Formacije Kopnene vojske

267

Formacije Kopnene vojske

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

RJ ::Evo još malo o francuzima i uvođenju Jaguara....


<iframe width="720" height="405" src="https://rutube.ru/play/embed/dc48857aab71308deb82cfea8b8124f3" frameBorder="0" allow="clipboard-write; autoplay"></iframe>
Francuzi nemaju guseničnih BVP pa uz tenkove stavljaju Jaguare (6x6) i to nazivaju oklopnim jedinicama!? Slično i u SV stavljamo točkaše i tenkove u iste bataljune, samo što mi to nazivamo Rodovski bataljon u okviru koga deluju oklopne jedinice sa tenkovima M-84 veličine četa.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

Napisano: 03 Jul 2025 20:42



USMC LAR. Šta ga znam. Od svih izviđača konjičkog tipa ovi LAR su mi nekako najzanimljiviji.

Dopuna: 03 Jul 2025 20:56

Citat:Francuzi nemaju guseničnih BVP pa uz tenkove stavljaju Jaguare (6x6) i to nazivaju oklopnim jedinicama!?

Jaguari idu u posebne jedinice.



offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020



Žabarski eksperiment.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020



Holanđani.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Tercio de armada, najstarija živa formacija marinaca.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Citat:Bulgarian Rifle Squad by 1980s standard, using the BMP-23 IFV (2S1 chassis with BMP turret) for a roomy vehicle. The Squad shared many similarities with other Warsaw Pact countries (presumably) with at least usage of MANPADs -



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

2 x PKM + RPG-7 (sa 6 granata) + 4 x RPG-22... ozbiljno.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7400

Kao da je neko rekao ako se vec voze transporterom odnosno BVP neka se onda i natovare dobro.

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2025
  • Poruke: 239

Mitraljezac da nosi i rucni raketni bacac?! 😮
Taj je vrv neka verzija bugarskog Ramba 😁

Sad procitah, dole stoji da je ovo pretpostavka formacije na osnovu drugih armija Varsavskog pakta, (prvenstveno SSSR i Istocne Nemacke), i da ne mora da je tacno.
A autor je mozda pogresio u crtanju pa je ova dva RPG-22 dao mitraljescima, logicnije bi bilo da su kod ona dva slobodna automaticara/strelca.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Bajkerski bataljon Crvene Armije

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 870 korisnika na forumu :: 15 registrovanih, 5 sakrivenih i 850 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ares12356, Cicumile, Dinarid, DonRumataEstorski, GrammaticalAnalysis, havoc995, Ivan Gajic, KizJ, kybonacci, Lap720, Marko Marković, nikonema, saputnik plavetnila, Spreewerk, Zastava