Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

580

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22287

Napisano: 08 Apr 2026 0:07

S2M ::...Piše IRGC Navy shoot down......
Zar nisu oni potopljeni ili su ovo poslednji Mohikanci?


Mornarica im je imala/ima i neku kolicinu suvozemnog PVO.

Dopuna: 08 Apr 2026 0:18

ivan1973 ::Ali ostavlja jako malo kontaminacije u odnosu na "konvencionalne".


Ne. To je samo obicna H bomba bez spoljasnjeg reflektujuceg sloja od OU. Zbog toga ima nesto manju snagu i nesto manju kontaminaciju, ali posto je "detonator" i dalje konvencionalna atomska bomba postoji i dalje solidna kolicina kontaminacije.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Jul 2018
  • Poruke: 4524

Код већине неутронки је снага експлозије била мања од 1 кт. Дакле јако мало за атомску бомбу, а поготово хидрогенску јер "права" двостепена х-бомба ретко има снагу мању од 100 кт.



offline
  • Pridružio: 30 Mar 2011
  • Poruke: 2862

Ako im opet pobiju glavne tokom pregovora, onda definitivno... Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me. Fool me three times, and I deserve it.

offline
  • Pridružio: 19 Jul 2012
  • Poruke: 1173
  • Gde živiš: Banja Luka

Trebali su pod tacku 4 ubaciti i ukidanje sankcija Rusiji kad vec ovi to sami ne zbaju izboksovati. 😁
Sve u svemu Iran ima ogromnu srecu sto je moreuz njemu na dohvat ruke inace bi ga ovi iz Elstin koalicije bombardovali do besvjesti.

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1901

Kaže još ovaj iranski vrhovni savet da na pregovore idu sa potpunim nepoverenjem prema SAD. Abas Aragči u svom saopštenju kaže da Iran otvara Ormuz na dve nedelje jer je Tramp prihvatio njihovih 10 tačaka a bombardovanja su zaustavljena.

offline
  • Pridružio: 01 Apr 2022
  • Poruke: 37

opet lansiranje iz Irana ka Izraelu, vec trece posle Trumpove objave.

online
  • Pridružio: 14 Okt 2025
  • Poruke: 104

I Amerika i Iran su gubitnici u ovom ratu zajedno sa mucenim arapskim drzavicama.
Jedini pobjednik je Izrael !!!

offline
  • Pridružio: 17 Nov 2021
  • Poruke: 779

Moguce da je razum pobedio.

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1901

Jedini pobednik (za sada) je Pakistan.

Za razliku od prethodnih par dana, sada Iran sipa bombastične izjave a Tramp se zadovoljava time da je "ostvario sve ciljeve i više od toga". Iranski nacionalni savet kaže da je cilj pregovora u Islamabadu da se u roku od najviše 15 dana politički potvrde dostignuća Irana na bojnom polju.

Rano je za bilo kakve prognoze ali sada je definitivno jedan od mogućih ishoda i strateška pobeda Irana (naravno ako se živi vrate sa pregovora).

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2022
  • Poruke: 206
  • Gde živiš: Blok brate

Nema od toga ništa. Izrael neće dozvoliti da ceo svet vidi da su on i veliki bata popili po tamburi, da ih boli svakodnevno raketiranje i da cvile zbog Ormuza. Eventualno kratki predah (na koji Iran može da pristane samo ako mu se, kao i neprijateljima, isplati da se pregrupiše) pa jovo nanovo, pa dokle stignemo. Daj bože da na kraju balade nisu šampinjoni.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 972 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 8 sakrivenih i 871 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksa 3215, AleksSE, Bgorando, Bickoooo, Bo96, bojank, Boris.A, Bosnjo, Cicumile, debeli, djile1, Djota1, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dovla 1980, dradex, DragoslavS, Duh sa sekirom, dule10savic, Dzigy, Dzuki, Džekson, Electron, Flanker-G, g_g, goran.vvv, Igritelj, ivan979, jalos, Kajzer Soze, Kobrim, luka35, Marko1238, MarkoDzimi, Meklejn, mercedesamg, mikidragi, mikrimaus, mile.ilic75, mileta4, Milun24, mrvica78, mustangkg, nenad81, neutrino, NNPD, Nole, nuke92, nuki1234, oldtimer, Paklenica, Papadubi, PlayerOne, Pohovani_00, Posmatrac77OKB, probisic, Pururin, Radoslava, raptorsi, Rebel Frank, repac, Rogan33, rovac, sap, Saša 74, Sharpshooter, Shinobi, shiro, ShtagodShtagod, skok, sombrero, ssekir75, StalniPromatrač, stegonosa, Stoilkovic, tamno.nebo, Tandrkalo, Tanjagre, Tribal, tubular, Tvrtko I, umpah-pah, vathra, Velički, vidra boy, vlada035, vobo, Vrač, Vujkeu, Zimbabwe, zivojin32, Đurđevdan