Bacači granata

38

Bacači granata

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Evo još slika iz WWI a i ona je gore slika iz te kolekcije ..



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • bejah oficir VRS, sad ponositi seljak
  • Pridružio: 14 Apr 2015
  • Poruke: 89
  • Gde živiš: okolina Rudog

Koliko parcadi i koje tezine i oblika stvara kosuljica granate za abg30 mm, ako ima neko ovde sa VTI.



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Poljska nabavlja 200 za 2.2 miliona $ Domaca proizvodnja.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8109
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

primjer upotrebe AGS ( 17 ili 30 ? ) na tronoscu sa oklopnog vozila. Primjecuje se zaglavljena noga .
Na you tube je od 02:00

offline
  • Pridružio: 01 Jun 2013
  • Poruke: 2467

Dve dobre




offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

Toni ::Poljska nabavlja 200 za 2.2 miliona $ Domaca proizvodnja.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Ne mogu da vjerujem da mi je promakla ova vijest. Drugo sto mi ne ide u glavu je cijena ugovora. Ispada da jedan bacac kosta cijelih 11 000 dolara. Ukoliko se uzmu u obzir i rezervni dijelovi opet je cijena nenormalno visoka.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

Ali taj rukohvat, kao da ga je moja baba sekirom tesala...

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Po Poljskim novinama je oko 30 000 zlota komad a to je 7 800 $

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Mada je i kod njih bila slicna cena kao kod Janes, 9 miliona zlota.

offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

Obrni-okreni, previse. Jedino sto bi moglo da bude u tu cijenu uracunato je jos i municija. I to poveca kolicina iste.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Napisano: 04 Maj 2016 18:41

Dali je na slici trenutak predaha ili priprema za ispaljivanje granate iz podcevnog bacača ja sam u dilemi?


Dopuna: 04 Maj 2016 19:22

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1812 korisnika na forumu :: 66 registrovanih, 5 sakrivenih i 1741 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, Bane san, Banovo Brdo, blatruc82, bojan_t, Boris BM, bunker, C-Gun, cakija, Chainsaw, coaa, crazydkure, Dekanovic, dekiau, Dr.Strangelove, dushan, eagle.rs, Electron, esko_hz, gorval, GUARIN, iceburn, ivan979, janezek67, Jeremiah, jodzula, Joint Chief, K-1A, Laluvr, LUDI, Marko Marković, markolopin, Medojed, mercedesamg, miki kv, milanstankovic087, milenko crazy north, Mitch22, mocnijogurt, Moldovan, nebidrag, nelezele, Niki2024, novapot, panzerwaffe, Podljub, Pururin, Pv123, Radio operater, raptorsi, Sevatar, Sirius, Smiljkovich, synergia, Tribal, v82, vathra, Veless, Vlada78, vladaa012, vojnik švejk, vuksa72, zemljanin, zokizemun, zziko