|
N.e.m.a.nj.a. ::Te cisterne za gorivo-vodu mogu i na FAP 2228, samo veceg kapaciteta naravno, kao na onih par komada 2026 sto smo videli. Tako bi se izvrsila sto veca unifikacija voznog parka.
Слажем се, то би и било најрационалније, али изгледа ће за сада 13ице цистерне још дуго да се користе. Нису још ни сви разноразни Дајчеви сандучари замењени (ТАМ 5000, ТАМ 5500, ТАМ 125Т10, ТАМ 130Т10). Да не спомињем разне специјализоване верзије. Отприлике замена возног парка не иде према старости (што би можда и било најлогичније) већ према намени, а намена ФАПа 1118 је иста као и намена ТАМ 110/150.
Што се тиче унификације, мислим да би и кипер на шасији 2228 био добра машина која би заменила и 13ице и 2226.
mushroom ::Kos93 ::И ја сам прво мислио да је тако, али јок. За замену ФАПа 13 ће требати неки нови кипер 4х4, као и нове цистерне за гориво и за воду 4х4 (отприлике је то могао да одради већ виђен ФАП 1417/1518 али није се о томе баш размишљало). ФАП 1118 мења сандучаре ТАМ 110/150, као и старије Дајчеве.
Cek, koja je onda nosivost FAP-a 1118?
Око 4 тоне, што је негде између 110ке и 150ице (1,5-2,5 и 3-5 тона). Али није проблем ни у носивости да ФАП 1118 мења 13ице, колико у намени, ФАПови 13 су претежно специјализована возила, кипери (са цирадом исте намене као и сандучари), цистерне, радионице и кранови. 1118 је сандучар са цирадом, попут Дајчева, 110ке и 150ке за превоз људства и материјалних средстава, као и вучу (скоро је била слика где 1118 вуче кабину радара).
|