|
Poslao: 13 Sep 2019 21:56
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8218
|
E čuš...
Ispada da stalno branim Zastavu... ali činjenice su činjenice.
Zaglup sa M21 je nastao iz dva razloga, prvi ZAstava je kriva što je zbog loših ugovora izgubila poligonalnu cev, a Vojska Jugoslavije ili VSCG koja li je bila što to nije reguliasala zajedno sa Zastavom. Čovek koji je iskoristio resurse Zastave da razvije cev pa onda hteo da naplati patent je bio visoki oficir ako se dobro sećam.
Drugi zagluo je što je M21 u originalu apsoluutno onakva kakvu je VS bila spremna da plati. Dugo je VS uporno nabavljala puške sa određenim manama jer nije htela da plati one koje su modifikovane jer su skuplje itd itd.
Kad je VS uopšte i postavila TTZ zahteve za novom puškom pa da ih Zastava pokuša dostiči. Ti zahtevi ne postoje osim onih iz 1989. godine.
Na stranu Zastavini propusti koji nesporno postoje ali aman to je fabrika koju vodi vojska (upravni odbor) za vojsku i ne ume samoj sebi da obezbedi šta joj treba... Ajme...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2019 22:23
|
offline
- 5.56

- Super građanin
- Pridružio: 07 Jul 2018
- Poruke: 1108
|
Prosto nula ili jedinica (binarni kod).Glavi li M 21 oli ne glavi u realnim uslovima koristenja,trece nema?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2019 22:47
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8218
|
To ne znam. Ali mi logika kupujem pušku od 1200 USD jer neću da dam još 200-300USD za bolju verziju, ali zato ću da uvezem stranu za 3000 USD (ovo lupam ali je sigurno skuplja od M21) jer ona od 1000 ne odgovara, uopšte ne pije vodu... E trt. Realno.
M21 je prevaziđena jer je to model od pre više od 20 god. po TZZ od pre 30 god. To uopšte nije sporno. Sporno je što je ovo sve očigledno neka igranka... Na stranu da je Zastava tome i sama kumovala ali opet... Kude je bre taj TTZ koji i Bren treba da ispuni?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Sep 2019 22:57
|
offline
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 1152
|
stegonosa ::E čuš...
Ispada da stalno branim Zastavu... ali činjenice su činjenice.
Zaglup sa M21 je nastao iz dva razloga, prvi ZAstava je kriva što je zbog loših ugovora izgubila poligonalnu cev, a Vojska Jugoslavije ili VSCG koja li je bila što to nije reguliasala zajedno sa Zastavom. Čovek koji je iskoristio resurse Zastave da razvije cev pa onda hteo da naplati patent je bio visoki oficir ako se dobro sećam.
Drugi zagluo je što je M21 u originalu apsoluutno onakva kakvu je VS bila spremna da plati. Dugo je VS uporno nabavljala puške sa određenim manama jer nije htela da plati one koje su modifikovane jer su skuplje itd itd.
Kad je VS uopšte i postavila TTZ zahteve za novom puškom pa da ih Zastava pokuša dostiči. Ti zahtevi ne postoje osim onih iz 1989. godine.
Na stranu Zastavini propusti koji nesporno postoje ali aman to je fabrika koju vodi vojska (upravni odbor) za vojsku i ne ume samoj sebi da obezbedi šta joj treba... Ajme...
Moze malo opsirnije o toj cevi i sta je tu posebno!? Hvala
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2019 02:11
|
offline
- ALBION101
- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 3753
|
stegonosa ::To ne znam. Ali mi logika kupujem pušku od 1200 USD jer neću da dam još 200-300USD za bolju verziju, ali zato ću da uvezem stranu za 3000 USD (ovo lupam ali je sigurno skuplja od M21) jer ona od 1000 ne odgovara, uopšte ne pije vodu... E trt. Realno.
M21 je prevaziđena jer je to model od pre više od 20 god. po TZZ od pre 30 god. To uopšte nije sporno. Sporno je što je ovo sve očigledno neka igranka... Na stranu da je Zastava tome i sama kumovala ali opet... Kude je bre taj TTZ koji i Bren treba da ispuni?
Stvar je u tome da te uvezene puske Zastava nema sanse da napravi , cak i kada bi Zastavi platili $3000 , kao sto iz Utve nece da izleti Rafal , pa makar ga placali i duplo.
Secam se jos uvek glasina kada su Izraelci hteli da nam "uvale" Tavor i kukanja domace "strucne javnosti" kako se time nipodastava domaca industrija , a to niko u svetu ne radi, te gomile drugih besmilica.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2019 07:23
|
offline
- 5.56

- Super građanin
- Pridružio: 07 Jul 2018
- Poruke: 1108
|
Treba se vratiti na onu zvrcku sa kvarom na uredjaju za ispitivanje tvrdoce celika,jesu li to resili?Dzaba novi pistolji & puske sa cevima od mekanog celika.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2019 07:34
|
offline
- Milan A. Nikolic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Nov 2013
- Poruke: 3077
|
Ово је занимљиво са друге теме:
,,Bas sam danas u Targetu pucao iz policijskog P10, bio covek iz PB, pa smo malo pucali da ga razradimo. On rece da cela brigada dobija, a da je cuo da je u planu da i cela policija predje na isti."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2019 08:54
|
offline
- danilopu

- Građanin
- Pridružio: 26 Jun 2011
- Poruke: 152
|
Ako je istina ono sto sam ja cuo da je cena zastavinih pistolja prema recimo Mup-u veca nego sto im nudi glok onda nije ni cudo.
Mislim realno traze za novi pistolj 50000 a realno za te pare imate i daleko kvalitetnije pistolje.
Kako rece jedan covek cz 99 bilo koja verzija je dobar pistolj ali da kosta 200e.
To je moje misljenje
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Sep 2019 09:19
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8218
|
@ALBION101
Naravno da moze da je napravi, ako nista drugo moze da se kupi licenca kao sto su milion puta do sada radili. Nije to smak sveta... Gde ima volje ima i nacina. Doduse i firma da se pretrese, ali naravno da moze. Nisu to Zastava automobili, tehnologija nije toliko odmakla, ili da okrenem polusaljivo u srcu svih ovih svetskih novotarija je suštinski i dalje Stojadin i to ce jos dugo biti tako. Ali uz kompletnu reviziju fabrike.
|
|
|
|
|
|