Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

721

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

online
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Fan fekt- na Vikipediji su rezultat ovog rata proglasili pobjedom Irana.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Jan 2026
  • Poruke: 114

Koplje :: Bitno je i kolike su moci Irana da sprece neku novu blokadu moreuza, ukoliko ekspedicione snage SAD budu ponovo upucene.
Te ekspedicione snage SAD su naucile bolnu lekciju kada su dobile samarcinu od Irana i tesko da ce se ponovo usuditi da krenu u neku novu, jos gluplju avanturu. Ne kaze se dzabe da je netjanahu konacno docekao dovoljno glupog/ucenjenog predsednika SAD da krene u ostvarivanje svojih vlaznih snova. Da nije tako do sada bi vec neki od bivsih predsednika SAD odavno krenuo na Iran ali tada nije vladala ova idiokratija i svakako su imali bolje analiticare da ih upute u stanje stvari.
Barem su ima sigurno rekli da Iran uvek mozeda zatvori Hormouz i da ne ostanu iznenadjeni kada se to dogodi GUZ - Glavom U Zid



offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

"Po meni najuticajniji dogadjaj po ceo region je za sada taj da se nuklearna odmazda Irana sada ne moze vise uzimati u obzir. Nekome iz bezbednosnih razloga, a nekome cisto iz strategijskih razloga."

Није ни потребно. Видело се да са постојећим ракетлама може да олупа шта хоће у Израелу, па и нуклеарну електрану. Довољно да цео регион оде у мајчину. Али што би то радили кад затварање Ормуза тако добро ради?

offline
  • Pridružio: 19 Dec 2010
  • Poruke: 525

mercedesamg ::Fan fekt- na Vikipediji su rezultat ovog rata proglasili pobjedom Irana.

Pirova pobeda.

Uz katastrofalne žrtve, pre svega civilne.
Nešto nisam ispratio koliko je civila u Izraelu nastradalo od raketa iz Irana?

Dugoročno, pobeda koja ostaje zabeležena samo na Vikipediji, a da se agresor, u ovom slučaju i Izrael i SAD, uopšte ne obavezuju da neće izvesti sličan napad za, recimo, 6 meseci. što će se najverovatnije i dogoditi sa još žešćom i ubitačnijom silom.
Uostalom, ne postoji ama baš nikakva obaveza koju bi SAD i Izrael sprečile napad.
Sila Boga ne moli.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 37
  • Gde živiš: Srbija

Мислим, ако поредимо људски ресурс Ирана и Израела, да је боља перспектива без колико особа је држава остала услед сукоба. Хоћу да ставим акценат на чињеницу да је више Израелаца (укључујући и привредне субјекте илити фирме) напустило Израел у односу на Иран током сукоба. Сукоб је за разлику од Израела хомогенизовао иранско друштво...итд итд. Мислим да је победа Ирана неоспорна. Такође је чињеница да Иран има јаке империјалистичке амбиције. Па чак и у БиХ су роварили. То је баш далеко од Ирана. Победа ће им ударити у главу....јесте то стара цивилизација, али је млада држава.

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2026
  • Poruke: 114

laki_bb ::
Pirova pobeda.
Uz katastrofalne žrtve, pre svega civilne.
Nešto nisam ispratio koliko je civila u Izraelu nastradalo od raketa iz Irana?

Bilo pirova ili ne svakako je pobeda sto je mnogo bolje od poraza!
Pre svega nisu oni trazili rat niti su isturali civile u prve redove pa da ih sada prebrojavamo i poredimo, besmisleno. A mastarije o tome da ce se oni za 6 meseci vratiti 'sa još žešćom i ubitačnijom silom' mozes slobodno zaboraviti. Vise od ovoga sto su epstinovci pokazali oni ne mogu da ostvare konvencionalnim, vazdusnim napadima. Naucili su jednu bolnu lekciju u Iranu tokom zadnjih 12 meseci.
Jedino se slazem da sila boga ne moli - ali bog silu ne voli.

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2022
  • Poruke: 902

Napadneš državu sa namjerom promijene režima, uništenjem vojnih, pre svega balističkih operativa i, da prekineš potporu države njenim proxi silama u regijonu.. Uz to naravno i misliš, da češ, da u potpunosti #uništiš" njen nuklearni program... Posle rata, u kojem nisi ostvario ama baš n i jedan od ciljeva uz to si popio dobre batine u regijonu i potpuno srozao svoj rezime u globalu ti kažeš, da je napadnuta država ostvarila Pirovu pobjedu, pošto si u svojom glupom pokušaju prikazivanja sopstve svijetske superiornosti, pobio nekecivile i polupao nešto civilnih i vojnih kapaciteta... Nevjerovatno... GUZ - Glavom U Zid

online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

За оне који су прескочили изјаву Медведева од пре два месеца:

“It’s not clear how the truce between Washington and Tehran will play out,” Medvedev wrote in English on X. “But one thing is certain - Iran has tested its nuclear weapons. It is called the Strait of Hormuz. Its potential is inexhaustible.” Later, he added: “Well, here it is: the Strait of Hormuz is closed again. The weapons are working.”

Затварање Ормуског мореуза је најјаче оружје Ирана.
Са тиме могу да нанесу озбиљан ударац економији целог света.

Поред такве полуге не треба им атомско оружје.
Са атомкама могу да погоде неколико база и бродова, и нанесу војну штету.
Затварање мореуза је далеко опасније, и како је Медведев написао, неисцрпно (барем колико има нафте у Заливу...)

offline
  • Lošmi 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2008
  • Poruke: 516

Jeste, dok Saudi Arabija ne koncentriše sve napore da izgradi cevovod koji je sposoban da njihovu proizvodnju transportuje do luke u Crvenom moru

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1744

I? Cak i da to urade, opet im je u dometu
A sta ce Katar sa gasom? Bahrein?
Jeftinije im je svima da se dogovore sa Iranom nego da izmisljaju neke projekte za Discovery kanal

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1011 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 6 sakrivenih i 928 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AirSremac, ajo baba, aleph_one, bakovaca, BaneM75, bojcistv, Bombona, Borkanović, BOXRR, Bubili, bukefal, CHARLIE JA., Ciri1994, Colt D, DaliborVukadinovic, dendrit86, djonsule, Djota1, DJUNTA, DonRumataEstorski, drimer, dukajov, dule10savic, eagle.rs, Georgius, Glavonja049, goxin, Iskander, Jovan1983, Jozo74, Kalu128338, Khalid ibn al-Walid, Lep1na, M74AB3, Mae, Marko Marković, mercedesamg, miki kv, milenko crazy north, MiroslavD, nedeljkovici, nelezele, nixos, Nomica, obsc, OKT, operniki, Orc, Pavel Medved, Pekman, peradetlić, Pero, Piani Jazzer, Profesor_018, Pururin, Radoslava, Radula, repac, royst33, SANDRO1973, sap, Sarmat, shaja1, Singidunumac, Sirius, skok, sonico, stegonosa, uruk, vathra, YU-UKI, Zavulon, Zmaj Tolak, Zoca, Žrnov, 79693