Kako očistiti AR-15 bez traćenja vremena ?

2

Kako očistiti AR-15 bez traćenja vremena ?

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1108

Dekir ,to ti bre zapeklo za sve pare.Samo 10 puta ciscena puska uz 2K metaka..?
Ja moju cistim svaki dan.Cev koliko god da se cisti uvek sutradan ispusta garez iznova.Uz ovaj Wurtov sprej za kocnice koji pomenu Shomy njega koristim prvenstveno za ciscenje cevi (kod mene 300 dindzi boca), za podmazivanje pokretnih delova i spolja namaz koristim ZUON.Njega sam jedno vreme koristio i za podmazivanje cevi ali kako je puska stalno u modu koristenja jednostavno vise sa njim ne tretiram unutrasnjost cevi.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • dekir 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2016
  • Poruke: 382

5.56 ::Dekir ,to ti bre zapeklo za sve pare.Samo 10 puta ciscena puska uz 2K metaka..?
Ja moju cistim svaki dan.Cev koliko god da se cisti uvek sutradan ispusta garez iznova.Uz ovaj Wurtov sprej za kocnice koji pomenu Shomy njega koristim prvenstveno za ciscenje cevi (kod mene 300 dindzi boca), za podmazivanje pokretnih delova i spolja namaz koristim ZUON.Njega sam jedno vreme koristio i za podmazivanje cevi ali kako je puska stalno u modu koristenja jednostavno vise sa njim ne tretiram unutrasnjost cevi.

Je li kod tebe puska u službenoj upotrebi ?



offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1108

Ne,cesto je koristim na strelistu.Presla 3700 ispaljenih metaka.

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Recce ::Ultrazvucna kada resava probleme

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Lepo je sve navedeno, ali sam se setio onog lika sa mamutskog strelišta u Las Vegasu i njegovih iskustava:

+ čitaj boldovano

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Nema savrsene srece

offline
  • dekir 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2016
  • Poruke: 382

Ok budimo realni - koliko ljudi ima ultrazvucnu kadu kod kuće ?

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

dekir ::Ok budimo realni - koliko ljudi ima ultrazvucnu kadu kod kuće ?
Ja sam to vise shvatio kao zajebanciju, mada ako se bavis punjenjem municije, ta kada dodje kao prilicno zgodna stvar za ciscenje caura.
Prvo, odabrao su prilicno losu AR pusku. Bez obzira na to ciscenje puske ne treba da ti uzme vise od 30 minuta . Nema potreba za skidanje izvlakaca, sve ostale komponente se prilicno lako ciste/rasklapaju narocito ako to radis kuci. Cak i na terenu nije bas prevelik problem.

offline
  • Shomy 
  • Super građanin
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 1412

Ultrazvučna kada je skupa za običnog čoveka, košta oko 350€ nova, sa zapreminom oko 5l, ali radi posao ekstra.
Za čišćenje čaura postoji nekoliko trikova. Plastična kofa, voda, alkoholno sirće i tečnost za sudove, a može i neki odmašćivač. Vodom se preliju čaure, i dodaju ovi sastojci . Ostavi se da malo odstoji i posle mešanje nekom plastičnom motkom (drška za džoger👍) dok ti ruke ne otpadnu. Ukupna cena...oko 500din za 10 000 čaura🤣🤣

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Za nekoga ko ne ispali vise od 1000 metaka mesecno, umesto nabavke UZ kade sasvim lepo radi i poseta nekom karburator-servisu ("komsija, jel' moze ovo na 5 min u kadu?"). I kosta te po pivo za "majstora" i tebe Very Happy

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1108

Uopste mi nije jasno da ovu MP15 nesto ne gotive.. Bar ono malo sto sam je drzao u rukama sam video da ima preciznu izradu, a i njen vlasnik iz cuga iz stojeceg stava sa mehanickim nisanom nasao mete na 100,200 i 300m s njom.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1157 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 10 sakrivenih i 1056 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, aleksandar11332, Apok, Avalon015, baltazarxx, Belac91, Ben Roj, boromir, Borski1977, borya90, Bubimir, CHARLIE JA., cvrle312, darkkran, dejan1972, divison, djuradj, Dogma21, DonRumataEstorski, Dr.Strangelove, drale12, ElGenius, Feller, Georgius, Gradjanin, Hans Gajger, Ikica977, Ivica1102, Jecmendo, Jeremiah, Jester, K-1A, Kalem, karachi, Kenanjoz, king111, Koplje, laurusri, LostInSpaceandTime, Marko Marković, Mcdado, mercedesamg, Metanoja, milanpb, milenko crazy north, Miler88, Milometer, Mićko, Moldovan, moldway, monomah, narandzasti, Natuzzi, nebidrag, nemkea71, nobutado, Nomica, OgnjenMitric, OKT, Oscar, pein, Pekman, Pururin, redakzver, Remain, rikirubio, RJ, rodoljub, Semprini, Sevetar, Sirius, skok, Smiljke, stingD, stokssone, strn, synergia, tamno.nebo, tenkiasta71, tmanda323, Vanderx, vladaa012, Vladimir O., voja64, Vozd0714, YFSS33, zemljanin, ZetaMan, ZlatniRez, Zmaj Tolak, Zoran1959