Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

378

Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

5 Mil AKM-ova u 11 godina, cca 1500 komada po danu...Kitajci, ušima se poklopite!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39705

Kineska AP Tip 81









offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Ništa brez ove klasike od AK...

offline
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 272

Добра! Mr. Green

offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

Nemam pojma o ovom kineskom cudu ali mislim da sa kalasem dijeli samo metak i slican spoljni izgled. Vidite li koliko je sanduk duzi u odnosu na AK?

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Tačno lajavi kao da im je kopirana verzija SVD a ne AK.ako je suditi po razmaku od branika obarače do utvrđivača okvira koji je malko više rastegljen il da idem do optičara?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Mislim da je to neki bastard SKS i AK.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Norinko je do sada koliko sam ja video izbacio najmanje tri TYPa sa ukrštanjima SKS i AK ali je svugde zatvarač od SKS i to na TYPe -63,68 i 84 takva kombinacija a ovde je obratno cev od SKS a sanduk sa zatvaračem od AK.
Još samo da stigne malo informacija i da ga krstimo ako već nije proodalo po svetu ovako skalemljeno.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Spoljašnja razlika, osim dužine sanduka je kočnica sa leve strane, nadohvat palca desne ruke. Funkcionalno, razlika je u korišćenju ""short stroke gas piston"" sistema.

offline
  • Pridružio: 05 Dec 2014
  • Poruke: 331
  • Gde živiš: Zemun

voja64 ::Ništa brez ove klasike od AK...


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 934 korisnika na forumu :: 119 registrovanih, 12 sakrivenih i 803 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -Max-, A.R.Chafee.Jr., alke12, Andrija357, Apok, BB, bbrasnjo3, Bo96, Bojan198527, bojcistv, Bombona, Boris BM, boromir, Borski1977, braca57, Bubimir, burevesnik, Buzdovan, celik, cenejac111, Chainsaw, Cirkon, cuvarkuca, Dannyboy, Deki Duga Devetka, Dekster, deLacy, desmeki, dj.ape, djboj, Djokislav, dolinalima, DonRumataEstorski, Dovla, Dragon Order, Dzambas, Dzoni2412, EXIT78, FileFinder, Flanker-G, Glavonja049, Hans Gajger, Helket, ILGromovnik, Ir, jalos, jimi_agf, jodzula, JOntra, kinderpingvin, KizJ, knutveliki, koneks, Kruger, Krusarac, kunktator, Lance Guest, lanishtefm, LeGrandCharles, lima, Lj_ubo, MadMike, Markan90, Marko Marković, markolopin, markusx, Marky, Masan, mercedesamg, mile.ilic75, mile79, Mirage 2000N, Mitch22, Moldovan, monomah, Muki 123, nelezele, nixos, Nobunaga, nuke92, Orc, ozzy, padamacki, peho_atropin, pein, proka89, Pururin, radza1, raptorsi, Remain, RJ, Rok A Bit, S-G, sasakrajina, sedan, sekretar, Shinobi, shone34, SirOliver, Siti2, Sonic, Srky Boy, Srna, stalja, StankoVrankovic, strn, svnedelja, Troja, UncleSAM, Veless, vidra boy, VJ, wolverined4, XBMC, zeka013, zombicar153, Zoran1959, Zrcalo, zvomar