|
Poslao: 05 Jan 2026 20:45
|
offline
- Pridružio: 02 Apr 2011
- Poruke: 208
|
malo off topic
Fentanil i sintetičke droge to malo sposobniji kemicar zmiksa skoro doma al nebitno, u velkim kolicinama nejde \
kina se posredno optuzuje ko glavni proizvodzac koja preko posrednika fila americko drustvo ( u americi danas umire vise od toga na godisnjoj razini neg vojnika u 2 svetskom ratu )
kinezi imaju iskustva sa tim englezi su jim okupirali drzavu radi droge koju su jim prodavali pa zasto jim nebi vratili
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 20:47
|
offline
- Kubovac

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Jul 2016
- Poruke: 6875
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: dule10savic, bojank, Koridor, luka35, Bobrock1, Roksi, Beardonitch, Kriglord, sap, nenooo, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
strelac07 ::
i sta bi mogli sa PAT po okolnim visovima,da pucaju po kucama u Karakasu sve dok ne pogode heltj ?
A što bi pucali PAT-ovima "po kućama"? Šta bi trebao da znači ovaj komentar, da je bolje ne-dejstvovati na helikoptere koji su ti u dometu sa PAT-ovima ili šta?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 20:53
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3590
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: halkin gol, DonRumataEstorski, stegonosa, ccoogg123, Kajzer Soze, Beardonitch, Litostroton, StalniPromatrač, djordje92sm, sasa76, jazbar, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 21:08
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22265
|
strelac07 ::...Jadna je to drzava kada predsednika moraju fizicki da obezbedjuju stranci...
Popularna je to ideja od pamtiveka do danasnjeg dana. Ali da govori mnogo o stanju u drzavi - govori.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 21:14
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22265
|
stegonosa ::Fentanil i sintetičke droge su zaista rak rana Amerike...
I ne mozes ih zaustaviti.
Hemijska sinteza je prelaka, prekursori dostupni (jer se i sami dosta siroko koriste), sam fentanil se koristi za sedaciju u medicini. Sto je najgore potrebne su minimalne kolicine za jednu dozu, samim time se drasticno vise isplati za sverc od bilo cega.
Nema leka, bukvalno tamna strana progresa i dostupnosti znanja.
PS. Sintetika dolazi i kod nas, vec su jednom nogom tu, je kod nekih Kineza je navatana lepa kolicina pre nekog vremena, a sta sve prodje na ovaj ili onaj nacin...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 21:58
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8218
|
@bojank
To je sve jasno, jasno je da je fentanil izgovor u dobrom delu, mada i tradicionalne droge sve lakše prolaze, ranije je proizvodnja bila po kolibama sad je to dostiglo industrijske razmere. I tu stigle nove tehnologije. Transport sve brži i lakši. Svima porastao standard pa i Latinskoj Americi. Kupiti brod odavno nije bauk.
Ali nije to bitno za priču, kažem da Tramp odlično zna na koju kartu igra jer poteže teme koje sve po Americi žuljaju i bole ali drugi ne pričaju o tome ili ne toliko. Da se ne kvari slika države ili šta god. Nije dobio glasove jer ljudi misle da je genije već što baš znaju kakav je (za razliku od belog sveta) i da govori šta oni misle. Pa i ako ponekad slaže, heh jeste djubre ali njihovo djubre njihova stvar.
Pri čemu je "nepredvidljivo predvidljiv". Jasni su mu planovi, ne krije ih, poznat mu je obrazac mišljenja a kobajagi svi uvek u šoku. Kome treba da nadjem par epizoda Šegrta (rijaliti)... Kakav bio onda takav je i sad.
Mislim, pod kakvim potpuno budalastim izgovorima su išli pre u intervencije po Amerikama, ovo kao da je smislio neko sa Nobelom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 22:12
|
offline
- strelac07
- Ugledni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2024
- Poruke: 344
|
Kubovac ::
A što bi pucali PAT-ovima "po kućama"? Šta bi trebao da znači ovaj komentar, da je bolje ne-dejstvovati na helikoptere koji su ti u dometu sa PAT-ovima ili šta?
Pa eto Karakas nije Babusnica pa da metak preleti nisko letece helikoptere i zavrsi negde u atarima.Postavices PAT-ove po okolnim visovima i dejstvovati po niskoletecim helikopterima iznad grada,sjajno,a gde ce zrno, mnozina, da zavrsi bas te briga.Pored MANPAD senclucimo PAT-ovima po niskoletecim ciljevima iznad gusto naseljene urbane sredine.Sjajno,kao da neko sa Banovog Brda pegla sa 20/3 na helikoptere iznad Save a sa druge strane N.Beograd
Zna se sta bi bila meta jednog helikopterskog desanta,sigurno ne bi bila fabrika duvana nego predsednicki kompleks.Najranjiviji su u samom prilasku pred iskrcavanje desanta i tu nemaju vazdusnu podrsku da ti neko plasira V-Z na tvoj polozaj.E tu mozes da ih docekas sa tezim cevima i izmasakriras
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 22:15
|
offline
- Pridružio: 20 Jul 2025
- Poruke: 338
|
Venezuelski predsjednik Nicolás Maduro, kojeg je zarobila američka vojska, pristao je braniti se sam na sudu u New Yorku s poznatim odvjetnikom Barryjem Pollackom, koji je prethodno zastupao Juliana Assangea.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 22:16
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
Ahh kad bi jos neko provjerio ko I koliko unutar Amerike profitira of fentanilske krize.
Ej lijepo rece onaj govnar Kisindzer, "svaka kriza je prilika za profit".
(Profitiraju farmako korporacije)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2026 22:21
|
offline
- Kubovac

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Jul 2016
- Poruke: 6875
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: Koridor, Bobrock1, Miki01, Romibrat, sap, bojank, goxin, djordje92sm, nenooo, gajasvi, amaterSRB, GORDI
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
strelac07 ::
Pa eto Karakas nije Babusnica pa da metak preleti nisko letece helikoptere i zavrsi negde u atarima.Postavices PAT-ove po okolnim visovima i dejstvovati po niskoletecim helikopterima iznad grada,sjajno,a gde ce zrno, mnozina, da zavrsi bas te briga.Pored MANPAD senclucimo PAT-ovima po niskoletecim ciljevima iznad gusto naseljene urbane sredine.Sjajno,kao da neko sa Banovog Brda pegla sa 20/3 na helikoptere iznad Save a sa druge strane N.Beograd
Zna se sta bi bila meta jednog helikopterskog desanta,sigurno ne bi bila fabrika duvana nego predsednicki kompleks.Najranjiviji su u samom prilasku pred iskrcavanje desanta i tu nemaju vazdusnu podrsku da ti neko plasira V-Z na tvoj polozaj.E tu mozes da ih docekas sa tezim cevima i izmasakriras
Ali zašto bi dejstvovali "po kućama i iznad kuća"? To niko nije napisao, to si ti "konstruisao" da bi napao kolegu bez ikakvog razloga. Kolega se začudio kako je "Prosto nevjerovatno da po ovim brdima oko Karakasa nisu imali PAT-ove I strelase", a ti odmah "pa da pucaju po kućama". Postoji pravilo upotrebe lakih artiljerijskih i raketnih sistema PVO, a ono ne predviđa gađanje iznad grada. Mislim, smanji nervozu. Nema potrebe za tim. Ovo su ciljevi bili idealni za PAT-ove i Igle. Idealni.
|
|
|
|
|
|