Teški mitraljezi 12,7mm Browning M2 i 12,7mm DŠK/DShK

16

Teški mitraljezi 12,7mm Browning M2 i 12,7mm DŠK/DShK

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Dašikin deda po tatine linije bi valda bio OVAJ..
22 сентября 1939 года, на вооружение Красной Армии был принят 7,62-мм станковый пулемёт обр. 1939 г. ДС-39 конструктора В.А. Дегтярева.

Образец пулемета ДС-39 можно увидеть на постоянной экспозиции «История стрелкового и холодного оружия с XIV века до современности» в здании-шлеме музея оружия.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22287

Vojo, verovao ili ne, ali DShK je zapravo stariji - on je model 1938. Kada uzmemo u obzir i DK (isti, ali bez Shpaginovog mehanizma za hranjenje redenikom vec je koristio dobos) onda 1935.
DS-39 je zanimljiv, "prso" zbog nepouzdanosti, ali su ga Finci koristili nakon manjih doradi i jako voleli. Ocigledno oruzje kome se nije posrecilo normalno uvodjenje u sluzbu i dovoljna tehnicka pismenost vojske.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Sad tek uoči da je u 7,62 a zamenio sam ga sa pretečom Dagtarjov Krupnokalibarskim DK ,on je stariji i nastao pre Špaginove dorade oko uvođenja redenika.
Onaj gore je DS (lepo se vidi i klasična municijska kutija od 7,62x54R)a ne DK koji je u 12,7x108mm..
Hvala za nauk i meni a i drugima...

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
M2 kod komšija i slika od nomad sa Kupskog poligona na kome smo imali obuku iz predmeta savlađivanje vodenih prepreka..

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254


Украинский военнослужащий держит самодельную антиматериальную винтовку, сделанную из крупнокалиберного пулемета ДШКМ.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33451



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

DŠK u Vijetnamu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 899 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 6 sakrivenih i 802 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, 8u47, Aleksa 3215, Aleksej, AleksSE, bax0904, Bgorando, Bo96, bojank, Boris.A, Bubili, Cirkon, Comyymoc, Daba75, debeli, djile1, Djota1, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dovla 1980, dradex, DragoslavS, Duh sa sekirom, Dzuki, Džekson, Electron, Flanker-G, g_g, goran.vvv, iceburn, Igritelj, Kajzer Soze, Kobrim, koom0001, Kudun, luka35, Marko1238, MarkoDzimi, Meklejn, mikidragi, mikrimaus, mile.ilic75, mustangkg, Naj-Turs, neutrino, nixos, NNPD, Nole, nuke92, nuki1234, oldtimer, Paklenica, Papadubi, Permaldar, predragc, probisic, Pururin, Radoslava, raptorsi, repac, Rogan33, rovac, royst33, Saša 74, Sharpshooter, Shinobi, shiro, ShtagodShtagod, Smiljkovich, sombrero, ssekir75, StalniPromatrač, stegonosa, Tamna_strana_Meseca, tamno.nebo, Tandrkalo, Tribal, tubular, Tvrtko I, umpah-pah, vathra, Velički, vidra boy, vlada035, vladom6, vobo, Vujkeu, Zimbabwe, zivojin32, Zmajac, Đurđevdan