Poslao: 29 Sep 2022 23:56
|
offline
- Pridružio: 13 Apr 2022
- Poruke: 1166
|
Postoji dosta jednostavno logičko objašnjenje za probleme oko Limana.
Komandant sektora je prosto neka sujetna budala koja se drži pogrešne procjene a ne želi tražiti pomoć.
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:00
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6614
|
- 23Ovo se svidja korisnicima: šumar bk2, VladaNS1978, Ne doznajem se u oružje, Luka, Trinitron1, draganl, Krusarac, styg, Vatrogasaccc, Metanoja, Komentator, Panter, ccoogg123, proleter373, doklevise, amaterSRB, Atenjanin89, Shomy, bladesu, Tschetschen, JimmyNapoli, GoranZemun, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
djox ::Od italijana kamioni
Citat:ex italian IVECO ACM 80/90 4x4 medium military trucks now in service with two ukrainian army brigades.In the first photo on the right, a completly refubrished IVECO-Magirus 330 6x6 can be seen.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Talijani nikada Rusima neće oprostiti što su im za vreme Covida prvi priskočili u pomoć.
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:01
|
offline
- Pridružio: 15 Feb 2016
- Poruke: 706
|
bladesu ::Dejan Beric je danas uvece imao neki video sa americkim vojnicima preko zoom-a,dosta su korektni bili Ameri.
Ima deo gde Deki kaze da su Rusi najvise u ovom ratu dobili to sto se saznalo koliki su propusti i korupcija u Ruskoj vojsci.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Super je proslo, samo su ga jednom optuzili da laze nemaci pojma
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:06
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 862
|
S2M ::Zavisi od tipa letjelice.
Treći je imao zahvat inače ne bi izletio iz cevke Samo je zakasnio malo, malo više.
У праву си,нема проблема,мало се и заборавило.Било давно,а нисам био "стрјелаш".
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:12
|
offline
- VladaNS1978
- Ugledni građanin
- Pridružio: 11 Mar 2022
- Poruke: 467
|
Ali Rocker, ako komandant sektora ne traži pojačanje zar nema neko iznad njega da kaže, ehej pa ovde nešto ne štima, deluje da je kritično?
Previše je propusta na tom delu fronta da bih mogao pronaći bilo kakvo logično objašnjenje izuzev Strelkova kog sam već večeras citirao " kretenizam i sabotaža"
Dakle cela ekipa iz te Z grupe namerno sabotira, ali na žalost nema druga Staljina da to reši, nego ćemo ovako do Luganska...
Nešto se razmišljam, ako isti izdajnici ostanu na pozicijama, pa džaba Rusima onih 300000 ljudi na obuci.
Ponavljaće "pontonac kod Bilohorovke" koliko treba dok se ne izmasakriraju i mobilisani.
Naravno ne mislim na Ukrajinski pontonac kod Bilohorovke kog Rusi neće da taknu, nego mislim na Ruski prelazak pontonca kod Bilohorovke koji su Ukri smoždili artiljerijom.
Dosta za večeras, odjavljujem se.
Sutra će trebati skupiti petlju da se pogledaju vesti na Telegram grupama.
Laku noć svima!
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:16
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 36168
|
Vlado NS Šehid 139 radi tako što uneseš kordinate i on leti ka cilju nema kameru za navođenje da bi mogao da dejstvuje po malim ciljevima tipa pikap tenk ili neki BTR za to su druge kamikaze tipa Zala kub ili lancet.
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:18
|
offline
- Pridružio: 13 Apr 2022
- Poruke: 1166
|
Ja se ne mogu sjetiti ničeg drugog što bi bilo imalo logično …
Iako sam rekao da ne treba tražiti logiku u ruskim postupcima.
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:25
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 6406
|
pein ::Vlado NS Šehid 139 radi tako što uneseš kordinate i on leti ka cilju nema kameru za navođenje da bi mogao da dejstvuje po malim ciljevima tipa pikap tenk ili neki BTR za to su druge kamikaze tipa Zala kub ili lancet.
Tako je kako si rekao. Ali da li je tehnički moguće da posjeduje opciju da mu se na početku (sa zemlje) daju koordinate gdje će kružiti, a potom da mu, u toj zoni u kojoj kruži, druga BPL (iz vazduha) prenese nove koordinate na koje će da se obruši?
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:30
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 20554
|
sap ::...
Сви знамо да се системима с рамена оптимално гађа циљ у одласку.Никако у доласку,рјеђе у проласку.
Da, one koje se navode na izduvnik poput Strele-2/2M kao i one sa limitiranom sverakursnoscu poput Strele-3 i Igle-1.
Igla je vec sverakurskna, a Igli-S i Verbi sa foto-kontrasnim kanalom je potpuno svejedno sa koje strane.
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2022 00:32
|
offline
- VladaNS1978
- Ugledni građanin
- Pridružio: 11 Mar 2022
- Poruke: 467
|
pein ::Vlado NS Šehid 139 radi tako što uneseš kordinate i on leti ka cilju nema kameru za navođenje da bi mogao da dejstvuje po malim ciljevima tipa pikap tenk ili neki BTR za to su druge kamikaze tipa Zala kub ili lancet.
Ukrajinci su tvrdili da su Rusi koristili Šahid 139 protiv tenkova i artiljerije ako se dobro sećam oko Kupjanska.
I to je više izvora pisalo.
|
|
|
|