Ručne bombe

112

Ručne bombe

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39718

Ukri modernizovali svoje



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

^^^Pa i nema puno smisla.

@REI,

bilo je slucajeva cupanja zuba upravo zbog filmskih poteza.



offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39718

offline
  • Pridružio: 09 Avg 2020
  • Poruke: 2

EXOCET ::Koliko vremena TNT mora bizi izlozen na 50C da bi se poceo kristalizirati.Jer se vec na 80C topi.
A kako se ponasa plasticni exploziv u M-75 na povisenu temperaturu.
I zar se jos upotrebljava crni barut kao usporivac.Zar nemaju neku zamjenu za to cudo staro 700 godina.





da zamena postoji. Koriste se bezdimne smese na bazi zikonijuma, titanijuma itd itd , jer te smese neprave pritisak prilikom sagorevanja i nema dima zato se zovu bezimne ili smokeless compositions

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Ukri


Citat:Improvised fragmentation grenades used by Ukrainian forces, seem to be using UZRGM fuses from F-1 grenade.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

^^Ukri kazu da ovo koriste za ciscenje rovova


Citat:Packed with explosive and fuzed with a UZRGM.
Enhanced blast grenades, useful for trench clearing.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • arsa  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Jun 2011
  • Poruke: 419

To mu dođe kao ofanzivne iz kućne radinosti.

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Ručna bomba ubačena u konzervu, možda dodato i malo eksploziva uz bombu, ili samo upaljač sa eksplozivom i sa gomilom eksera ili vijaka radi povećanja broja gelera. Tipične mine iznenađenja!

Kad uđeš u prostoriju ne pipaj ništa ako nisi siguran šta je u pitanju, definitivno ne šutiraj ništa i kreći se polako i oprezno uz pažljivo uočavanje razvučenih žica, mada sada sa razvojem tehnologija treba biti svestan i jeftinih lasera i fotoćelija kao upaljača.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002


Citat:9N210 submunition modified into grenades.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 910 korisnika na forumu :: 124 registrovanih, 13 sakrivenih i 773 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acatomic, Andrija357, AS, Battlehammer, Bbbggg1979, Bo96, Bobanzd, boj.an, BojanB93, bojanM84, bokicacar, Boris BM, Boris90, boromir, BORUTUS, boskelazo, branko87, C-Gun, celt, Cirkon, Comyymoc, CraniumWhite, Czrweni, d.arsenal321, dearg, Deki Duga Devetka, Devil city 1989, dj.ape, doom83, Dragacevac, Dragon Order, dunavzed, DuškoMraz, Džekson, EVIDENTICAR, Feller, Gall, Georgius, Giskard, Glavonja049, Gligo01, gobrad, goran.vvv, GORDI, Goxy1, GveX, iceburn, Incognito, Ivoo, Jeremiah, JK, Jovan1997, Kakarotsvc, komsija1, Kruger, Krusarac, Lazur_01, Lester Freamon, Lucije Kvint, MarijaC84, Marko Marković, maxim_von_burdengate, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Miki 84, mikrimaus, Milanče222, Milos1987, MilosM, mir juzni, Mirage 2000N, Mis uz pusku, mm1811, N.e.m.a.nj.a., Nemanja Opalić, nikolapetkovic, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, Orc, Oscar, Panter, Piani Jazzer, Polifon, Prečanin30, probisic, proka89, radovanstojkov023, radza1, raster12, Redred, Regrut Boskica, rovac, royst33, Sale0501, saputnik plavetnila, savuni, sevenino, Sin Boskic, Sirius, Spinosa, Srdjadj70, StefanNBG90, tecataki, tomigun, travisrise, uruk, vidra boy, vladom6, vpetrovic, vrgudinac, vrlenija, vukovi, vuksa72, Walkers, XBMC, Zjmc, zlukic, zombicar153, Zoran1959, Zorge, Zrcalo, |_MeD_|