Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

1078

Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39687

Moždau zagradu pored rashodovano dodati "cuko ide u pemziju" na te dežurne dušebrižnike se ne treba ni osvrtati.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Jan 2007
  • Poruke: 824
  • Gde živiš: Severna polulopta

Према интернет душебрижницима, свијет је настао даном њиховог пријављивања на друштвене мреже, па је логично да ће се циклично појавити овакве небулозе.



offline
  • Pridružio: 28 Feb 2025
  • Poruke: 78

Испитивања Лазара 3М и модернизованог М80.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2018
  • Poruke: 3450


online
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1747

Nadam se da je ovo prava tema, ako ne, molim moderatore da prebace
Posle jucerasnjeg napada u Rusiji na stratesku avijaciju, a i posle proslih napada, zanima me dal postoji neka posebna jedinica u VS zaduzena za odbranu aerodroma, tehnike i osoblja pri ratnom vazduhoplovstvu Srbije?
Da sutra neko proba slican napad na Batajnicu, koje prva linija odbrane?
Da neko pokusa ala SAS 41e na nase aerdrome, jel bi trenutne snage mogle to da odbiju?
Ne pricam sad o obavestajnom i preventivnom delovanju, vec varvari su pred vratima i ko ce ih odbiti
Na zapadu vidim da postoji vise jedinica predvidjenih za to:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8225

Ako se dobro secam aerodrome su obezbedjivale ARJ PVO sa Boforsima. Ali to nije prva vec zadnja linija odbrane.

offline
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 578

Ako se dobro sjecam siptari su vec izveli jedan napad dronom i to prije svih ovih desavanja u sred Bg...na utakmici Srb-Alb koja je na kraju i kostala Srbiju plasmana na SP...

Nadam se samo da su baze uz administrativnu liniju VS dobro zasticenje i ozicene ako treba...

Takodje bitno je i zastiti kvalitetno i Rafale kad stignu fizicki...sto znaci nadam se betonskim kaponirima i adekvatnim PED sredstvima 24h/365d.

offline
  • nuke92 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2018
  • Poruke: 676

Bojim se da za ovo šta je bilo juće nema klasične odbrane, najbolje bi bilo aplikacija civilne zaštite za mobilni da odgovorni građani kliknu na dugme i jave pokret dronova. To ide onda na centralu, na CZ, MUP, MOD, ide vazdušna opasnost i poruka "prijavite dalje kretanje ako ste u prilici" da službe to prate uživo u kojim pravcu se kreću.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Bili u Turskoj u poseti "Özdemir Bayraktar National Technology" centru
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Mar 2025
  • Poruke: 73

Obilazak jedinica veze.
Kakav je ovo uredjaj koji se vidi na slikama?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 800 korisnika na forumu :: 116 registrovanih, 9 sakrivenih i 675 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, ajo baba, ALFASPORTIVO, BaneM75, Banovo Brdo, Baždaranac, Bivan, BlackTower, Blair, bobor, Bobrock1, Boris90, Boroš, BORUTUS, Bozjidar87, bozomotika, brkan1, Car89, cifra, Crazzer, curiosity, d.arsenal321, Daba75, dane007, DeerHunter, dejan1972, Dejan_vw, dekir, Devil city 1989, dexteroza, Dimitrise93, djboj, Djokislav, djonsule, djordjemiklusev, Djota1, Dragan1998, Dukelander, Džekson, feanor, Georgius, glados, Glavonja049, Halabit, Haris, iceburn, Iii, ILGromovnik, jalos, jimi_agf, JimmyNapoli, jodzula, Joint Chief, Jozo74, Kajzer Soze, king111, Kole1975, komenski, koneks, lacko, Macalone, MagicniHerpes, Makssd85, Marko Marković, MaschinenPistole, MB120mm, metallac777, Mihailo Gazdić, mikrimaus, Milun24, miodrag, Mirage 2000N, Mldo, MR Z, nenaddz, nenooo, Nepopravljivi, neutrino, nikolapetkovic, nixos, ognjentrm, pein, Pekman, ping15, pobeda, probisic, Raso75, Reddot, Redred, repac, rokokoko, s0ne, Sharpshooter, Shinobi, shiro, singa, Sirius, Sićko, sombrero, ssekir75, stegonosa, stingD, VanZan, vathra, vdeki, Vlad000, vlad4, VNVK, Voice1, Walkers, zax22r, zil10, zombicar153, |_MeD_|, Žrnov, 79693