Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

110

Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Sto je najgore, mislim da smo tek ove godine i poceli da radimo na toj ''ravnotezi'' u saradnji sa NATO i Rusijom.Do skoro smo imali samo odlazak na vezbe koje organizuju clanice NATO u sklopu Partnertsva za mir, tek su od ove godine najavljene konkretne vezbe sa Rusima.
U stvari najmanje smo bili ''neutralni'' onaj period 2004-2012, kada ste imali odlazak nasih ucenika na skolovanje na WestPoint,Colorado Springs, zatim na vojne akademije u Grckoj,Italiji,Ceskoj ako se dobro secam....odlazak oficira na skolovanje u Britaniju i Ameriku...
Od 2013. su ti programi potpuno zamrznuti.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

Mercury ::Sto je najgore, mislim da smo tek ove godine i poceli da radimo na toj ''ravnotezi'' u saradnji sa NATO i Rusijom.Do skoro smo imali samo odlazak na vezbe koje organizuju clanice NATO u sklopu Partnertsva za mir, tek su od ove godine najavljene konkretne vezbe sa Rusima.
U stvari najmanje smo bili ''neutralni'' onaj period 2004-2012, kada ste imali odlazak nasih ucenika na skolovanje na WestPoint,Colorado Springs, zatim na vojne akademije u Grckoj,Italiji,Ceskoj ako se dobro secam....odlazak oficira na skolovanje u Britaniju i Ameriku...
Od 2013. su ti programi potpuno zamrznuti.


Nisu,i hvala bogu nece



offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Sta nisu?
Odlazak na WestPoint i Colorado Springs, akademije u Grckoj,Italiliji,Ceskoj-toga vise nema.
Odlazak oficira na skolovanje mozda jos uvek postoji.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

Mercury ::Sta nisu?
Odlazak na WestPoint i Colorado Springs, akademije u Grckoj,Italiliji,Ceskoj-toga vise nema.
Odlazak oficira na skolovanje mozda jos uvek postoji.


Nepricaj gluposti! Odlazak kadeta se vise neradi jer se skoluju po drugom sistemu i ne mogu da se prilagode nasim pravilima! Oficiri odlaze na dodatnu obuku i dalje!

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Kao prvo, nemoj da se deres, to tako sa svom tati govori da ne prica gluposti.
Ja govorim kako jeste, na West Point i Colorado se vise ne ide.Razlozi su brojni, uostalom nisam ih ja slao tamo, vec samo kazem da se vise ne ide.U Italjiu,Cesku,Grcku se odavno ne ide.
Oficiri odlaze na obuku, a dal odlaze skolovanje kao sto se pre islo na Kraljevski koledz u Londonu, to zaista ne znam.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

[quote="Mercury"]Kao prvo, nemoj da se deres, to tako sa svom tati govori da ne prica gluposti.
Ja govorim kako jeste, na West Point i Colorado se vise ne ide.Razlozi su brojni, uostalom nisam ih ja slao tamo, vec samo kazem da se vise ne ide.U Italjiu,Cesku,Grcku se odavno ne ide.
Oficiri odlaze na obuku, a dal odlaze skolovanje kao sto se pre islo na Kraljevski koledz u Londonu, to zaista ne znam.[/quote

Momak ja sam sluzio vojni rok 87-88 u Vojnoj policiji u Ljubljani Sa Jansom sam igrao sah u zatvoru!
Imam rezerve od 91 2,5 godine! Nederem se.Sta sam preziveo,ti neces ni da sanjas Ako neverujes skeniracu vojnu knjizicu u ponedeljak kada dodjem na posao!]

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Svaka tebi cast za sve sto si preziveo ja ne ulazim u to.
Prvo mi napises da ne pisem gluposti a onda napises isto ono sto sam i ja napisao, sa sve znakovima uzvicnika....

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

Mercury ::Svaka tebi cast za sve sto si preziveo ja ne ulazim u to.
Prvo mi napises da ne pisem gluposti a onda napises isto ono sto sam i ja napisao, sa sve znakovima uzvicnika....


Nemoj da se ljutis,svako ima svoje misljenje!

offline
  • Pridružio: 18 Avg 2014
  • Poruke: 15

proka89 ::Koje je naoruzanje kod ovog levo:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Lici na FN Minimi, ali njega bi trebalo da ima samo SB.

SAW (M249) Made in USA.

offline
  • Pridružio: 31 Jan 2014
  • Poruke: 1697
  • Gde živiš: na zalasku sunca

Promocija oficira Vojske Srbije 2014

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2143 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 8 sakrivenih i 2042 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, A.R.Chafee.Jr., alex71, bavar357, Bobrock1, Boris90, Borski1977, boskelazo, Bubimir, coaa, crazydkure, dejan1972, dendrit86, Dixtrix, Djokkinen, Djota1, djuradj, dok80, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, DragoslavS, dushan, Džekson, feanor, GaleDJ, Georgius, goran.vvv, Helket, igorkozar83, Igritelj, Jeremiah, Jeremija98, kalens021, kaput21, Kobrim, kori, kybonacci, lcc, Lep1na, ljubo70, LostInSpaceandTime, M74AB3, markolopin, mat, Mihailo Gazdić, miki kv, Milan A. Nikolic, milanpb, Milometer, miodrag, mir, Moldovan, Mrav Obrad, Nele79, nelezele, Nikoletina Bursac, OgnjenMitric, Oscar, Parker, Petar25, ping15, pisac12, porticco, Qvazimodo, read-only, repac, ruma, sap, sarma, sasa87, shiro, skvara, Spinosa, StankoVrankovic, Stevan Visoki, stevo svinja, tanakadzo, TangoSix, taomaster, Tila Painen, tomo2, Tribal, vathra, veljko82, yrraf, YugoSlav, Zastava, zeka013, Zoran1959, zvomar, 79693, 800077