Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

1107

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6802

Devastirati će ukri svih 450 komplexa Buk-ova.Pa onda prelaze na s500....ajde nemkea ne zezaj života ti



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Mar 2017
  • Poruke: 2371

Rusi proizvode sada vise PVO sistema nego ikad. Doduse, i gube ih redovnije i vise nego ikad.



offline
  • Pridružio: 11 Jan 2023
  • Poruke: 265

Koliko to proizvode Bukova a koliko ih gube? Znaju li se neke cifre ili samo nagadjamo

offline

nemkea71 ::

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Malo zastranjivanje u temi...

Može vatre?


...ili i nije...

offline
  • Pridružio: 30 Mar 2024
  • Poruke: 344

[/quote]

Dugorocna destabilizacija Ukrajine, cak i ako bi se potpisao mir i Rusija se zadovoljila s 4 oblasti- ako Ukrajina ne bi postala dio NATO-a pre ili kasnije Rusi bi progutali to sto bi ostalo od Ukrajine.
Zato Ukrajincima nije odgovarao Istambulski dogovor, jer su mislili da ce uz NATO pomoc uspeti da se u potpunosti odbrane, koliko je ta ideja bila ispravna to je vec drugo pitanje.[/quote]
Zar je moguce da neko jos uvek veruje, da se Ukrajinci jos od Majdana bilo sta pitaju u Ukrajini ? Mozda jedino za cenu krompira, a i to je diskutabilno

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2338

S2M ::Devastirati će ukri svih 450 komplexa Buk-ova.Pa onda prelaze na s500....ajde nemkea ne zezaj života ti

Не знам одакле ти информација од 450 Букова, али она не одговара реалности.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2338

Napisano: 30 Apr 2024 22:10

Milos1977 ::Rusi proizvode sada vise PVO sistema nego ikad.

Да, ако не рачунамо постојање Совјетског Савеза.
Производња самих ПВО/ПРО ракета је ОК, руси колико видимо немају већих проблема са тиме, али производња самих система(возила за лансирање, радари, возила за снабдјевање и комуникацију и шта све не) је незадовољавајућа.

Dopuna: 30 Apr 2024 22:23

cer ::I sta je tvoj zakljucak, koje su moguce implikacije?

Не бих могао да кажем тачно, вјероватно ослабљење руске ПВО из чега даље происходи повећање украјинских удара по фронту и позадини. То опет неће значајно доприњети стању на терену и односу снага.
Не знам, преживјећемо до понедељка Ziveli

П.С. Зна ли неко колико је ракета MIM-104B добила Украјина?

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Dok se ne javi naša delegacija sa detaljnim izveštajem, evo ga video Engleza u Rusiji. Ne znam, oklopna vozila me ne zanimaju ama baš ni malo (imam svog ličnog bojanka, drugara koji mi ~40 godina sedi na glavi sa tenkovima i topovima, i koji bi više voleo da mu slome ruku nego neku topovsku cev Smile ) pa gledam zastavice na ovih 30-tak eksponata... možda tako pripremaju planetarnu javnost za deevropeizaciju i denatifikaciju? Ne znam ni da li priželjkujem da da ili se nadam da ne.

offline
  • Webb 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2006
  • Poruke: 785

nemkea71 ::S2M ::Devastirati će ukri svih 450 komplexa Buk-ova.Pa onda prelaze na s500....ajde nemkea ne zezaj života ti

Не знам одакле ти информација од 450 Букова, али она не одговара реалности.


odgovara realnosti:
more than 440 9К37 and 9К317 as of 2016 (350 in land forces and 80 in air force

Pa ukrajna je usla u rat sa 78 komada..

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1204 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 1 sakriven i 1191 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ben Roj, DDragoje, Džekson, Ezbuck, Jovan.D, kaskadija, Lotus, maksi007, nenad81, Shilok, starlights, zziko