Novi grb Srbije

135

Novi grb Srbije

offline
  • Graphic design
  • Pridružio: 06 Feb 2012
  • Poruke: 271
  • Gde živiš: Belgrade

Napisano: 20 Maj 2013 1:29



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Feb 2012
  • Poruke: 194




Грб Србије из једног од преписа Орбинијевог "Краљевства Словена".

Овде, у изворном облику, изнад слике стоји натпис: "Arma de Slavni Triballi de Illirico".






извор: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3311
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

offline
  • Del70 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 06 Jan 2012
  • Poruke: 358

I konj Kralja Petra I je pokazao zavidnu dozu heraldičke pismenosti za razliku od današnje "struke". Slika sve govori.

offline
  • Graphic design
  • Pridružio: 06 Feb 2012
  • Poruke: 271
  • Gde živiš: Belgrade



Šta kažete... ? Smajli

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2012
  • Poruke: 194



Грб Србије са једног бакрореза



извор: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • 037  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 1106
  • Gde živiš: Kruševac

Привремена поставка у крушевачком Народном музеју, изложба посвећена ратовима од 1912. до 1945. године.





Још неке слике са крунисања краља Петра Првог на којима се могу видети хералдички и вексилолошки мотиви... нашао сам мало већу од оне коју је cinoeye поставио, мада је и мутнија.




offline
  • Pridružio: 11 Okt 2012
  • Poruke: 22

Koska ::

Šta kažete... ? Smajli

Свака част, изврстан рад. А грб, није што је наш ал Zagrljaj

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Može li ista slika ali sa orlovskim kljunom ne papagajskim.

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6625

Ja bih na grb stavio feniksa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 9468 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 10 sakrivenih i 9364 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., aca018, advokat84, Apok, Asparagus, Avalon015, BlackTower, bojan_t, Boris90, bunker, Cicumile, Colt D, Crazzer, dane007, darcaud, Darth Malak, DeerHunter, Dejan_vw, Despot1, dj.ape, Djokkinen, djuradj, dule10savic, Feller, Flanker-G, Foxdie, goran.vvv, GORDI, gost321, Great White, HogarStrashni, iceburn, Igritelj, ikan, ILGromovnik, IpMan, ivan979, Ivica1102, Jan, Jester, K a s p e r, kaisarevic1, KizJ, knutveliki, kreker, kunktator, lcc, Lieutenant, M74AB3, Macalone, mat, mauglibn, maxim_von_burdengate, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, milimoj, Milovan Dinic, MK10, Murko, Nebojsa Georgijev, nekdo, nezavisni mislilac, niksa517, Nmr, nnovakis, Ns1975, nuki1234, pajcex026, Parker, pein, peradetlić, Pero, Posmatrac77OKB, Prečanin30, Ray1973, Regrut Boskica, RJ, sap, saputnik plavetnila, Shajlok, Sharpshooter, Shinobi, SOVO515, Srle993, styg, Tandrkalo, tecataki, trutcina, vidra boy, VJ, Vlada1389, |_MeD_|