|
Poslao: 07 Jun 2023 18:46
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20883
|
Citat:Многих интересует новая снайперская винтовка командира группы тяжёлых снайперов морской пехоты Тихоокеанского флота Ярого.
Это высокоточный стрелковый комплекс Raptor производства российской компании Bespoke Gun. Нашему снайперу он был подарен неравнодушными людьми. Винтовка является именной и по мнению Ярого, это лучший снайперский комплекс на данный момент в мире.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2023 10:00
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113918
|
Nemci obucavaju ukre
Citat:Sniper training of Ukrainian soldiers via EUMAM in Germany .
Shooting is done with the Barrett M82, which is used in the @bundeswehrInfo under the name “G82”.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Jul 2023 14:13
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39673
|
Российское предприятие КБП представило опытную самозарядную винтовку МЦ-566 калибра 7.62-мм на базе ОЦ-129
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Jul 2023 15:43
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2020
- Poruke: 1237
|
U slučaju da neko želi da gađa topovskim đuletom sa, "kraće" distance.
Bio je onaj snimak kada SAJ snajperista puca u čoveka koji izleće iz kuće i kreće nasumično da puca(ne nešto dugo doduše). Ovakvi kalibri su navodno napravljeni za tako nešto(možda grešim, ali sam tako pročitao ranije).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Avg 2023 11:25
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39673
|
Korisnik iz zons SVO o scojoj ORSIS T-5000 338 LM
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Da i nu ne izostavimo na terenskim testiranjima je i SVČ/Snajperska Vintovka Čukavina
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Avg 2023 13:12
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22289
|
Zalbe na Lobaev arms, losa ekstrakcija, glavljenje itd.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Avg 2023 14:40
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2020
- Poruke: 1237
|
^
Ne znam ruski.
Jel`su sve tri felerične? Da li se onaj udarac na kapisli desio prilikom bravljenja ili je preslab udarac iglom bio?
Baš deluju raštimovano. Okidač kako se mrda, kao da nije ni pričvršćen. Bravljenje magacina se ne čuje onaj pozitivni, "klik". Pošto je pokazao dve različite municije, ne bih odmah na nju skočio. Plus baš knap stoji dužinom.
Izvlakač mi deluje manji? Možda nebitno u celoj priči, ali bih verovatno stavio nešto veće, da može više da uhvati.
Ovo bi bilo baš loše, ako nije serija loša pa nekako izašla iz fabrike bez neke provere. Jer kao, treba odmah.
|
|
|
|
|
|