|
Poslao: 13 Jul 2017 13:03
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16625
|
Тигрови су кренули у нову офанзиву.
Већ су заузели неколико места у околини Ресафе, и напредују ка истоку.
Тим путем се после 15-ак км долазе до раскрснице - ако скрену на југ, иде на Сукну. Ако продуже право, имају око 150км до Деир Еззора.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 13 Jul 2017 14:34
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39655
|
Today pro-government forces advanced 21 kilometers east of the al-Makhfar al-Faransi area and Zuluf Dam, capturing the key hilltop of Tal Jareen and its surrounding area.
In total, the SAA and its allies liberated approximately 200 square kilometers of territory from FSA occupation as a result of their efforts for the day.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Jul 2017 18:23
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39655
|
Tuku teroristi trupe SAA svime i svačim u Damasku.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Jul 2017 22:37
|
offline
- miodrag2
- Počasni građanin
- Pridružio: 23 Sep 2009
- Poruke: 885
|
Povodom snimka dejstava u Dzobaru, mislim da vecina forumasa nije u pravu.
Ovaj vod nije bio ni u sigurnosti, niti daleko od vatrene linije. Bili su upravo na vatrenoj liniji, i pokusavali da se prebace preko ulice na drugu stranu. Jedan od njih je ranjen, prostreljene su mu obe noge. Ostali su izginuli/ranjeni pokusavajuci da mu pomognu.
Dok su se oni bavili time kako da dovuku tenkove i zastite se dovoljno da mu pomognu, teroristi su uocili njihovu lokaciju i dejstvovali ili iz snajpera, ili priblizivsi se njihovoj lokaciji automatskim puskama.
Tek prilaskom tenka i njegovim dejstvom ostvaruju uslov da izvuku ranjenike, ali su dotle umesto jednog ranjenog dobili jos trojicu ranjenih i jednog mrtvog.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Jul 2017 22:55
|
offline
- Drug Platov
- Super građanin
- Pridružio: 26 Nov 2015
- Poruke: 1002
|
Mada, ovaj sto je u zaklonu pogodjen, najopustenije se ponasao, svi su bili pored zidova, stubova, on je stajao na sredini prostorije. Na pocetku snimka se takodje on moze primetiti kada njih 4-5 stoje iza nekog zida i dogovaraju nesto, on stoji odmaknut od zida, cuju se pucnji i jedan od kolega ga povlaci prema sebi i zidu. Po tome se moze videti koliko covek navikne na opsnost i ne oseca strah, toliko da postane suludo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Jul 2017 23:17
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39655
|
Extremely rare footage of HTS jihadist special forces maneuver in Idlib
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
US troops operating alongside SDF inside Raqqa – video
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jul 2017 01:36
|
offline
- Kenanjoz
- Počasni građanin
- Pridružio: 21 Jun 2016
- Poruke: 808
|
SAA nastavlja da trpi gubitke u Ain Termi/Dzobaru(18+):
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Zivo me zanima ko komanduje operacijom, posto ne komanduje bas najbolje, u najmanju ruku.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jul 2017 06:48
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39655
|
Troubles in jihad paradise pobiše se međusobno.
The heavy clashes began when a large Harakat Ahrar Al-Sham convoy began moving towards a Hay’at Tahrir Al-Sham base in Killi; this resulted in the latter opening fire on the former on Thursday.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Alleged US helicopters flying over Raqqa region: video
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|