Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

718

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1901

Tansim kaže da je iranska delegacija napustila pregovore u Švajcarskoj posle Trampovih pretnji, a za onoliko vremena koliko se pre toga razgovaralo jedina tema je bio Liban.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 34
  • Gde živiš: Srbija

САД покишавају галамом да искамче нешто. Нисам економиста, али нисам ни будала да не видим колико значи за САД петро-долар. САД има две солуције. Да настави рат или да подвије реп. Не знам која им је гора. Да ли би мењали Израел ал да се петро-долар не дира? Ја мислим на кеца...Скоро је нешто Ванс причао о бомбардовању цивила у центру Берјута од стране Израела...



offline
  • Pridružio: 16 Jan 2024
  • Poruke: 116

Ovo uvetovanje za Libanon od strane Irana je po meni cisto odugovlacenje , drze ga za jajca i ne pustaju a ovaj na rubu zivaca blebece i kvokoce.
Vreme je na Iranskoj strani i oni to znaju , dok sa druge strane Trump ima dve opcije , prva da potpise sve i podvije rep ( time gubi petrodolar i saveznike u zaljevu) , i druga je da posalje marince i pesadiju da stite interese SAD-a a to znaci krvi do kolena.
Cini mi se na kraju da ce ova druga opcija prevladati .

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1727

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Neko je overio gasna postrojenja u Kataru
Neki “fals flag” od strane Izraela da sabotira pregovore ili to Iranci salju poruku Amerima

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2011
  • Poruke: 287
  • Gde živiš: bg

Kajzer Soze ::https://x.com/shaykhsulaiman/status/2068786892980580435?s=46

Neko je overio gasna postrojenja u Kataru
Neki “fals flag” od strane Izraela da sabotira pregovore ili to Iranci salju poruku Amerima


Или се наставља штедња ресурса на светском нивоу. Или евентуално касније упућивање на другу страну.

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 975

mirbat ::Jesi li pročitao 14 tačaka Memoranduma o razumjevanju koje su dogovorili SAD i Iran?kljift ::Nisam.

Liban (Hezbolah) je u ovaj rat ušao kao saveznik Irana.

Citat:
1. Islamska Republika Iran i Sjedinjene Američke Države, zajedno sa svojim saveznicima u aktuelnom ratu, potpisivanjem ovog memoranduma o razumijevanju proglašavaju trenutni i trajni završetak rata na svim ratištima, uključujući Liban, te se obavezuju da ubuduće neće pokretati nikakve neprijateljske aktivnosti jedni protiv drugih i da će se uzdržavati od prijetnje silom ili upotrebe sile jedni protiv drugih. Konačni sporazum potvrdiće odredbe ovog člana i preostalih članova.
+ preostalih 13 tačaka...

offline
  • Profesionalna
  • Pridružio: 27 Feb 2022
  • Poruke: 425
  • Gde živiš: U stanu

SVEVID. ::
А амери би то гледали...при стани пани амери су увек ту за Израел...овако терају амере да уврћу руке израелу јер им треба овај споразум макар у њиховим размишљањима и привемен на 6 месеци....ако могу....а ако немогу....зна се онда ко је ту главни....што је до сада предпоставка а тад би то било очигледно,званично малте не и како би грађани америке реаговали пред мид изборе на очигледну ситуацију а наручито ако америка и њени грађани трпе неку директну економску штету због тога....игра прљаво Иран..научио гледајући ...

Prestanak borbi u Libanu i povlačenje Izraelaca je u okviru 14 tačaka koje su PREDUSLOV ZA POČETAK PREGOVORA i na koje su SAD pristale.
Iran je samo dosledan, a doslednost se samo u Americi može smatrati prljavom igrom

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Sporazum SAD - Iran sa Libanom u sebi definitivno je programiran kao unaprijed bagovan. E jakih mi pregovora i sporazuma.

offline
  • Pridružio: 31 Mar 2017
  • Poruke: 2368

Drugačije ne umeju. Konflikt interesa između USA i Izraela po meni dolazi do istorijskog stepena ključanja. Svašta możemo očekivati narednih dana..

offline
  • Koplje  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Maj 2026
  • Poruke: 24

mercedesamg ::Daj Koplje sredi te citate u poruci.

Ne diram ja nista u sintaksi komandi za citate drugih postova. Prosto forumski kod ne zeli da prati komande.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 10121 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 2 sakrivenih i 10079 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Aleksa 3215, brundo65, bunker, Chainsaw, Cirkon, Djole3621, dule10savic, Duschi, Electron, esko_hz, EXIT78, gaga23, goran.vvv, Great White, Hans Gajger, ILGromovnik, kaput21, Laluvr, leptirleptir, m0nstrum_, Marko Marković, mercedesamg, Metanoja, mladen.zovko, Mrav Obrad, novator, Pavel Medved, pein, procesor, sap, sevenino, smuk, Steeeefan, Tandrkalo, Vanderx, vaso1, veljko82, VJ, vlada035, zlaya011