jozo74, Kalem, kapela, Konda, Lep1na, luka35, Makssd85, Mamadu, Marko Marković, Marko1238, menges, mercedesamg, milanpb, milenko crazy north, Milovan Dinic, milutin134, Mirage 2000N, Mićko, moldway, nerislav2025, Niki2024, niksa517, nobutado, nuke92, OKT, orah, pablojepao, pein, Petarvu, Piani Jazzer, proka89, rakivan, Remarqe, repac, Saša1989, Ulzana, Uros Cuore Sportivo, uruk, Valter071, vathra, Vilhelmus, VJ, Vrač, Weah88, x9, yip314, Zanimljivo, ZlatniRez, Zorge, 79693