Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

714

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Citat:Jel su ti tu mudrost poslali ravno iz Teherana, Mosada ili si sam do toga dosao?
Daj neki izvir ako postoji.


Kada naučiš da normalno pitaš, a ne da budeš bezobrazan onda možda.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1862

Политика прво и економија...
Иду мид избори у новембру,са чимеће пред магу љуба...треба му победа негде...мислио сам пауза па опет у септембру јер је тактика иста и за иран и за рује,ако га несломијеш брзо,тражи паузу,спремисе па опет,арестович рече 3 рата и 2 примирија,тако могу и са ираном....али zdrebac ::
mada je off, vec se prica o kubi.

gde ces lakseg protivnika od ostrva koje je unisteno sankcijama za pranje obraza

Куба је попут венецуеле двориште а сваки домаћи пре свега гледа у сређивање свог дворишта као корисно....ништа не би зачудило да са сређивањем испред куће изађе пред гласаче,Иран далеко ,победа несигурна до датума избора...тако да ако не рачунамо гренланд ,куба либре оптимална опција ако му треба неки успех пред изборе,надам се да нетреба....



offline
  • Pridružio: 28 Mar 2022
  • Poruke: 902

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] -- Iran ne popušta ni za dlaku..

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3592

A.R.Chafee.Jr. ::
Taj se ne pita ništa. Zato je tu gde je.


ovo ne razumem. matori je bio sve i svasta u drzavi, a njegov sin i naslednik nece biti?

sto su ga onda birali?

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Citat:ovo ne razumem. matori je bio sve i svasta u drzavi, a njegov sin i naslednik nece biti?

sto su ga onda birali?


Nije ni otac bio taj koji previše odlučuje. Ne treba neki Homeini koji će se previše mešati u poslove.

offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2663
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

A.R.Chafee.Jr. ::
Taj se ne pita ništa. Zato je tu gde je.


Да ли Фронт Пајдари њему наклоњен?

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Citat:Да ли Фронт Пајдари њему наклоњен?

Ajatolah im dođe kao versko politički "zaštitnik".

online
  • mnn2 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Avg 2006
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: tamoDaleko

A.R.Chafee.Jr. ::

Nije ni otac bio taj koji previše odlučuje. Ne treba neki Homeini koji će se previše mešati u poslove.

Čekaj stani. Pa da'l se prije rata nije vrtela priča od strane ms i njihovih fanova kako je to država kojom upravljaju verski fanatici i kako to treba da se promeni. Jedno od "prezentovanih" uzroka rata bilo je i to. Mnogi članovi su provlačili tu tezu.
Sad odjednom oni su marginalni

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 36
  • Gde živiš: Srbija

Napisano: 19 Jun 2026 8:11

Доста форумаша сматра да ће се сукоб наставити за пар месеци. Заиста не видим шта може да се промени за пар месеци како би САД биле у бољој позицији. Нека револуција унутар Ирана је искључена. Даље, мислим да би лепо да неко стручнији повуче "паралелу" између овог сукоба и СВО у Украјини. Провлачи се теза да су САД изгубиле на финансијском плану (блокада Ормуза и трговине нафтом у доларима) док су на војном биле апсолутно доминантне. Да ли то значи да је Украјина изубила оног тренутка кад је остала без Крима и Севастопоља? Колико је армија Ирана била јача од Украјинске на почетку сукоба? И колико ће болне лекције које је САД научила у Ирану моћи да се имплементирају у Украјини? На конто напада роја дронова на Москву пре неки дан....

Dopuna: 19 Jun 2026 8:16

Колико смо видели из сукоба апсолутно је небитно ко се пита а ко не у Ирану. Ликвидација већине државног врха је донела медвеђу услугу САД и Израелу. Ништа са тим нису постигли....

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2026
  • Poruke: 33

Obrnuto je.
Rat u Ukrajini je naucio Iran i hezbolah kako da koriste bpl i to je uticalo i mnogo utice na sukob u Libanu i Persijskom zalivu.

Ekonomski ima sliucnosti jer je 2022 isto izbila ekonosmka kriza, daleko veca nego li sada, zbog nafte, gasa, hrane itd. I tada je zapad odustao i veceg ekonomskog pritiska na Rusiju da bi oni preziveli. Amerika je 2022 i 2023 molila Indiju da kupuje naftu iz Rusije kako bi stabilizovala trziste.
Tako je sada sa Iranom, Tramp je izgubio volju za ratom kada je video posledice po privredu Amerike i njegov rejting tj. poziciju.

Iran je politicki hibridni sistem, izmedju demokratije i autokratije. Tamo se biraju predsednici na izborima ali autokratske verske vodje filtriraju ko sme da se kandiduje.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1282 korisnika na forumu :: 87 registrovanih, 6 sakrivenih i 1189 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alberto, Aleksandar Tomić, alex1974, ArchaBasha, Aristotle2002, awathorn, baltazar01, bestguarder, bojank, brufen, bufanje, Cigi, damir55555, dejan1972, deks, Dogma21, Dolinc, Dorijan Grej, dskrlec33, dushan, Ezbuck, Feller, galijot, Glavonja049, Goran 0000, howyesno, Ir, J - 6, jalos, jarovitt, Jose, Kobrim, Kriglord, Krusarac, Lošmi, luka35, M74AB3, Mae, Marko Marković, Miler88, miljannis, milos97, mir juzni, mirkoro, mm1811, mnn2, mocnijogurt, MrNo, nenomir, Nepopravljivi, nesa1962, NikMilitari, nisamBot, nixos, Nmr, OgnjenMitric, OKT, Pekman, peradetlić, Permaldar, Piani Jazzer, picknick, Pururin, raptorsi, ruma, sasa87, shiro, Sirius, skok, skvara, Snorks, sspp, stagezin, stegonosa, taomaster, tomo2, TRZH92, vathra, Vlada1389, Vlada78, Vujkeu, Walter Kurtz, xAlex2, YU-UKI, zokizemun, Zrcalo, ZZZ