Novi grb Srbije

163

Novi grb Srbije

offline
  • Graphic design
  • Pridružio: 06 Feb 2012
  • Poruke: 271
  • Gde živiš: Belgrade

Napisano: 17 Jan 2014 22:14

Proveri, mislim da je usvojen.

Dopuna: 17 Jan 2014 22:15




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 21 Feb 2012
  • Poruke: 194

Карађорђева застава из првог српског устанка, на једној страни су крст и тетраграм, а на другој лик Светог Стефана Симона Првовенчаног.Поред је његова долама.








offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3311
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

чудна заставаЧудна прича и баш у вези онога о чему сам причао! Али зашто у Белгији?

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2012
  • Poruke: 194

Фотографија је из 2005. године, питаћу и на осталим форумима...

offline
  • Sale  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1674
  • Gde živiš: Z-moon

Very Happy


offline
  • Pridružio: 10 Nov 2012
  • Poruke: 672

cinoeye ::чудна заставаЧудна прича и баш у вези онога о чему сам причао! Али зашто у Белгији?
Ovako stilizovana glava vepra je znak Ardenskih lovaca. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2012
  • Poruke: 194


Акварел из 1860. године.


део слике на којој је представљена застава



АНАСТАС ЈОВАНОВИЋ, СМРТ ВАСЕ ЧАРАПИЋА НА СТАМБОЛ КАПИЈИ 1806, 18
акварел
48,5 х 36 цм


Композиција има снажан документарни карактер. Под утицајем Васе Чарапића, кнеза грочанског, Карађорђе је одлучио да нападне Београд у ноћи 29/30. новембра 1806. Чарапић је предводио устанике у заузимању вароши Београда и кретао се са војницима турским шанцем између Стамбол-капије и сводова у Скадарској улици који воде у варош. Шанац је био осветљен машалама, па су га Турци опазили и тешко ранили. Умро је у Карађорђевом шатору на Ташмајдану. Анастас Јовановић (1817-1899) приказује сву драматику те ноћи, истичући улогу српског јунака Васе Чарапића у освајању Београда. Композиција је смештена пред масивно зидану Стамбол-капију. Централна фигура је тешко рањени грочански кнез. Сукоб Срба и Турака приказан је жестоко. Динамика је дочарана многобројним наоружаним фигурама у покрету. У првом плану је српска застава, а у позадини се назиру минаре и џамија, део панораме тадашњег турског дела вароши. Акварел је зналачки компонован, добро простудиран, снажан у директним наносима пастелних боја.

извор: mgb.org.rs/sr/component/jwallpapers/pic.....e-carapica

offline
  • Graphic design
  • Pridružio: 06 Feb 2012
  • Poruke: 271
  • Gde živiš: Belgrade

Nova varijanta srpskog tj. grba Srbije... a može biti i Republike Srpske... Wink

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3311
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

puškomitraljezac ::cinoeye ::чудна заставаЧудна прича и баш у вези онога о чему сам причао! Али зашто у Белгији?
Ovako stilizovana glava vepra je znak Ardenskih lovaca. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Ovo bi bila srpska varijanta-

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

Meni je ovo strasno interesantono.... Procitajte.
Tekst za link

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 949 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 6 sakrivenih i 874 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., AMX72, baltazar01, BasCelik, Brankojle, Bubimir, cenejac111, Centauro, CikaKURE, Dambi, Darth Malak, Devil city 1989, Dimitrise93, djboj, djonsule, Feller, GeoM, goxin, GveX, Helket, In_hero, Jester, jodzula, JOntra, Kajzer Soze, Kalu128338, Kvaka22, LostInSpaceandTime, MarijaC84, milanpb, Miler88, Mrav Obrad, Naj-Turs, ObelixSRB, OgnjenMitric, OKT, Paklenica, pein, Peruta, Piani Jazzer, Pilipenda, pisac12, PlayerOne, raso76, read-only, redstar72, rodoljub, ruma, SamoGledam, sasko97, Seeker, shone34, Singidunumac, Smiljkovich, spalev, Spinosa, Spreewerk, Stanlio, The Boss, Trimi68, troki1971, Vanderx, VBoss, vrgudinac, Weah88, Wehicle, xoxxvelja, Zoca