Sistemi S-300 i S-400 "Triumf"

472

Sistemi S-300 i S-400 "Triumf"

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113851

Citat:Ukrainian S-300 TEL was reportedly captured in Crimea



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

Geolokacija





Čini se po vljiškama da su i Krokodil i nišanski uhvaćeni na spavanju



offline
  • bato  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 31 Jan 2010
  • Poruke: 1068
  • Gde živiš: Novi Sad

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2020
  • Poruke: 836

Očigledno "sravnjena" baza kompletnog raketnog diviziona S-300PT. Vidi se radar za navođenje raketa, stub za podizanje antena, više lansirnih oruđa, kabine pred-lansirne pripreme....
Totalna devastacija.
Gre`ota...mislim, sa tehničkog aspekta... Wink

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113851

Nastavak sa mog gornjeg posta...radi se o istom

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Apok ::Спаслила га маскирна мрежа. Very Happy


Je l ovo neka kasarna gde je inace smestena ta jedinica ili...?

Je l moguce da posle toliko dana ratovanja nemaju neki rezervni vatreni polozaj?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Може се поставити много питања.

Да ли је јединица уопште била оперативна?

Када се ово десило?

Да ли је ово мирнодопски положај јединице и шта ће дивизион тамо у рату?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

Mirnodopski položaji S-300 (Baza 1 i 2) i lokacija gdje je jedan od ta dva diviziona uništen



Baza 1



Baza 2

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Na fotografijama, lokacija na kojoj su unisteni deluje poprilicno uredjeno, tj tu je neki betonski plato i garaze, podseca me na kasarne VJ u kojima su bile Neve i Volhov.

Deluje kao da se nisu nesto potrudili da divizion izmeste na novi polozaj i propisno ga urede. Mozda su unisteni u prvom danu?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

Lokacija gdje su uništeni se ne vodi kao kasarna, nije se barem vodila u doba SSSR-a
Više će to biti neki poljoprivredni kombinat

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1820 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 9 sakrivenih i 1746 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, Ailton, AirSremac, Apok, Banovo Brdo, bojan_t, Bokiboks, Bosnjo, Bozjidar87, cemix, Cicumile, debeli, deks, Djota1, dule10savic, Dusko_Dugousko, eagle.rs, fijufijukrozkapiju55, flavius89, hellenic, HogarStrashni, jalos, Jomini, K-1A, kaisarevic1, Kajzer Soze, Kalem, Khalid ibn al-Walid, MagicniHerpes, MarijaC84, Marko88, mat, Mcdado, mikrimaus, Miler88, mitja2512, Miškić, mocnijogurt, moldway, nebkv, nekdo, nelezele, Niki2024, nikoli_ca, OKT, Pilence, Primus17, Pururin, Radio operater, Radoslava, radoznao, rodoljub, royst33, Seeker, shlauf, Smiljkovich, sspp, stalja, VanZan, vathra, VJ, Vrač, x9, Yugol33, YugoSlav