Pištolji Rex Zero-1 i Rex Delta

2

Pištolji Rex Zero-1 i Rex Delta

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4951
  • Gde živiš: Slovenija

Dolaze scanovi sutra, danas mi se neda Smile

Al so glupi ovi avtori clanaka, malo spominje da je enkad postajala serija slovenske puske u 20 komada, a ne kaze kako se nazivala, ne nista!

A i slike su ubitacne, ni jedna da se vidi cjeli pistolj!


Ako se ova obramba hitno ne oporavi, kenslam je pocetkom nove godine!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

A zar nije Gorenje pravilo onaj automat?



offline
  • Pridružio: 04 Maj 2009
  • Poruke: 1212
  • Gde živiš: Slovenija

duxhm ::A zar nije Gorenje pravilo onaj automat?

Gorenje MGV 176, ali to je nešto drugo.

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4951
  • Gde živiš: Slovenija

Kako več rekao Detective, rječ je o jurišni puški a MGV je automat.

Evo scanova


offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16305
  • Gde živiš: Lublana

Zanimljivo, kupili mašine za izradu cevi od Ministarstva za odbranu (vojske). Neko od bivših ministara je pametno razmišljao u smeru samooskrbljivanja sa cevima osobnog pešadijskog naoružanja u slućaju rata.

Ovog pištolja ako je precizan što će se videti nakon pucačkih testiranja, će se obradovati oni koji ne vole ramove od polimera, pošto je ceo od metala.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6362

Pistolj stvarno dosta lici na SIG - Sauer seriju 22x ali je prilicno nejasno zbog cega je takvoj konstrukciji dodata kocnica?

jazbar ::Zanimljivo, kupili mašine za izradu cevi od Ministarstva za odbranu (vojske). Neko od bivših ministara je pametno razmišljao u smeru samooskrbljivanja sa cevima osobnog pešadijskog naoružanja u slućaju rata...
Meni to vise lici na "samooskbljavanje" vlastitih dzepova preko nekog tendera. Za zemlju poput Slovenije, bez strateske dubine, bez disperzne vojno-industrijske infrastrukture, bez sopstvene proizvodnje sluzbenog streljackog oruzja posedovanje navodnih kapaciteta za proizvodnju cevi je prilicno besmisleno zar ne? Kakav bi to dugotrajni rat trebao da bude kada ce resursi cevi streljackog oruzja biti istroseni a da se pre toga ne javi potreba za municijom koju Slovenija takodje ne pravi? Da ne pominjemo artiljeriju i PVO koji su daleko znacajniji... A scenario po kome se Slovenija moci da u toku takvog rata zadrzi namensku proizvdnju je... Bebee Dol
jazbar ::...Ovog pištolja ako je precizan što će se videti nakon pucačkih testiranja, će se obradovati oni koji ne vole ramove od polimera, pošto je ceo od metala.
Hm, plasim se da je u pitanju greska kakvu pravi i Zastava. Polimer je definitivno "na velika vrata" usao u svet sluzbenog oruzja. Kada je rec o komercijalnom (pojedinacnom) plasmanu na trziste, tesko da ce novi model biti u tolikoj meri konkurentan modelima slicnog koncepta iz Ceske, Turske, Srbije...
BTW
Preciznost je za pistolj svakako pozeljna osobina ali je daleko iza pouzdanosti, sigurnosti i jednostavnosti upotrebe.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16305
  • Gde živiš: Lublana

Srce svakog oružja i najkritičnija je upravo cev. Ako imaš mašine za pravljenje cevi ostali delovi mehanizma oružja i njihova izrada su sitnica.

Što se municije tiće sve zavisi od rezervi, osim toga postoji nacionalni ratni plan i ko bi počeo izađivati municiju (Gorenje, Unis i nekoliko malih privatnika koji pune municiju u več ispucane ćaure ili izrađuju posve novu npr. Artek). Slovenija ima i tvornicu baruta i eksploziva (KIK Group Kamnik). Mala Slovenija strateške dubine nema ali ima težak reljef, puno brda i šuma na 3/4 teritorija. Buduči ratovi će da budu pre svega civilni zbog izbeglica iz ekonomskih razloga i klimatskih promena.

Ko kaže da neće praviti kasnije i model od polimera? S pištoljem Rex Zero 1 će Arex pokušati probiti led i testirati tržište, ako će biti potražnje sigurno će širiti proizvodnju. Što se tiće kvalitete izrade ta nije upitna dokazali su se u proizvodnji delova za F2000S, pištolj će se morati više dokazati u preciznosti. Treba im dati pohvalu što su več prvi pištolj izradili dosta privlaćan a ne neku škljocaru. Dali je to greška, pravu sliku će dati tržište, sigurno im neće biti lako uz svu konkurenciju. Ako se mene pita trebali bi uz pištolj prodavati i istorijsku priću slovenskog puškarstva od kraja srednjeg veka na ovamo, mada nema direktne veze sa firmom to pali u SAD. Ako je Zastava radila greške, kavu vezu ima to sa Arexom? Zastava i Arex su sasvim različite priće, Arex je mala firma sa posve drugačijom filozofijom poslovanja. Njima se netreba brinuti za stotine radnika ako posao sa pištoljem propadne, mali su i fleksibilni, radiće dalje sa tim mašinama cevi oružja za potrebe vojske a možda i za tržište.

offline
  • Puch  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Sep 2008
  • Poruke: 608
  • Gde živiš: Slovenija

Pre nekoliko mjeseca imao sam pukim slučajem priliku pucati sa prvim prototipom (tvornica je u mom kraju).
Korice su tada još bile napravljene sa 3d printerom (bele).
Pištolj bez sumnje veoma podsječa na Sig.
Nemam neke posebne uspomene. Veoma solidan pištolj, koji je dobro ležao u ruci, radio besprekorno i imao izvrsnu preciznost pogadjanja.
Za moje sposobnosti pogadjanja, grupe su bile konsistentno u rangu najmanjih koje sam ikada postigao sa drugim pištoljima.

Ovi sada primjerci, koji su več dotjerani, veoma mi dobro izgledaju. Pošto u budučnosti planiram nabavku pištolja u kalibru 9 mm, on mi je postao jedan od mogučih izbora (pored CZ75, P99 i XD).

offline
  • DTB  Male
  • Građanin
  • Pridružio: 06 Dec 2011
  • Poruke: 206
  • Gde živiš: Srbija

Ne mogu da verujem koliko liče (Pištolj BB-22)

offline
  • Pridružio: 14 Dec 2009
  • Poruke: 103

jazbar ::Slovenija ima i tvornicu baruta i eksploziva (KIK Group Kamnik). Mala Slovenija strateške dubine nema ali ima težak reljef, puno brda i šuma na 3/4 teritorija. Buduči ratovi će da budu pre svega civilni zbog izbeglica iz ekonomskih razloga i klimatskih promena.

KIK Kamnik je nekad proizvodio črni smodnik (crni barut) i privredne eksplozive. Ako se ne bude ratovalo kuburama, nema neke velike koristi od toga u proizvodnji moderne municije. Ionako je firma otišla u stečaj.
A Slovenija trenutno ima cca 2500 km strateške dubine...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 842 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 8 sakrivenih i 770 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, AirSremac, Aleksandar1991, Apok, Ba4e, Ben Roj, berste23, Betty25, bojan313, bojank, cikadeda, croato, DENIRO, Dimitrise93, Duh sa sekirom, Džekson, Giskard, Hans Gajger, Ikica977, IQ116, jalos, K2, Kobrim, Koca Popovic, kokodakalo, kovinacc, Kruger, ludiagresivan, mauglibn, maxim_von_burdengate, mishkooo, mist-mist, Moldovan, monomah, MoscowBeast, Mrav Obrad, nevjerna beba, nikolapetkovic, Novakomp, Papadubi, Permaldar, procesor, raykan, samsung, Shilok, Siti2, Sonic, stemark, styg, superwhy, SympathyForTheDevil, Troja, uruk, US_Rank_0, Username1000, vathra, vensla, VJ, Vlada1389, vuksa72, Zmaj Tolak, Zoran1959, Zukov, Čivija 015