|
Poslao: 30 Sep 2025 20:24
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22268
|
SVEVID. ::Оса има смисла ако је ласерски вођена јер ласерско обележавање може доћи са неколико страна од другог војника до ФПВ дрона за извиђање или ласерско обележавање који ће сваки вод морати да поседује ...ако не и свако одељење...
I sve to da bacis kilo-dve BG na 500ak metara? Cemu?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2025 21:11
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8222
|
Ako ces da se mucis da navodis nekim FPV dronom i gubis vreme i zivce. Verovatno je ispravno generalno predlozeno resenje da se vojnicima podele Zolje i Komarci kao kikiriki i ne mučiš se sa komplikacijama na najnizem nivou. I naravno da se juri nesto bolje dok se ne nahvata odgovarajuce resenje, cim se ukaze prilika.
Samo bez komplikovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2025 09:13
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2454
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Helikopteri i avioni Euro Puls tenk M-84AS3 BVP M-80 modernizovan Strela10 Harpas KUB Mig-29 gledati do kraja
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2025 10:19
|
offline
- Pridružio: 06 Jul 2024
- Poruke: 154
|
bojank ::SVEVID. ::Оса има смисла ако је ласерски вођена јер ласерско обележавање може доћи са неколико страна од другог војника до ФПВ дрона за извиђање или ласерско обележавање који ће сваки вод морати да поседује ...ако не и свако одељење...
I sve to da bacis kilo-dve BG na 500ak metara? Cemu?
Upravo tako.
Ok termovizija, ok poboljšana nišanska sprava kad već imamo to oružje u velikim količinama, ali premali domet samog sredstva i nedovoljna probojnost za moderne uslove se može podvući u rečenicu too little too late ( što se modernizacije tiče)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2025 10:57
|
offline
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8106
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
Tesko je pogoditi cilj u pokretu na par stotina metara.
Ovo je ipak sredstvo voda .
Mene interesuje upotrebljava li se dron kamikaza na par stotina metara daleko cilj . Ajde u odbrani bi i razumio , ovako bih rekao da ipak na vecim daljinama djeluju .
Nekako mi sporo , nezgrapno djeluje da se upotrebljava na malim daljinama u borbi .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2025 16:59
|
offline
- Pridružio: 23 Feb 2025
- Poruke: 285
|
Znam da ovo nije mesto za ovo pitanje, ali neznam gde mogu drugde da stavim.
Interesuje me koje vozilo vuce topova na 2:15 ovog snimka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2025 18:25
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37725
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Medojed ::Znam da ovo nije mesto za ovo pitanje, ali neznam gde mogu drugde da stavim.
Interesuje me koje vozilo vuce topova na 2:15 ovog snimka.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
99% da se radi o artiljerijskom traktoru AT-P
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|