|
tamno nebo!
Bojim se da niste pazljivo procitali moju poruku.... Rekao sam da us nije usao u STARTU s ciljem da uništi raketni sistem. Uslli su s idejom ds ce eliminacijama nesto postici, slicno kao s venezuelom (mozda zvuci glupo porediti venezuelu i iranu, ali ne mogu ds poverujem ds je tramp totalni idiot, mozda je samo imao informacije koje mi nismo, ali na kraju nije islo ipap po njegovom planu..), ZATO nije izvrsena odmah blokada irana, jedniatvano su mislisli da ce ici drugacije i da nema potreve blokarati iransku nafta koja pomaze da cene ostanu nisko, te da amerika prakiticno i ne oseti rat preko cena, jel su imali predpostavku da ce sve zrajati krace (ovo je sve teako predvideti, i verovatno su u igri bile stavri za koje mi ne znamo, koje su mogle promeniti pricu). Kada to nije radilo, krenuli su u unistenje raketnog programa i videli su da ne mogu, bar ne prenego sto iranski udari na israel i arape ne naprave preveliku stetu (ipak zrvdim da jr moguce da taj sistem bude srusen, ali se ovaj put nisu dovoljno spremili, jel po mojoj predpostavci nisu mislili da ce biti neophodno). Onda su krenuli u ekonomsku blokadu, ali je iran izdrzao duze nego svetske cene nafte, kao sto ste i sami rekli.. I da ovo jeste poraz usa, pitanje je samo da li ce ga iran iskoristiti dovoljno, da odlozi sledeci napad (koji verujem ds vio bio i poslednji...), jel su sad stavrno u poziciji moci, zbog svetskih rezervi nafte koje su pocele ds se dovode u pitanje, kao sto ste i sami rekli...
Ne znam sta bi bilo, da su odmah izvrsili blokadu, i usli pripremljeni i s namerom ds eliminisu balistiku. Pitanje je dsli bi i tad uspeli, nista nije sigurno... Zato je trump i igrao na neku kartu, za koju mi vrv ne znamo, ali se na kraju to izjalovilo. Lako je biti general posle bitke...
Greska je sto nije napao iran u prvom mandatu, misleci ds nece biti potrebe, ali opet je drugacije gledati iz sadasnje perspektive.. Da je odmah dobio drugi mandat, napao bi VEROVATNO, isto kao i venezuelu... Sad i da se nije ukljucio, napao bi israel sam, kao sto je netanjahu i rekao... Jel je balistika pocinjala ds bude preveliki problem. I uspeli su da ga nagovore ds im se pridruzi, trumt tu ima interese naravno, kao i amerika generalno, verivatno uz uverenje ds ce to ici mnogo lakse... Opet kazem, sigurno su u prici bile stvari za koje mi obicni smrtnici tesko ds cemo saznati u skorije vreme (mozda neka izdaja, konzna sta).
sve ovo je samo moje vidjenje.
|