Vojni objekti bivše SFRJ - Google Earth

15

Vojni objekti bivše SFRJ - Google Earth

offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

@bartsimpson
Ako ti nije problem, možeš li da nađeš kasarnu "Šepurine" kod Zadra? Nemam mogućnosti za GoogleEarth Sad



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • 14. Oktobar - Krusevac
  • Pridružio: 24 Feb 2009
  • Poruke: 1446
  • Gde živiš: Krusevac

Dosta je sve izmenjeno,jedva sam i moju kasarnu u kojoj sam sluzio vojni rok pronasao.
U kasarni Sepurine nisam nikada bio,tako da neznam kako izgleda...
Mislim da je ovo!???




offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Jeste, to su šepurine, ali su doživele toliku transformaciju da se kasarna i poligon više ne može prepoznati. Vidim tu ima nekakav aerodrom očigledno sportski.

offline
  • 14. Oktobar - Krusevac
  • Pridružio: 24 Feb 2009
  • Poruke: 1446
  • Gde živiš: Krusevac

Hvala RON Ziveli





Prikaz kasarne K-2 Djuro Djakovic u Zadru u kojoj sam bio na odsluzenju vojnog roka...
Gornja slika je iz 2004 godine,donja kako sada izgleda...

offline
  • Pridružio: 21 Apr 2008
  • Poruke: 847
  • Gde živiš: RH-ZG

Ron Jeremy :: Vidim tu ima nekakav aerodrom očigledno sportski.

pa za vrjem rata je bio vojni
a sad ga je mozda i trava nacela

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

@Kai5erSo7e...

a kad je napravljen u ratu i koje godine?

ja sam na Šepurinama bio 3-4 dana na logorovanju 1989-te. Iako nisam imao priliku mnogo da obilazim kasarnu, sećam se dobro kuhinje (gde sam zaradio kaznu u džubaji od staže slovenca Smile ) i nekog disko-kluba u Zatonu (čini mi se da se zvao Saturnus ili Satelit bem li ga sad .....)

offline
  • Pridružio: 21 Apr 2008
  • Poruke: 847
  • Gde živiš: RH-ZG

pista je napravljena tokom 94-95g

a disko je saturnus Very Happy

offline
  • cobra  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 09 Avg 2008
  • Poruke: 460
  • Gde živiš: U jednoj BG opstini

Raketne baze Prsten oko beograda PVO:














Po obliku mislim da se radi o NEVI,mislim da sam pogodio gde se nalaze tacno baze,neka neko kaze koje su ugasene a koje i dalje rade i neka neko potvrdi da li sam dobro napisao.

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Jel moze neko da mi kaze za koji PVO sistem su spremljene ove pozicije ??



pretpostavljam da se radi o nekom raketnom PVO sistemu , ali nemam pojma o kome

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

U Smederevu više nema NEVA.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1167 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 8 sakrivenih i 1090 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, antiboljsevik74, Belac91, BlackTower, blankspace, Bo96, Bodin86, bojan1234, Botovac, braca57, cavke, dejan1972, desmeki, dolinalima, Džekson, Glavonja049, GveX, jalos, Jester, Kaplar2, Koplje, Kruger, kunktator, kuntalo, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, LUDI, Manjane, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, Milos1987, milutin134, miodrag, Mićko, mrkanidja, nekdo, nemkea71, nenooo, nobutado, pein, Petarvu, PMsnow, porticco, primozj, proka89, radoznao, shaja1, Shajlok, simazr, Siti2, stegonosa, stokssone, Tvrtko I, ulogovan, vathra, Vatreni Zmaj, Veless, Velizar Laro, vjetar, vladom6, Vozd0714, YugoSlav, ZetaMan, ZlatniRez, Zmajac, Zoca, 787