|
Poslao: 06 Jan 2017 13:21
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Као што су сви поменули у хиљаду комбинација Дез је ту веома битан.
Sheikh Nawaf al-Bashir (head of the Baggara tribe) has returned to the regime after years in opposition. His reconciliation in Damascus video
Прочитати цео пост, веома занимљиво. Све те поглавице се полако врађају на страну САА. Цела долина Еуфрата је под њиховом контролом, чак им и ИД редовно плаћа како би држали своје припаднике под контролом.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
остатак на линку
Citat:Al Baggara has about 1.2 million members, and extends from Syria into Iraq. It is one of the largest tribes in Syria, and like many of the other confederations, its bloodlines transcend national boundaries and extend into the millions of members.
Liwa Imam al-Baqir is a loyalist group of about 3,000 Baggara tribesmen - and the anchor of Iran's militia network in Aleppo.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Jan 2017 13:36
|
offline
- flash12
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2016
- Poruke: 2814
- Gde živiš: Beograd
|
Gama ::"Naši" u Arihi
Jos jedna vazna stvar kod sprecavanja terorista da sruse Asada: Setite se kako je, posle pada Gadafija, prva sledeca stanica za 'revolucionare' bila bas Sirija. Prvi strani borci medju teroristima bili su Libijci, ako se dobro secam. Da je Sirija pala, nesto imam siguran osecaj da bi im sledeci potez bio jos hrabriji i jos blizi Evropi, i ne bi me cudilo da bi sledeca stanica 'revolucionara' bila Makedonija, Sandzak ili BiH...Eventualno prvo posle odlaska u Egipat protiv Sisija, ali u to vreme on jos nije bio na vlasti. Ovako, unisteni u Siriji, ne verujem da ce imati snage da bilo gde odu organizovano, iako se plasim da nas na Balkanu ceka porast terorizma od 'domacih' koji se budu vracali, ali to samo u tragovima i u stilu ISIL-ovih izdrkavanja po Evropi, a ne neke organizovane pobune i 'revolucije' kakva bi bila moguca medju domacom 'roaaajom bolan'.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Jan 2017 13:40
|
offline
- francis begbie
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Apr 2016
- Poruke: 339
|
Izgleda da je jedna od žrtava bombe u Džablehu i sin ovog generala, viđasmo ga često po slikama kako obilazi liniju fronta:
Ameri peglaju po Idlibu:
Citat:According to reports a Coalition drone has killed JFS commander/emir Younes Shu'ayb along with his 15 year old son
Vrlo interesantan audio zapis Džona Kerija...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Jan 2017 15:49
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39625
|
Definitivno se odlučilo staviti tačku na I. Gutu i osigurati damask od bilo koje pretnje ponuđen im je izlaz odbili su sad sledi deratizacija.
BEIRUT, LEBANON (3:55 P.M.) - The Syrian Arab Army (SAA) continued their assault in the Wadi Barada area of rural Damascus on Thursday night, striking the jihadist rebel defenses near the small town of Wadi Al-Diba'a.
According to a military source in Damascus, the Syrian Arab Army killed 11 militants from Jabhat Fateh Al-Sham (formerly Al-Nusra Front) at the town of Wadi Al-Diba'a after they scored a direct hit on a jihadist gathering point near the Deir Maqran axis in Wadi Barada.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
A TuAF bezbrižno poliva položaje ISIL-a na severu Sirije.
Военная авиация Турции совместно с протурецкими отрядами сирийской оппозиции атаковали 21 цель ИГИЛ и уничтожили не менее 32 боевиков, сообщил в пятницу, 6 января, Генштаб турецкой армии.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Jan 2017 17:03
|
offline
- Niko Bitan
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 12 Nov 2016
- Poruke: 592
|
francis begbie ::
Vrlo interesantan audio zapis Džona Kerija...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
To je bilo prije par mjeseci, nije bio službeni sastanak nego neki off-the record susret.
Zanimljivo kako kaže da su znali za jačanje Isisa, ali su pustili jer su se nadali da će na taj način pritisnuti Asada na pregovore i odstupanje, ali su se onda umješali "zli rusi".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Jan 2017 21:54
|
offline
- Pridružio: 23 Maj 2015
- Poruke: 440
|
sezan ::Exclusive White helmets - the mask of terror/Эксклюзив Белые каски - маска террора
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
енглески превод
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Jan 2017 23:06
|
offline
- Dostanic09
- Elitni građanin
- Pridružio: 06 Avg 2013
- Poruke: 1707
|
_Petar ::
Logicno je da urade tako kako je on predvideo, ipak im znace ti prihodi od nafte i gasa a nesto slicno su vec najavili na videu sa linka:
Solidna pretpostvka. Dok se trazi resenje za Al Bab i dok se trupe odmaraju daj da malo zatvorimo kotlove.
Samo mislim da SAA nece pokretati ofanzivu na Palmiru. Stanovnistvo se povuklo, nije toliko vise medijski znacajna a videli smo da ju je veoma tesko braniti.
|
|
|
|
|
|