|
Poslao: 23 Jun 2025 11:51
|
offline
- Pridružio: 17 Jun 2025
- Poruke: 33
|
[img]https://i.ibb.co/M5RYTRyc/250623083.webp[/img]
Stigla prva 4 BMC Kirpi 2 od ukupno 32 sto trebaju doći
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2025 15:08
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113828
|
Od naredne godine prvi konkursi: Donosimo detalje kako će izgledati rezervni sastav Oružanih snaga BiH
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2025 20:38
|
offline
- djox

- djox
- Pridružio: 23 Nov 2010
- Poruke: 113828
|
Helez iz Turske: Nabavljamo protivvazdušne i protivoklopne sisteme, helikoptere, dronove i oklopna vozila
Citat:Ministar je saopćio da se za potrebe OSBiH nabavljaju najsavremeniji protivvazdušni i protivoklopni sistemi, kao i antidron sistemi, novi helikopteri, te brojna druga oprema.
Citat:"Ukupna vrijednost ovog projekta procijenjena je na oko 173 miliona KM, što predstavlja najznačajnije ulaganje u OSBiH od njenog osnivanja", istakao je ministar.
Zahvalio je i kompaniji ASELSAN na donaciji najsavremenijeg antidron sistema KANGAL, te najavio dodatnu nabavku moćnih sistema Ihtar i Turna, koji će ojačati sposobnosti OSBiH da efikasno odgovore na prijetnje dronovima.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2025 04:12
|
offline
- mrav pesadinac
- Počasni građanin
- Pridružio: 02 Jan 2007
- Poruke: 824
- Gde živiš: Severna polulopta
|
Гдје ће наћи 173 милиона кад 90% буџета МО (укупан буџет је 390 милиона) иде на плате, порезе и доприносе?
Је ли ово 173 милион од оних милијарду КМ које упорно тражи?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2025 10:07
|
offline
- Pridružio: 17 Jun 2025
- Poruke: 33
|
Amerika pokriva sa 100 miliona dolara i oruzane snage sa sedam miliona tu nabavku, sest koala i jedan Huey 2 zamjenski za onog sto je pao odmah nakon dolaska za kojeg se uspostavilo da je imao fabricku grešku, a ostatak ove opreme iz turske ide iz ugovora potpisanog prije nekoliko godina uz naoružanje idu i aselsan radio stanice i BMC kamioni
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Sep 2025 12:29
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20864
|
Citat:У Федерацији траже смену начелника Оружаних снага БиХ генерала Кнежевића
НАКОН што је начелник Оружаних снага БиХ генерал-пуковник Гојко Кнежевић присуствовао Војној паради у Београду и салутирао током извођења химне Србије, "политичко Сарајево" тражи од Зукана Хелеза, министра одбране у Савету министара (СМ) БиХ да под хитно смени Кнежевића. Такође федерални портали су пуни наслова да Кнежевић мора отићи јер је салутирао химни Србије. Из Српске поручју да ни Хелез ни било ко други не може сменити генерала Кнежевића, јер о његовој смени може само да одлучује Председништво БиХ, где седи српски члан Жељка Цвијановић која то неће допустити.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Sep 2025 21:58
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37722
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Citat:Такође федерални портали су пуни наслова да Кнежевић мора отићи јер је салутирао химни Србије.
Prilikom intoniranja himne, običaj je da sva prisutna vojna lica u uniformi salutiraju himni zemlje u kojoj se nalaze.
To je obaveza i protokol.
I svi prisutni vojni atašei postupili su po protokolu. Ko ne veruje, neka vrati snimak.
Ali bitan je Knežević.
Šta bi bilo da je bio neki Mehmedović ?
Takođe, čitao sam neke komentare bošnjaka, ljudi koji pre nego nešto napišu, uključe mozak i dele isti stav i mišljenje kakvo sam izneo u uvodu.
Ekstremistima i primitivcima džaba gurati iz dupeta u glavu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Okt 2025 11:25
|
offline
- mrav pesadinac
- Počasni građanin
- Pridružio: 02 Jan 2007
- Poruke: 824
- Gde živiš: Severna polulopta
|
Мајор ОСБИХ враћен из команде НАТО у Сарајево, јер је контрола обавјештајне агенције БИХ установила да нема завршену средњу школу.
Citat:У центру незапамћеног скандала се, наиме, према тврдњама саговорника блиских ресору одбране, нашао мајор Мемсудин Памук који је на позицији у Команди Савезничких снага за Европу (СХАПЕ) у белгијском Монсу.
- По први пут у историји, мајор Памук, лице на позицији у структурама НАТО, изгубио је дозволу за приступ тајним подацима и то усред мандата – рекао је извор Гласа Српске.
Како незванично сазнајемо, провјерама је утврђено да штабни официр, који је имао приступ повјерљивим НАТО документима, нема завршену средњу школу.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:Jedno od pitanja u upitniku koji je OSA provjeravala, jeste da se navedu sve završene škole. On je kako saznajemo naveo da je završio Vojnu akademiju u Turskoj te Komandno-štabnu školu u SAD-u. Uposlenik OSA-e koji je vršio provjere pozvao je majora Pamuka te ga pitao šta je sa nastavkom niza u školovanju, on je rekao da jeste pohađao srednju školu (dvije godine vojne) ali da je nije završio jer je počeo rat. Također, naveo je da je 1993. završio ratnu oficirsku školu, a godinu poslije rata otišao na školovanje u Tursku.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|