Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

350

Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Tabuk ni u jednoj verziji nema nožice ali ima Al Quds koi je nastao kao kopija našeg PM M72..



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39659

Vojo ja sam mislio da je u pitanju tabukov PM.



offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Неки пут када гледам овако нешто помислим јбт имају ли они из Заставе нет?! Ако га имају гледају ли нешто у вези оружја по њему или само јуре порниће и висе на фб?

offline
  • RecA  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 23 Jun 2013
  • Poruke: 580
  • Gde živiš: Mala Kolumbija :)))

Dobar dan,

interesuje me kako se krece cena nove ili polovne m70ab2 ???

Unapred hvala
Petar

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

RecA ::Dobar dan,

interesuje me kako se krece cena nove ili polovne m70ab2 ???

Unapred hvala
Petar
Ако није повећана тарифа, три године. Bebee Dol

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Tabuk se ne radi u verziji PM već samo kao standardna AP sa drvenim i metalnim kundakom i verzija sa dužom cevkom kao za snajpersku pušku uz ON je legenda onog JUBE a PM sepravi pod kodnim nazivom
Al Quds dok je verzija automata poput našeg M92 dobila svoju brojčanu oznaku ali je nisam potvrdio a evo i slike tog mališe iz Iračke proizvodnje.

I verzija snajperske TABUK puške koja nema taj deo..

Standardna sa drvenim kundakom negde se označava i kao TABUK WS58a2

Oznake na TABUKU.

A model sa metalnim kundakom se pojavljuje i pod oznakom TABUK FSa2

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Наша верзија Калашњикова је најлепша!
За ли се колико је дугачка цев код овог снајпера?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

600mm.

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Хвала. А неки се жале како је тај метак није добар.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Samo je malo ”zapušten”, a moglo bi da se poradi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4614 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 6 sakrivenih i 4535 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., airliners, AleksSE, ALEXV, Apok, Asparagus, bankulen, bojansmudja, Bombona, Borkanović, BORUTUS, Cirkon, cojapop, cole77, Colt D, cvrle312, darionis, darkojovxp, deLacy, dmitarche, dolinalima, DonRumataEstorski, dushan, Electron, ElGenius, esko_hz, EVIDENTICAR, Gheljda, Glavonja049, Grebostrek, GT, GveX, HogarStrashni, hyla, ikan, Jeremiah, Još malo pa deda, knutveliki, kunktator, kybonacci, lanishtefm, Lotus, MadMike, MB120mm, mercedesamg, milenko crazy north, MiroslavD, moldway, Mostarac1977, mrgud2025, Niki2024, nikoladim, nixos, OKT, Panter, Papadubi, pein, Pururin, rodoljub, royst33, ruma, Sir Budimir, Spinosa, stegonosa, tubular, Valter071, Vlada76, Vlada78, voja64, VPV, Wrangler, 79693