|
Poslao: 26 Apr 2018 14:18
|
offline
- cezar 35

- SuperModerator
- Pridružio: 19 Feb 2006
- Poruke: 11141
- Gde živiš: Banja Luka
|
@Taso...
Citat:Ako je bilo ometanja (a izgleda da jeste) onda je to verovatno bio neki veci (kopneni) sistem. Hibini je namenjen za ometanje avionskih radara i jednostavno nema dovojlno snage da uspesno ometa radar razaraca
Mislim da ti je pogresan pristup problemu el. ometanja.
Ometac ne ometa predajnik brodskog, ili avionskog radara, pa da mu je potrebna veca snaga od snage ometanih radara u smislu da ih nadjaca.
U principu, uvek se ometa prijemnik radara.
Ako uzmemo u obzir da radarski prijemnici dizu iz mrtvih eho signale reda milivata, mikrovata, pa i nanovata, zamisli sta mu uradi ometac sa signalom 1W , ili 100W iz neposredne blizine. Svi ometaci su znacajno manje snage od snage radara kojeg ometaju, a zbog "gadjanja" odredjenog frekventnog opsega moraju prici objektu dejstva relativno blizu.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Apr 2018 15:04
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Prije nekoliko dana Rusi su za vježbu iz aviona potopili otpisanu sirijsku fregatu klase Petya (projekt 159).
Radi se o namjenskom protupodmorničkom brodu koji je 1960-tih kad je porinut bio klasificiran kao fregata, a danas bi jedva prošao pod korvetu.
Recimo, nove korvete Buyan klase su otprilike iste istisnine, a smatraju se danas malim korvetama.
Pogođen je iz Su-30SM, pretpostavljam po veličini eksplozije da bi to mogla biti neka manja raketa, Kh-35 ili slično.
Slučajno ili ne, ova vježba potapanja održana je 15.4.2018, dakle, jedan dan nakon američkog napada krstarećim raketama.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Apr 2018 15:14
|
offline
- Pridružio: 02 Feb 2017
- Poruke: 2213
|
@ Drug Platov
A tek budzevine na 2 : 50 u rangu sa onim stepenicama+grad prije par strana al radi ,otkinuse pola zgrade sa onim.
Dobro si opazio ficu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Apr 2018 15:20
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
U vezi onog Tora-M2 snimljenog u Hmeimimu, oglasio se i Muraselon:
"For the first time: Russia sends “Tor-M2” air defense system to the base of Humaimim (photo)"
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Apr 2018 15:25
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Muraselon dalje navodi, citirajući Komersant, da su u Siriju dopremljeni novi Pantsir sistemi.
Najzabavnije je što su za ilustraciju objavili sliku Pantsira-SA, verzije za Arktik .
(Izgleda da očekuju veliko zahlađenje u Siriji. Nekad se čovjek pita, imaju li ti novinari mozak.)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Apr 2018 18:08
|
offline
- Pridružio: 21 Jan 2018
- Poruke: 817
|
Dosada bi obično demantirali sve te izvještaje. Ovoliko naoružanje i to skoro neskriveno naslućuje da su u Rusiji očigledno podigli ulog, bez blefiranja.
|
|
|
|
|
|