Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

726

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2025
  • Poruke: 22

Форумски колега прво тврди да једини начин слома Ирана економски притисак, а онда како балистика није била циљ у овом рату. Мени стварно није јасно да ли сте колега преспавали последња 4 мјесеца геополитике? Амери нису бацили само нуклеарку на Иран. Све што су имали рукнули су. Прави Топ Ган. Ал да извинете, мало их је јебала географија, хоћу рећи логистика И наравно Персијанци. По приједлогу споразума који кружи интернетом, чист пораз САД коалиције. А и логика исто тврди. Нафта није пребацила 100$ само због дебело повучених резерви.
Можда би било другачије да су кренули са блокадом у старту, ал то нећемо никад знати.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Frunze 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 04 Mar 2022
  • Poruke: 3069
  • Gde živiš: Soncovka

Kajzer Soze ::Iran se bez cizme ne moze pobediti
Tj vazdusna kampanja sama po sebi je nedovoljna
Samo sto ni US ni Izrael nece slati desetine hiljada vojnika u takvu kampanju
Zapadni saveznici tek
Petu kolonu ocigledno nemaju, barem ne u broju koji im treba
Pazi kad su Kurdi odbili da to budu


Десетине хиљада? Шта с тим да раде у Ирану? Да се брчкају на острву Кешм?



offline
  • djboj  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 06 Jul 2010
  • Poruke: 1289

vathra ::

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2018
  • Poruke: 201

Mislim da Iran pogotovo čizmom nema šanse da se može pobediti. A to je izgleda jedina realnost koje su svesni Amerika i Izrael. U svemu drugom u vezi Irana su promašili u sagledavanju stvarnosti.

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2025
  • Poruke: 114

Amerikanci gadjali radar u Iranu

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 04 Dec 2025
  • Poruke: 6

tamno nebo!

Bojim se da niste pazljivo procitali moju poruku.... Rekao sam da us nije usao u STARTU s ciljem da uništi raketni sistem. Uslli su s idejom ds ce eliminacijama nesto postici, slicno kao s venezuelom (mozda zvuci glupo porediti venezuelu i iranu, ali ne mogu ds poverujem ds je tramp totalni idiot, mozda je samo imao informacije koje mi nismo, ali na kraju nije islo ipap po njegovom planu..), ZATO nije izvrsena odmah blokada irana, jedniatvano su mislisli da ce ici drugacije i da nema potreve blokarati iransku nafta koja pomaze da cene ostanu nisko, te da amerika prakiticno i ne oseti rat preko cena, jel su imali predpostavku da ce sve zrajati krace (ovo je sve teako predvideti, i verovatno su u igri bile stavri za koje mi ne znamo, koje su mogle promeniti pricu). Kada to nije radilo, krenuli su u unistenje raketnog programa i videli su da ne mogu, bar ne prenego sto iranski udari na israel i arape ne naprave preveliku stetu (ipak zrvdim da jr moguce da taj sistem bude srusen, ali se ovaj put nisu dovoljno spremili, jel po mojoj predpostavci nisu mislili da ce biti neophodno). Onda su krenuli u ekonomsku blokadu, ali je iran izdrzao duze nego svetske cene nafte, kao sto ste i sami rekli.. I da ovo jeste poraz usa, pitanje je samo da li ce ga iran iskoristiti dovoljno, da odlozi sledeci napad (koji verujem ds vio bio i poslednji...), jel su sad stavrno u poziciji moci, zbog svetskih rezervi nafte koje su pocele ds se dovode u pitanje, kao sto ste i sami rekli...

Ne znam sta bi bilo, da su odmah izvrsili blokadu, i usli pripremljeni i s namerom ds eliminisu balistiku. Pitanje je dsli bi i tad uspeli, nista nije sigurno... Zato je trump i igrao na neku kartu, za koju mi vrv ne znamo, ali se na kraju to izjalovilo. Lako je biti general posle bitke...

Greska je sto nije napao iran u prvom mandatu, misleci ds nece biti potrebe, ali opet je drugacije gledati iz sadasnje perspektive.. Da je odmah dobio drugi mandat, napao bi VEROVATNO, isto kao i venezuelu... Sad i da se nije ukljucio, napao bi israel sam, kao sto je netanjahu i rekao... Jel je balistika pocinjala ds bude preveliki problem. I uspeli su da ga nagovore ds im se pridruzi, trumt tu ima interese naravno, kao i amerika generalno, verivatno uz uverenje ds ce to ici mnogo lakse... Opet kazem, sigurno su u prici bile stvari za koje mi obicni smrtnici tesko ds cemo saznati u skorije vreme (mozda neka izdaja, konzna sta).
sve ovo je samo moje vidjenje.

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2025
  • Poruke: 114

Iranci kazu da ce brzo odgovoriti na americki napad

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3843
  • Gde živiš: JAGODINA

Sad bi trebali debelo nakljucati amere u sred Izraela. Tako da obe strane (US & ISR) shvate da nisu u poziciji da postavljaju uslove mira.

Inače ovo može da se razvuče na godinu dana sukoba očas posla. A ekonomski će trpeti najviše Arapi pa posle njih EU. Što možda Izraelu i odgovara.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7404

Ponekad pomislim da Iranci sami ili sa Hezbolahom mogu dovesti Izrael do situacije slicne onoj koja se desava na Krimu. Mnogo dronova - krstarecih raketa + balistika koje se probijaju i dejstvuju po strategijski bitnim objektima Izraela + njegovim lukama i aerodromima.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7404

CHARLIE JA. ::Sad bi trebali debelo nakljucati amere u sred Izraela. Tako da obe strane (US & ISR) shvate da nisu u poziciji da postavljaju uslove mira.

Inače ovo može da se razvuče na godinu dana sukoba očas posla. A ekonomski će trpeti najviše Arapi pa posle njih EU. Što možda Izraelu i odgovara.


Uvijek pomislim da je i Rusija mogla iz Kaspijskog mora da u sklopu puskaranja u Zalivu poklopi arapsku petrohemiju u korist svoje. Jer i ovo sto se desava sa napadima po Moskvi i Krimu rafinerijama i ostalom je globalni sukob odnosno sukob u globalu. Mozda bi kolektivni Zapad vise zaboljeo napad na neki Aramko nego na Antverpen. Sankcionisanje neruske nafte od strane sankcionisane Rusije. Ali Moskva je dosta zapetljana `licnost`.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1000 korisnika na forumu :: 15 registrovanih, 4 sakrivenih i 981 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9191vs, A.R.Chafee.Jr., Bobrock1, Bokiboks, brandža84, Dejan_vw, farabut, Kontrausluga, lcc, mikidragi, Mićko, momcilob55, retiredlt24, Saša31LPB, Shajlok