Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

717

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2018
  • Poruke: 291

Иран каже да ће Ормуски мореуз сада остати потпуно затворен чак и ако САД испуне све преостале обавезе из Меморандума о разумевању, укључујући фонд за обнову од 300 милијарди долара, ослобађање замрзнутих средстава, уклањање поморске блокаде и изузећа од санкција за нафту, осим ако се Израел у потпуности и трајно не повуче из јужног Либана и трајно не обустави све нападе у било ком облику, према Тасниму. Ирански министар спољних послова Арагчи и председник парламента Галибаф изјавили су да прва клаузула захтева потпуно повлачење Израела са либанске територије, а Иран је нагласио да би отварање Ормуског мореуза у замену за само укидање поморске блокаде била „стратешка грешка“. Ово долази након што је Нетанјаху рекао да ће Израел остати у либанској зони безбедности „колико год је потребно“ и да се неће повући, а Иран упозорава да ће сваки даљи немар имати „тешке штетне последице“.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

Citat:Iran publishes new rules for ships wishing to pass through the Strait of Hormuz:

• Ships are required to submit applications for passage at least 48 hours before arriving at the strait.

• For 60 days, no payments will be charged for security, protection, and environmental protection services, and the Iranian government will also provide insurance coverage.

• Ships must coordinate their navigation route and passage schedule with the Iranian Persian Gulf Authority due to the "current situation" and "certain security risks" (possibly a hint at the presence of sea mines).

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 01 Jan 2026
  • Poruke: 113

DJUNTA ::... осим ако се Израел у потпуности и трајно не повуче из јужног Либана и трајно не обустави све нападе у било ком облику...
Bogami ovo su bas teske reci i zahtevi i sve to u cilju spasavanja saveznika tj. citavog Libana. Pitam se samo imaju li oni sopstvene snage ili jaka ledja, da li su suvise visoko poleteli da to isteraju ili je to samo neki blef i tvrdjenje pazara sa maksimalistickim zahtevima? Vreme ce pokazati kako ce sve ispasti ali ako to nekim slucajem isteraju, mada sumnjam, e onda bas skidam kapu Iranu.

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1862

Може им се изгледа или бар тако сад процењују изгледа а видеће се са правом или не...
Покушавају вероватно да направе процеп измеђи САД и Израела јер су интереси Бибиа и Доналда док прођу мид избори дијаметрално различити....а сам израел без амера није за иран онако опасан као у савезу...

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39662

Bolje da potpišu dilsaSADom i onda dakrenu da peglaju po Izraelu balistikom mesto što se tvrdi pazar.

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1862

pein ::Bolje da potpišu dilsaSADom i onda dakrenu da peglaju po Izraelu balistikom mesto što se tvrdi pazar.
А амери би то гледали...при стани пани амери су увек ту за Израел...овако терају амере да уврћу руке израелу јер им треба овај споразум макар у њиховим размишљањима и привемен на 6 месеци....ако могу....а ако немогу....зна се онда ко је ту главни....што је до сада предпоставка а тад би то било очигледно,званично малте не и како би грађани америке реаговали пред мид изборе на очигледну ситуацију а наручито ако америка и њени грађани трпе неку директну економску штету због тога....игра прљаво Иран..научио гледајући ...

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2015
  • Poruke: 157

Znaci opet ista vrsta pregovora, sta kazu iranski pregovaraci? Mogla bi IRCG opet nagrabusit - "Nećete se ni vratiti u svoju prokletu zemlju".


Trump oštro prijeti: Zatvorite Hormuz i nećete imati državu. Nećete se ni vratiti u svoju prokletu zemlju

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2018
  • Poruke: 291

Председник Трамп је разговарао са Иранцима током ноћи упозоравајући их да не затварају мореуз. „Затворите га и нећете имати државу“, рекао је Трамп иранским званичницима. „Нећете се ни вратити у своју проклету земљу.“
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Дописник Фокса: „Председник каже: 'Можда ћемо преузети мореуз ако будемо морали. Разнећу их до суза.'“
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Председник Трамп о иранском председнику, Масуду Пезешкијану: „Боље му је да пази шта говори, или ћемо преузети остатак земље.“
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ормуски мореуз остаје затворен, морнарица ИРГЦ-а НЕ издаје дозволе — Фарс њуз
Само бродови који иду ка Ирану пролазе кроз мореуз од затварања — ХФИ истраживање
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Republikanac: Ako sporazum propadne, Tramp će silom preuzeti moreuz
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2026
  • Poruke: 113

^
Ko iole normalan i dalje ozbiljno uzima u obzir trampove izjave. Coveku ocigledno nije dobro, veliki deal maker sada place za nekim sporazumom koji bi barem do nekle licio na onaj Obamin, sto ga onomad pompezno pocepa.

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2024
  • Poruke: 39

Tramp je toliko lud i prtisnut od strane Izraela da stvarno politika SAD-a lici na javnu kucu.
Ili su Iranci toliko postali naivni da ti neko preti da se neces vratiti kuci..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3331 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 6 sakrivenih i 3231 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 33 bren, 4fat, 6.5lapua, advokat84, ALEXV, alternator, aramis s, Atomski čoban, Avalon015, baltazar01, Belac91, Ben Roj, Betty25, Bgorando, Blair, Bo96, Bobrock1, BORUTUS, bukefal, C-Gun, Ca6otep, CHARLIE JA., Cirkon, cojapop, CORDEIRO, cvrle312, darionis, DeerHunter, DENIRO, Dioniss, djboj, dmitarche, draganca, DrMrPr, Dzigy, Electron, gorankuba, Grebostrek, Hans Gajger, HogarStrashni, Ice, Igritelj, janezek67, Jester, K a s p e r, K-1A, knutveliki, Kobrim, kori, Limeni91, loon123, lukac, markolopin, mercedesamg, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, Milometer, Milos ZA, mishkooo, mkukoleca, mnn2, Motocar, nelezele, nenad81, Orc, Oscar, pein, Posmatrac77OKB, probisic, proka89, rakivan, raptorsi, Ripanjac, royst33, Sale0501, Sirius, sistem22, Srle993, StalniPromatrač, t.e.m.p.l.a.r., The Boss, tomo2, ujke, vaci, vidra boy, Vlada1389, Volfero, Vrač, xAlex2, XBMC, zeka013, zlatkoa987, Zorge