|
Poslao: 17 Jun 2024 11:53
|
offline
- Pridružio: 06 Jan 2008
- Poruke: 336
|
Kriglord ::
Valjda ti je jasno da Rusi imaju mnooogo veću *určinu i da neće štedeti i obuzdavati se da je upotrebe na Poljskoj kao što to rade u Ukrajini.
Plus onih nekoliko hiljada "sitnica" koje ne smeju da se pominju na forumu.
Izvini na ciitiranju ali mi je nekako lakše da se nadovežem na tvoje konstatacije..
Hajde da pokušamo da se malo ozbiljnije pozabavimo računicom!
Ako pogledamo vojne nabavke Poljske vojske u poslednjih 5 godina, vidimo da su se dobro potrudili da osveže svoj arsenal. Kupili su F-35 lovce, raketne sisteme Patriot, tenkove Abrams, i gomilu drugih 'igračaka'. Planovi za narednih 5 godina uključuju dodatne moderne avione, helikoptere, bespilotne letelice i još ko zna šta sve.Reklo bi se da deluje stvarno impozantno.
Ali, onda dolazi Ukrajina. Poljska je Ukrajini već poslala dosta opreme - tenkove, haubice, streljačko naoružanje, municiju, i još mnogo toga. Ako uzmemo u obzir sve što su već poslali, već možemo primetiti da se police lagano prazne.
I sada, zamislimo narednih iks godina pomoći Ukrajini. Nije teško zamisliti da će Poljska i dalje slati svoje 'igračke' preko granice. Ako sve to oduzmemo od njihovih planiranih nabavki, možda bi se moglo desiti da na kraju u magacinu ostane manje nego što su planirali.
Kao što bi rekao naš narod, za tako 'malog gospodina' - odnosno za ono što će ostati nakon svih tih donacija - u radnji možda neće biti dovoljno materijala za kompletno novo odelo. Jer, ko može da se obuče kad sve podeliš prijateljima?
Tako će Poljska MOŽDA završiti sa arsenalom koji je manji nego što bi želeli, ali svakako sa velikim prijateljstvom i zahvalnošću svojih suseda,toliko velikom da im se i oduže sa recimo Lavovom..
Sem toga AKO je tačna činjenica da za sve to troše ili će tek da potroše 5% nečega (BDP-a ili budžeta) to mu nekako dodje kao da trošiš pola plate na cipele. Na kraju meseca fali za račune i mleko, ali barem hodaš kao modni mačak.
Tako da, što se unutrašnjeg plana tiče, možda će malo "zafaliti", ali barem će vojska biti u trendu, a civilna odela će morati da sačekaju bolje dane
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 12:11
|
offline
- grenadir
- Počasni građanin
- Pridružio: 28 Mar 2022
- Poruke: 888
|
Isto što važi za Poljsku, važi za kompletan NATO... Dosta toga su več izduvali, do sad na Ukrajinskom frontu i za razliku od Rusa, za sad nemaju vojnu ekonomiju... Pa i da je uvedu sad, veliko pitanje, je, kad bi uopšte bili kompatibilni sa Rusijom ... Ja sam više puta pisao, kako imam osječaj, da če NAFO izravno uči u Ukrajinski rat ali , je to po "vojnoj logici", potpuno van zdravog mozga ali eto... Kad, bi bilo zdravog mozga na zapadu, do svega toga nebi ni došlo...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 12:11
|
offline
- Pridružio: 15 Jun 2020
- Poruke: 107
|
Evo jedan od mnogobrojnih osvrta Poljskih medija na ratnu situaciju i odnosa dviju zemalja, nadam se da imate opciju tumačenja [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dakle Poljaci su svjesni da osim u Kijevu i u Varšavi bi dobro došao puč pa da se prekine taj cirkus
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 12:25
|
offline
- Dogma21
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 26 Okt 2021
- Poruke: 696
|
zdrebac ::https://x.com/bayraktar_1love/status/1802616171599905167?
Ukri uspeli da zarobe tenk sa onim navarenim kokosinjcem sa posadom zajedno.
Upitan snimak iskreno..em sve nekako namesteno za snimanje em se brat sa zastavom vozi na krovu i kao briga ga za zivot sto rusi mogu da spale okolo svaki tren it id .. ali eto neko ce reci Ukrosi su wonderljudi
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 12:30
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39112
|
Ono kad imaš sreće da te ne pogodi ni jedan geler
Чудесное спасение: нашего воина накрывает шквал шрапнели, вспахивая землю вокруг него
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 12:34
|
offline
- Srle993
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Nov 2021
- Poruke: 3571
|
Napisano: 17 Jun 2024 12:31
Наше трупе су пругом напредовале ка селу и ушле у западну периферију села.
Раздоловка је изведена у ринг.
Напредovanje до дубине од 550 м
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Novoaleksandrovka:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Sokol:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 17 Jun 2024 12:34
Ukri vratili Tihoe:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 12:42
|
offline
- panzerwaffe
- Super građanin
- Pridružio: 29 Jun 2011
- Poruke: 1314
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Видео работы хохлятских МиГ-29.
Пуски Хармов и Р-73, а так же сброс GBU-39
Ako nije nešto u propagande svrhe na zapadu Ukrajine snimano, kako mogu na ovoj visini leteti blizu fronta?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 13:52
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6792
|
Auuuu, koliko potencijalnih vojnika na stadionu.Kao da igraju u sred Kijeva.🫣
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2024 14:04
|
offline
- VladDrakula
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 15 Maj 2024
- Poruke: 21
|
Na konto rasprava o jaçanju Poljske armije ,,trend çe se nastaviti,,ali çe cevi poljskih orudja I oruzja biti okrenute u suprotnom smeru__ka Nemaçkoj,
,Ako _ na zalost_ Ja budem u pravu -po zavrsetku sukoba u Ukrajini gledaçemo ovaj drugi sukob
Vrlo lukavo Amerikanci naoruzavaju I obucavaju Poljake pod maskom straha od rusa. a sve da se "Vlasi ne dosete" tj.Nemci
Vojno industrijskom kompleksu Amerike su ratovi potrebni I neophodni I oni su resili da "oderu" Evropu
zarade ogromne pare I uz put se rese ekonomskog konkurenta
Oni ne pate od viska morala. njima je moral-dolar
I tome se ne treba cuditi.Put do takvog novca je poplocan patnjom I uzasom
( A I Isus je nesto sliçno govorio***Ne mozete sluziti Bogu I bogatstvu** poucavao je,,)
|
|
|
|
|
|