12. Sajam Naoružanja i Vojne Opreme Partner 2025

1

12. Sajam Naoružanja i Vojne Opreme Partner 2025

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4620

Sajam ce trajati od 23 do 26. septembra 2025.


„Partner“ – Međunarodni sajam naoružanja i vojne opreme, održava se na Beogradskom sajmu svake druge godine. Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo odbrane Republike Srbije.

Cilj manifestacije je predstavljanje naoružanja i vojne opreme „sa svih strana sveta“ – složenih artiljerijskih i raketnih sistema, savremenog streljačkog naoružanja i municije, borbenih oklopnih vozila, elektronske opreme, lakih aviona, novih radara, raznih trenažera, zaštitine balističke opreme, borbenih patrolnih čamaca…

Međunarodni sajam naoružanja i vojne opreme posećuju brojne visoke delegacije iz celog sveta, kao i predstavnici NATO-a, Evropske odbrambene agencije i ostalih međunarodnih vojno-bezbednosnih organizacija.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1666

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Francuzi prvi put izlazu na sajmu



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113450

EDGE Puts Next-Gen UAVs, Radars, and EW Tech on Show in Serbia
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 06 Jan 2012
  • Poruke: 118

Pa normalno da će doći kada nam je Edge prodao pola njihovog arortimata Smile.

Da li se zna, da li je ista od njihovih dronova, imalo ratnu primenu?

offline
  • Pridružio: 28 Feb 2025
  • Poruke: 77

Руски медији о њиховом учешћу на сајму.

"Svi uzorci testirani u borbenim uslovima": Ruski mediji o ruskom oružju koje stiže u Srbiju na sajam Partner-2025 - Svet - Dnevni list Danas [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 06 Jul 2024
  • Poruke: 154

Planira li neko sa foruma da ide na Partner 2025?

offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2438
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Da li je i ranijih partnera bila potrebna registracija za posetioce ili je to novina

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

lord sir giga ::Da li je i ranijih partnera bila potrebna registracija za posetioce ili je to novina

Trebalo je i prosle godine. Prijava, pa ti posalju akreditaciju ako odobre. Pre toga se popunjavala prijava na licu mesta, daju ti formular, popunis, naprave ti akreditaciju. Ne znam da li je to i dalje moguce na licu mesta.

offline
  • Pridružio: 06 Jan 2012
  • Poruke: 118

Zanimljivo šta Rusija promoviše na sajmu, dosta toga zaista, prema ovoj vesti.

"Među novim proizvodima ruske proizvodnje na izložbi u vidu raznih promotivnih materijala biće modernizovani tenk T-90MS, protivtenkovski raketni sistem Kornet-EM sa daljinskim upravljačem, borbeni modul Berezhok, najnoviji modeli malog oružja: AK-15 u različitim verzijama, laki mitraljezi RPL-7 i RPL-20, snajperska puška Čukavin i drugi. Za vazduhoplovstvo, kompanija će takođe ponuditi modernizovani avion za borbenu obuku Jak-130M, laki taktički avion 5. generacije Checkmate i širok spektar modernog vazduhoplovnog oružja“, navodi se u saopštenju ruske kompanije.

Prema Rostecu, glavni eksponati štanda biće proizvodi državne korporacije: vojni transportni avion Il-76MD-90A (E), borbeni helikopter Mi-28NE, protivavionski raketno-topovski sistem Pancir-S1M. Pored toga, na izložbi će biti predstavljen protivavionski raketni sistem Tor-M2KM koji je razvio i proizveo koncern za vazdušnu i svemirsku odbranu Almaz-Antei, saopštila je kompanija.

„U segmentu bespilotnih letelica, Rosoboroneksport će partnerima ponuditi širok spektar izviđačkih i izviđačkih-udarnih bespilotnih letelica, kao i municije Lancet-E i Kub-2E."


Kada već dolaze u goste, neka ostave posle sajma da ne vuku nazad (ako nisu modeli) Kornet-EM, borbeni modul Berezhok, laki mitraljezi RPL-7 i RPL-20, Jak-130M i Pancir-S1M, Lancet-E i Kub-2E... Da se ne cimaju a da mi malo testiramo Very Happy

online
  • Pridružio: 17 Nov 2021
  • Poruke: 779

Mozemo se nadat da cujemo dokle se stiglo sa razvojom Sumadije i Vile, kada
ce biti testirane, koncept lansera za ta dva sistema itd.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1028 korisnika na forumu :: 22 registrovanih, 0 sakrivenih i 1006 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Battlehammer, Bokiboks, Citalac, Duck of Death, gaga23, Joint Chief, kuntakinte, lcc, marsi, Miler88, MK10, nenomir, Neutral-M, nixos, Rogan33, saputnik plavetnila, sasa76, Sin Boskic, T55, tooljan, trpche, zlaya011