Proizvodjaci opreme za JNA

14

Proizvodjaci opreme za JNA

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27363
  • Gde živiš: I ja se pitam...

AcaNik ::Ми смо имали другачије крпље. Претпоставам да су исто биле ЈНА. Одавно је било па се не сећам. Доста су шире од ових и мораш да се навикнеш на њих иначе падаш као секира.

Сличне овима? Не исте, наравно...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

To je SIRIUSE neka budževina a mi smo u ozbiljnoj državi imali i ustrojenu vojsku u kojoj se znalo ko PIJE a ko ne.Tedo reći da se ovako šta siguran sam nije nalazilo u opremi JNA a ni potonjih armada.
Vrlo je moguće da je u Acinoj jedinici a to je pretpostavljam ono vreme 90ih o kome se ovde ne pišuva imalo i inprovizacija a i selektivnog uvoza ili neko sredstvo iz domeće kujine....
Voleo bi da me neko slikom demantuje ali da ne idemo izvan teme evo i jedan za oficire i podoficire(ja sam doduše nekoć bio i mlađi mislim oficir) ŠAL...

Šal je od finog pletiva kao i onaj pulover sa prethodne strane a na njemu stoji 22 Decembar Sarajevo..
Koji je koliko sutra i naš nekada veliki PRAZNIK pa da VAM ga svima čestiatam unapred..



offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Стварно не знам одакле је то набављено а боја није била СМБ већ бела. Само су нам то дали и онај што је био неки наш такмичар у зимским спортовима нам је то показивао како да користимо. Са скијама није успело код мене Sad
Вероватно их још има негде јер ми то нисмо ни раздуживали.

offline
  • Pridružio: 20 Sep 2014
  • Poruke: 1966

Тозлуке покушавам да набавим већ пар година, али узалуд. Расход појео све.

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Буде их на лимунду. А модерне камашне имаш у продавницама опреме за лов. Цена је од 800 до 1500рсд. Зависно од модела.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

Bogoslov ::Тозлуке покушавам да набавим већ пар година, али узалуд. Расход појео све.

о, има... по бувљацима Wink какве те занимају, овакве као на војиној слици или оне новије, пластићне?

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Iz Zagrebačkog Pastora su za JNA počele serije za opremanje svakog vojnika sa ličnim PP aparatom za gašenje HALONOM.od 300grama pod oznakom HL-0.3
Prvo je prikazana sama kutija od originalne ambalaže. na poleđini je stajao datum izrade i rok upotrebe(pošto je HALON podložan razgradnji i pražnjenju a što se kontroliše merenjem.

Kada se izmeri kaliranje u težini od 10-20% aparat se smatrao da je PRAZAN.
Evo uputstva za upotrebu.

Izgled spreda gde se lepo vidi dase satoji iz dve boce sa po 150g Halona i one se mogu nejednako isprazniti usled starenja a što se takođe lako detektovalo sa kačenjem za osigurač kada je umesto vertikalnog stajanja bežao suprotno od teže strane koja je još u upotrebi.

Na zadnjem se delu uz natpis vidi i osigurač(komad perforirane plastike koji se lomi)čijim se potezanjem oslobađa prostor za aktiviranje.A takođe je lepo uočljivo ležište za kačenje kada se odlaže na zid kako sam ga i ja kačio dok se koristiti dao..

Evo i još jednog sa linka Kupi-prodaj..samo su ga pogrešno označili..

offline
  • vargas  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Dragutin
  • Pridružio: 25 Dec 2013
  • Poruke: 29
  • Gde živiš: Hrastovsko, Ludbreg, Hrvatska

[img][/img]
Dva moja druga iz graničnog voda u Prizrenu 88/89, u zimskoj planinskoj uniformi , vide se tozluci od materijala kao za kamionske cerade, samo je bio tanji, i gojzerice smeđe boje.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Iskopana je i ta fela na Ljimun-do sa platnom poput cerade a ima i rajferšlus i gumenu lastiku u delu iznad gležnjeva da stegne iznad obuće..

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Зар није била сајла танка доле?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 917 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 6 sakrivenih i 813 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, 33 bren, airsuba, Alen1987, alternator, AMX72, Andrija357, Asteker, Bgorando, BlekMen, bojan_t, BOOM COMPANY, Bosnjo, Cigi, Cirkon, cuvarkuca, darkojbn, Demi87, desmeki, Despot1, Dorcolac, Dragon Order, dule10savic, dulleo, Džekson, ekser222, EXIT78, expanse, Ezbuck, Flanker-G, Great White, Grebostrek, Istman, Ivan Campo, ivan1973, Jager715510, jarovitt, Jeremiah, JOntra, K a s p e r, kikisp, kljift, komenski, Lance Guest, LeGrandCharles, LostInSpaceandTime, luka35, M1los, MarijaC84, Marko Marković, Medojed, mercedesamg, MILO-VAN, MilosKop, miso2709, Mićko, Moldovan, nenad81, Nikola93., Ns1975, nuke92, Oklopnjak, orfanel, pobeda, Resnica, RJ, rovac, ruma, S94, saki80, sap, sekretar, Shinobi, skvara, Smd, sovanova95, Srky Boy, srđan, Stefan M, stefan95, stegonosa, SympathyForTheDevil, Tastatura ratnik, tomigun, tomo2, Tvrtko I, Ugljesa99, vaci, VJ, vjetar, Vlad000, Vlada78, vpetrovic, vuk77, vuksa72, xAlex2, YugoSlav, Zorge